WŁADIMIR KLICZKO WYRUSZYŁ DO NIEMIEC Z UKRAIŃSKĄ DELEGACJĄ

Były mistrz świata wagi ciężkiej Władimir Kliczko wyruszył z Kijowa do Niemiec wraz z delegacją ukraińskich polityków. Zaatakowana przez putinowską Rosję Ukraina stara się o zwiększenie międzynarodowej pomocy.

- Przyjaciele! Dziś bardzo ważne jest zjednoczenie wszystkich naszych sił, zarówno w Ukrainie, jak i wzmocnienie pozycji oraz działań krajów partnerskich. Władimir pojechał z delegacją z Ukrainy na spotkanie do Niemiec. Planowane są spotkania z wysoko postawionymi politykami niemieckimi w celu udzielenia politycznego wsparcia Ukrainie: pomocy gospodarczej, humanitarnej i wojskowej - poinformował mer Kijowa Witalij Kliczko, brat Władimira, swego czasu również rządzący królewską dywizją.

Rosja skoncentruje się prawdopodobnie w najbliższych tygodniach na działaniach wojennych na wschodzie Ukrainy, gdzie gromadzi coraz większe siły. Władimir Putin podpisał dziś notabene dekret, na mocy którego do służby wojskowej zobowiązanych zostało ponad 130 tysięcy poborowych.

Ministerstwo Obrony Rosji zapewnia, że wezwanie do wojska nastąpiło w ramach corocznego wiosennego poboru i nie ma nic wspólnego z toczącą się w Ukrainie wojną. Konflikt wkracza w kolejną fazę, ale jedna rzecz pozostaje niezmienna: Ukraina nieustannie potrzebuje pomocy partnerów, by odeprzeć zbrodniczy atak i ratować życie swoich obywateli.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: PitersonJ
Data: 31-03-2022 22:33:25 
"Ministerstwo Obrony Rosji zapewnia, że wezwanie do wojska nastąpiło w ramach corocznego wiosennego poboru i nie ma nic wspólnego z toczącą się w Ukrainie wojną."

... Taa! Jasne yhm.. Już w to uwierzę, że to nie ma nic wspólnego z wojną! Nic a nic. Ph..ja pierdole..
 Autor komentarza: puncher48
Data: 01-04-2022 13:41:25 
To trochę tak jakby tonący brzytwy się chwytał, mało prawdopodobne, że będzie coś grubego w ramach wsparcia dla Ukrainy ze strony Niemiec czy Francji, innymi słowy biznes przeważa nad wartościami, jak w zawodowym boksie. Paradoksalnie to nawet chyba dobre porównanie, choć chciałbym się mylić, zresztą Jurgeny hełmy już wysłały i nawet lobbing Kliczki może zdać się psu na budę.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.