TRUDNE PIĄTKOWE WALKI STANIOCHA I KIWIORA

- Łukasz Stanioch jest nieznacznym faworytem walki z Francuzem Hadillahem Mohoumadim, a jeszcze trudniej wytypować zwycięzcę pojedynku Damiana Kiwiora z Czechem Lukasem Dekysem. Bardzo ciekawie zapowiada się również występ w K-1 Macieja Mazura, wywodzącego się z karate kyokushin - mówi Tomasz Babiloński przed galą Babilon Boxing Show, która odbędzie się w piątek w Ożarowie Mazowieckim.

W kategorii super średniej na dystansie 8 rund zmierzą się Łukasz Stanioch (8-0, 2 KO) i mocny Francuz Hadillah Mohoumadi (23-5-1, 16 KO), dawny pogromca Pawła Głażewskiego, byłego pretendenta do tytułu mistrza świata WBO w wadze półciężkiej.

– Dla Łukasza to dopiero dziewiąta zawodowa walka, a dla jego rywala trzydziesta. Bardzo trudna i bardzo ważna walka przed naszym zawodnikiem. Francuz nie zapomniał jak się boksuje, postawi duży opór Staniochowi. Gdybym miał wskazać triumfatora, postawiłbym 60 do 40 dla Łukasza – mówi promotor.

O tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski wagi junior średniej Damian Kiwior (9-3-1, 1 KO) powalczy z robiącym furorę na polskich ringach Czechem Lukasem Dekysem (6-0, 3 KO), który w swojej ostatniej walce znokautował Michała Syrowatkę (23-6, 8 KO). Obaj są ćwierćfinalistami Mistrzostw Europy - Kiwior w seniorach, a jego rywal w juniorach. Po kilka razy wygrywali też w amatorskich mistrzostwach swoich krajów.

– Dekys już udowodnił jak niewygodnym potrafi być pięściarzem. Bardzo mocno się rozwinął w ostatnim czasie. W walce idzie do przodu jak burza i może sprawić trudności Damianowi, który walczy nierówno. Kiwior potrzebuje kilku pojedynków na dobrym, równym poziomie. Z pewnością pas mistrzowski byłby dla niego i mobilizacją, i zachętą. Ale nie mogę powiedzieć, że w piątek będzie faworytem. W tej walce szanse są równe – ocenia organizator gali w Ożarowie Mazowieckim.

Na gali Babilon Boxing Show w Hotelu Mazurkas wystąpi także niepokonany słowacki bokser Adrian Valentin (3-0, 2 KO), który niedawno wygrał z podobnie jak on rozpoczynającym zawodową karierę Damianem Zawieruszyńskim, byłym czterokrotnym mistrzem Polski i zwycięzcą turniejów o Puchar Polski w młodszych kategoriach wiekowych.

W umownym limicie do 83 kilogramów w 6-rundowym starciu Krzysztof Wojciechowski (3-0) skrzyżuje rękawice ze Szwedem Michaelem Obinem. – To walka, która bardzo przyda się Wojciechowskiemu przed następnymi wyzwaniami. Musi być skupiony, bo szwedzki przeciwnik łatwo się nie poddaje – uważa Babiloński.

Na zasadach kickboxingu (formuła K-1) utytułowany zawodnik z karate kyokushin Maciej Mazur spotka się z Niemcem Kennedym Rayombą. – Maciek jest znakomitym, światowej klasy karateką, do tego osobą niezwykle popularną i lubianą w świecie sportów walki. Jestem bardzo ciekawy, jak spisze się w małych rękawicach w K-1. Może za jakiś czas pomyślimy o debiucie w boksie zawodowym – stwierdza promotor, który prowadził kariery takich pięściarzy jak Krzysztof Głowacki i Michał Cieślak.

W 2019 roku Maciej Mazur został wicemistrzem świata karate Shinkyokushin w otwartej kategorii wagowej. Polak odniósł wielki sukces w Tokio podczas zawodów największej organizacji WKO (World Karate Organization). W wadze super półśredniej w 4-rundowym pojedynku w Hotelu Mazurkas Sylwester Zięba (1-0) powalczy z Piotrem Bisiem (5-1, 3 KO).

Transmisja gali Babilon Boxing Show w Ożarowie Mazowieckim już w piątek 25 marca od godziny 19:00 na kanałach grupy Polsat oraz w Polsat Box Go.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.