KOWALIOW: BIWOŁ MA SPORE SZANSE W WALCE Z CANELO

Siergiej Kowaliow uparcie powtarza, że przegrał z kilogramami do zbicia, a nie Saulem Alvarezem (57-1-2, 39 KO). Stąd też upatruje spore szanse Dmitrija Biwoła (19-0, 11 KO).

Rosjanin 7 maja stanie w konfrontacji ze sławnym Meksykaninem do obrony pasa WBA wagi półciężkiej. Canelo dzierży wszystkie cztery tytuły w niższym limicie, kategorii super średniej. W przeszłości był już jednak mistrzem wagi półciężkiej, gdy pokonał właśnie Kowaliowa.

- Nie lubię bawić się w przepowiadanie wyników walk, ale cieszę się na tę walkę. Biwoł jest świeży, miał przerwę i jest gotowy na ten pojedynek. Miał dużo czasu na przygotowania i doskonałą okazję, by wygrać z Alvarezem. Ja takiej szansy nie miałem. Życzę mu powodzenia. Kiedy ja mierzyłem się z Canelo, mój bak ze zbiornikiem energii był już tak naprawdę pusty. Biwoł jest niepokonany, a przez to podwójnie zmotywowany, by utrzymać to zero w rekordzie. Naprawdę stać go na wygraną - powiedział "Krusher".

Kowaliow, w przeszłości trzykrotny mistrz świata wagi półciężkiej, teraz spróbuje swych sił w kategorii cruiser. Pierwszy taki pojedynek rozegra 14 maja w Inglewood. Jego rywalem będzie Tervel Pulev (16-0, 13 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Glacenemenes
Data: 17-03-2022 09:18:37 
Canelo (notabene mistrz świata czterech kategorii - przyp.red.) nigdy nie będzie najlepszy... Nigdy nie będzie numerem jeden, jeżeli jego rywale nie będę z nim walczyć na równych zasadach. Jest wielu zawodników, w tym ja, którzy zdobyli mistrzostwo świata nie zmuszając najlepszych rywali do podpisywania klauzul związanych z nawodnieniem i nabieraniem wagi po ważeniu. Jest wielu zawodników, którzy zdobyli mistrzostwo nie zmuszając rywali do wyczerpania !

Juan Manuel Marquez
 Autor komentarza: Glacenemenes
Data: 17-03-2022 09:23:43 
Pod względem ekonomicznym takie klauzule (włączane do kontraktów przed walkami Canelo m.in. z Siergiejem Kowaliowem i Danielem Jacobsem - przyp.red.) są dla Canelo bardzo dobre, ale jak już powiedziałem, to nie jest uczciwe wobec rywali. Powtarzam, wszystko musi się odbywać na równych zasadach - dodał legendarny "Dinamita".

Dlatego mam nadzieję że Biwoł go zgrzeje aż mu piegi pospadają.

