WAWRZYK: CZUJĘ SIĘ CORAZ LEPIEJ, TRENER RAUBO WIE JAK MNIE ZMOTYWOWAĆ

Andrzej Wawrzyk (33-1, 19 KO) z każdym dniem, z każdym treningiem, przybliża się do powrotu na ring. Spora w tym zasługa Zbigniewa Raubo. Charyzmatyczny trener dociska naszego "ciężkiego", a zarazem motywuje do ciężkiej pracy.

Niedoszły pretendent do pasa WBC wagi ciężkiej (wpadka dopingowa dop. Redakcja) chciałby wystąpić w tegorocznych Mistrzostwach Polski Seniorów. W ubiegłorocznym turnieju wygrał Oskar Safaryan. Niespełna 35-letni Andrzej wymarzył sobie, by spróbować powalczyć o igrzyska w Paryżu w 2024 roku. Ale najpierw musi wrócić i udowodnić swoją wartość sportową. Bo przecież czas płynie nieubłaganie dla każdego...

"Każdego dnia czuję się coraz lepiej, coraz bardziej szczęśliwy. Do powrotu podchodziłem kilka razy, ale za każdym razem się poddawałem i rezygnowałem, brakowało mi motywacji. Odkąd jednak zacząłem współpracę z trenerem Zbyszkiem Raubo, od razu znalazł na mnie sposób i wiedział jak mnie zmotywować" - chwali współpracę z tym trenerem Wawrzyk.

Poniżej przypominamy Wam jeden z archiwalnych materiałów na BOKSER.ORG z trenerem Raubo. Bo znajdziecie tego dużo więcej. Zobaczcie jak "Rambo" pięć lat temu prowadził Karolinę Koszewską. U niego nie ma zmiłuj...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: slovik
Data: 28-03-2022 13:25:59 
Na boks olimpijski to on pasuje jak ulał. Na zawodowy nie.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 28-03-2022 13:49:34 
Na zawodowy to on pasuje i tak bardziej niż Zimnoch.
 Autor komentarza: slovik
Data: 28-03-2022 13:54:55 
I Jeżewski
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 28-03-2022 14:04:39 
i Patryk Szymański... ale on to przynajmniej przyjął już chyba na dobre do wiadomości
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 28-03-2022 14:11:38 
z całym szacunkiem dla Pana Raubo bo to miły i charyzmatyczny Pan, ale świat idzie do przodu i Ci którzy osiągają sukcesy na olimpiadzie trenują u młodych, mających chęć zgłębiania nowinek trenerów. Nie za bardzo wierzę w sukces tego przedsięwzięcia, no chyba że jest to powrót w ramach realizowania hobby. Możliwe też że Wawrzyk chce się trochę przylansić, przy Raubo który ostatnio zyskał dość sporą sławę, ale to dobry trener chyba dla juniorów rozpoczynających karierę w boksie.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 28-03-2022 14:32:44 
@slovik - o to to to... Ludzie trochę nie rozumieją, że gdyby nie szklana szczęka, to AW byłby szeroką światową czołówką. Był duży, miał szybkie ręce, fajnie poukładany technicznie... Jego wielkim minusem była szczęka. W boksie olimpijskim, na 3 rundach, w innych rękawicach, jego szanse rosną. Oczywiście nie wierzę w awans na igrzyska w tym wieku, ale na pewno AW miał więcej argumentów na boks olimpijski niż zawodowy. Pzdr
 Autor komentarza: marcinm
Data: 28-03-2022 14:53:10 
patrzac na poziom amatorow w PL to o mistrza MP moze powalczyc, ale na turniejach miedzynarodowych nie da rady, nie te lata. Boks olimpijski troche sie rozni od profi wiec przestawic sie (dodajac wieloletnia pauze) to bedzie bardzo trudno. Ale, jak mu sie nudzi to niech tam walczy o marzenia, podobno jest ustawiony finansowo wiec niech korzysta z zycia - skoro boks sprawia mu przyjemnosc to why not
 Autor komentarza: marcinm
Data: 28-03-2022 14:53:53 
o tytuł MP*
 Autor komentarza: Furmi
Data: 28-03-2022 15:06:21 
@marcinm - nie do końca zgodzę się z pierwszym zdaniem, bo - cytując Ciebie, "patrząc na poziom amatorów w PL to o mistrza MP może powalczyć"... Według mnie patrząc na ten poziom, to AW mógłby wchodzić na walki na kacu po imprezie grubej, a i tak by je wygrywał. Z sukcesami, a w zasadzie ich braku, na arenie międzynarodowej, zgadzam się już z Tobą ;)
 Autor komentarza: TheKudiq
Data: 28-03-2022 15:54:42 
Miała by walka zawodowa też 6 rund i co z tych planów wynika?
 Autor komentarza: Hugo
Data: 28-03-2022 22:32:41 
Na mój gust poroniony pomysł. Skoro Masternak nic w olimpijskim boksie nie zwojował, to Wawrzyk też nie da rady, tym bardziej, że poziom w wadze ciężkiej na arenie międzynarodowej jest bardzo wysoki. Amatorskim mistrzem Polski pewnie mógłby zostać, tylko po co? Lepiej zrobiłby, wznawiając karierę zawodowca. Ma taki bilans, że po pokonaniu 1-2 bumów z łatwością dostałby dobrze płatną walkę w UK z którymś z tamtejszych prospektów (Fabio Wardley, Frazer Clarcke, a może nawet Daniel Dubois).
 Autor komentarza: JIN
Data: 28-03-2022 22:57:54 
Autor komentarza: Ziomus

Ze wszystkim się zgadzam, może poza ostatnim zdaniem, że to dobry trener dla juniorów zaczynających przygodę. Wręcz przeciwnie. Raubo ze swoim reżimem nadaje się tylko do wyciskania siódmych potów z kończących kariery, których już się za wiele nie nauczy, ale z których można jeszcze wydusić trochę przygotowania motorycznego.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.