Archiwum wiadomości z dnia: 2022-03-24

 MARTYNA JANCELEWICZ: POTRZEBOWAŁAM TEGO SUKCESU

- Obrona tytułu Młodzieżowej Mistrzyni Europy to coś, czego potrzebowałam, żeby wzmocnić się mentalnie i udowodnić sobie samej, że złoty medal wywalczony rok wcześniej to nie przypadek - mówi Martyna Jancelewicz (-81 kg), która, podobnie jak Oliwia Toborek (+81kg), stanęła na najwyższym stopniu podium i wysłuchała Mazurka Dąbrowskiego w chorwackim Poreczu. Srebro zdobyła Daria Parada (-70kg), a brązowy Barbara Marcinkowska (-75kg).


HALA GWARDII - DOBRY DUCH PIĘŚCIARSTWA

Jeśli gdzieś ma się nadal tlić prawdziwy duch rywalizacji, to gdzie jak nie w Hali Gwardii. Łukasz Landowski z dobrym skutkiem ściąga zawodników i kibiców tworząc tym samym 'ten właśnie' klimat. Tak - to miejsce przepojone historią odżywa, a my stajemy się tego częścią. Zapraszamy na relację z komentarzem redaktorów portalu.


WŁADIMIR KLICZKO: NIE CHCEMY ŻYĆ JAKO NIEWOLNICY

Były mistrz świata wagi ciężkiej Władimir Kliczko, który pozostaje w Kijowie wraz z bratem Witalijem - merem stolicy, wystosował dramatyczny apel do ludzi, którzy wspierają Ukrainę, a także do tych, którzy robią interesy z putinowską Rosją, niszczącą ojczyznę Kliczki w zbrodniczej, wciąż rozrastającej się wojnie.
GILBERTO RAMIREZ O WALCE CANELO vs BIWOŁ

Król wagi super średniej Saul Alvarez (57-1-2, 39 KO) zmierzy się 7 maja z mistrzem świata WBA wagi półciężkiej Dmitrijem Biwołem (19-0, 11 KO). Swoją opinię na temat tego wielkiego pojedynku przedstawił rodak Alvareza, były mistrz świata wagi super średniej Gilberto Ramirez (43-0, 29 KO).


HEARN: DOGRYWAMY KONKRETNĄ DATĘ WALKI JOSHUA vs USYK II

Czekamy na decyzję dotyczącą rewanżu byłego mistrza świata wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy (24-2, 22 KO) z jego zeszłorocznym pogromcą, obecnym mistrzem IBF, WBA i WBO Aleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO), który w związku z wojną przebywa w Ukrainie. Wiele wskazuje na to, że wkrótce poznamy datę drugiego pojedynku wielkich gwiazd królewskiej dywizji.


DUBOIS O WALCE Z BRYANEM: ROZPĘTAM W RINGU PIEKŁO

W poniedziałek pisaliśmy o tym, że Don King wygrał przetarg na organizację walki o pas WBA Regular wagi ciężkiej między mistrzem, promowanym przez Kinga Amerykaninem Trevorem Bryanem (22-0, 15 KO) i Danielem Dubois (17-1, 16 KO). Pojedynek musi odbyć się najpóźniej do 28 lipca, tymczasem 24-letni Brytyjczyk zapowiada ringową destrukcję.