Cytat oczywiście z Bokser.org
 Autor komentarza: Waluk
Data: 17-03-2022 09:36:00 
To jest biznes i pieniądz się musi zgadzać.
 Autor komentarza: NOSFERATU1922
Data: 17-03-2022 11:42:35 
Niestety.
 Autor komentarza: ChudyByk
Data: 17-03-2022 13:59:46 
Biwoł wyraźnie wyższy, ale wiemy że to nie jest dealbreaker jeśli chodzi o walki. Zasięg lekko na korzysc biwoła ale tez bez wiekszych rożnic. Oboje świetni bokserzy. Zdaje Sie jakby Canelo miał cos w zanadrzu (np wspomniane klauzule i sedziów) i byl pewny swego skoro decyduje sie na ten ruch. Biwoł moze byc jedna z trudniejszych przerpaw dla Cynamona. Śwoetny technicznie. Czuje dystans etc. Jest po prostu kompletny, niepodpala się itp. Choć nie wydaje sie by mial wystarczająca sile ciosu na Canelo. Wiec nie spodziewał ym soe nokautu na Canelo z Tego powodu, a z drugiej strony wiecznie czujny i skupiony biwoł raczej też nie da sie tak łatwo upolować. Pachnie walką na dystansie 12 rund, bez jakiejś wielkiej deklasacji z jednej czy drugiej strony. Pare % na KO na Biwole bym zostawił oraz Kilka % na Biwoł wygrana na PKT. Ale to by musiał wsadzac ze 20-30 czystch prostych na runde żeby rudy łeb skakał jak żyd po pustym sklepie, aby sie nie dało tego ukryc to moze sedziowie nie zrobili by wałka.
 Autor komentarza: selik
Data: 17-03-2022 14:56:18 
W idealnych warunkach Bivol .
Ale ... czy za staraniem promotora czy, C19 Bivol walczy coraz rzadziej z konsekwentnie coraz słabszymi przeciwnikami. To daje efekt. Nadal wygrywa, nadal bezdyskusyjnie ale regres klasy pięściarza jest już zauważalny.
Jest druga strona tego medalu. Czterech przeciętnych rywali w przeciągu 3 lat w tym prawie dwuletnia kowidowa przerwa doprowadziły go do koryta Canelo, gdzie złoży ofiarę z własnej głowy.
Moim zdaniem Bivol nie będzie w satanie do maja odbudować formy do poziomu dającego szanse sukcesu z wyjątkowym pięściarzem jakim jest Canelo.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 17-03-2022 16:19:09 
Jak nie będzie wałku to Bivol to wygra. Tu ktoś pisał, że Ward jest lepszy od Bivola, imo nie, Bivol jest lepszy i groźniejszy dla Canelo. Technik z taką pracą na nogach zrobi z nim to samo co Floyd czy Lara
 Autor komentarza: essa7
Data: 17-03-2022 16:35:07 
"Jak nie będzie wałku to Bivol to wygra"

Identyczne teksty czytalem przed walka z Plantem, a jak bylo wszyscy widzielismy
 Autor komentarza: fighter777
Data: 17-03-2022 18:42:19 
DO MARDUK
To akurat ja pisałem o Wardzie. Naprawdę wierzę, że Ward zrobiłby z Canelo to co Floyd. On by to z łatwościa wygrał. Ward ma taki styl, że jego przeciwnicy walczą gorzej, on po prostu walczy bardzo destrukcyjnie dla swoich oponentów. Co do Biwoła to jeszcze nie walczył na tak wysokim poziomie więc trudno ocenić jak sobie poradzi. Jestem jednak spokojny bo wydaje mi się, że Biwoł to zawodnik stworzony do "wielkich walk" i swój najlepszy boks pokaże właśnie z Canelo.
Ciekawe słowa Benavideza o Biwole cytuję: "Sparowałem też z Biwołem ma dobrą kombinację lewy prosty-prawy prosty, ale poza tym....Biwoł ma siłę, ale szczerze mówiąc, bije dobry lewy prosty i prawy prosty, jednak poza tym, możecie to zauważyć w walce, on nie wyróżnia się nadto, nie dokłada niczego innego. Gdy bije prawą ręką, wiesz, że nadchodzi mocny cios z prawej strony, ale to wszystko, czuję, że poza tym nie ma nic specjalnego. Zwłaszcza z Canelo potrzebujesz czegoś więcej, jego sposób wyślizgiwania się z ciosów, czuję, że trzeba bić więcej na dół, a Biwoł skupia się głównie na lewym prostym i prawym prostym. (...) Biwoł jest skuteczny, w tym co robi, dobrze bije prawą ręką. Nie jesteś w stanie zablokować ciosu, mając ręce w górze, bo on doskonale wie, jak trafić pomiędzy rękawicami. Kiedy jednak złapiesz już wyczucie - możecie popytać ludzi, którzy widzieli nasze sparingi, oni powiedzą. To świetna walka, bardzo lubię Biwoła"
 Autor komentarza: essa7
Data: 17-03-2022 18:49:18 
"Ward zrobiłby z Canelo to co Floyd. On by to z łatwościa wygrał"

Tak z ciekawosci,
Z Kovalem tez pierwsza walke wygral Ward?
 Autor komentarza: fighter777
Data: 17-03-2022 19:13:00 
Jeśli chodzi o pierwszą walkę to remis byłby najbardziej sprawiedliwy. Znalazłem statystyki z tej walki Wszystkie ciosy:
Kowaliow - 126 z 474 (26,6%)
Ward - 116 z 337 (34,4%)
Jak widać walka była bardzo wyrównana. Ward bił z większą precyzją, natomiast Kowaliow zadawał więcej ciosów niecelnych. Przypominam, że podobnie wyglądały statystyki ciosów w walce Canelo vs Lara. Kubańczyk miał 10-12 ciosów celnych więcej od Canelo ale walkę zdaniem sędziów przegrał.
Janusz Pindera napisał po walce "W takiej walce jak ta statystyki ciosów nie mają większego znaczenia i nie są żadnym argumentem. Można przecież dostać lanie w pięciu rundach, wygrać o włos pozostałe siedem i zostać zwycięzcą. Nie ma też znaczenia, kto ma bardziej porozbijaną twarz, nie o to chodzi w zawodowym boksie". I trafił w punkt tymi stwierdzeniami. Kowaliow dominował przez 5 rund, później Ward narzucił mu swój styl walki stąd sędziowie punktowali dalsze rundy na korzyść Warda.
 Autor komentarza: szerciu0512
Data: 17-03-2022 19:22:41 
Bivol jest lepszym pięściarzem, to nie podlega dyskusji. Problem jest taki, że nie ma tego kopnięcia a rudy koks ma łeb z betonu, choć Wielki mistrz mawiał, że nie ma odpornych na ciosy. W normalnych, uczciwych warunkach ruski leje koksa do jaja, ewentualnie 10-2. W obecnych czasach nie ma szans na wygranie na punkty z wołowiną niestety, już to potwierdziły pojedynki z GGG, Floydem i Larą.
 Autor komentarza: fighter777
Data: 17-03-2022 19:36:48 
To prawda, że Canelo ma twardą szczękę, ale w drugiej walce z GGG w 10 rundzie był na skraju nokautu więc kto wie jak potoczy się walka z Biwołem. Poza tym Fury czy Usyk też nie mają nokautującego ciosu lecz kumulacja ciosów z ich strony prowadzi do nokautu. Na pewno Biwoł to pierwsze realne i poważne wyzwanie dla Canelo od 3 lat, czyli walki z GGG. Nie umniejszam klasy rywalom Canelo w ostatnich 3 latach, ale jeśli przed walkami Canelo jego przeciwnikom nie daje się szans to rodzi się pytanie. Czy Canelo jest tak genialny czy może jego przeciwnicy nie są dość dobrzy ?
 Autor komentarza: Polakos
Data: 17-03-2022 20:50:20 
^

Chyba raczej Canelo tak genialny. Bivolowi buki też specjalnie nie dają szans 1,28 - 3,96 widzę aktualnie na fortunie i tak będzie z każdym. Wstępnie już były kursy chyba 1,22 na Canelo w walce z Makabu. Z Beterbijewem podejrzewam, że byłoby maksymalnie 1,35-1,40 na zwycięstwo Meksyku.

Też nie zgodzę się, że jego poprzednim rywalom nie daje się żadnych szans. W zasadzie u każdego z nich można byłoby się doszukiwać czym mogą zagrozić Alvarezowi - ringowa rzeczywistość później okazywałaby się być dość brutalna. Niewykluczone, że tak samo będzie z Bivolem.
 Autor komentarza: NOSFERATU1922
Data: 17-03-2022 22:20:40 
@polakos

Trudno by buki mu szanse jakies wieksze dawali jak wiedza, ze na punkty mu wygrac nie dadza, chocby wygral 8-10 rund. Przed czasem raczej nie wygra bo ciosu nokautujego nie ma a canelo jest cholernie twardy czy sie komus podoba czy nie. Zobaczymy jak bedzie, ja sobie po prostu zycze uczciwego punktowania i niech wygra lepszy piesciarz.
 Autor komentarza: Glacenemenes
Data: 18-03-2022 06:53:12 
Walka Ward Alvarez wiadomo że nigdy się nie odbędzie.
Lecz jeśli by do niej doszło gdy Andre był na gazie to według mnie była by to dla Saula najtrudniejsza przeprawa
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.