RZADKA CHOROBA - WIELKI PROSPEKT MUSIAŁ WYCOFAĆ SIĘ Z WALKI

Vergil Ortiz Jr (18-0, 18 KO) wypada z sobotniej walki z Michaelem McKinsonem (21-0, 2 KO). Początkowo nie podawano powodów jego absencji.

Wschodząca gwiazda wagi półśredniej miała być gwiazdą gali organizowanej przez grupę Golden Boy Promotions na platformie DAZN. Być może organizatorzy sprowadzą dla McKinsona nowego rywala.

Kilka godzin później ogłoszono, że u zawodnika zdiagnozowano rabdomiolizę. W skrócie - rabdomioliza to rozpad tkanki mięśniowej, który uwalnia do krwi szkodliwe białko.

Ortiz przeszedł badania krwi w piątek, w sobotę normalnie jeszcze trenował, a niedziela była dniem odpoczynku. W poniedziałek przyszły wyniki krwi i bokser spędził noc w szpitalu. Teraz czeka go przynajmniej kilka tygodni przerwy.

- Już od dwóch tygodni widziałem, że coś jest nie tak. Waga zaczęła mu schodzić szybciej niż zazwyczaj. Na sparingach też nie był sobą. Dobrze, że wszystko zostało wyłapane w odpowiednim momencie - mówi Vergil Ortiz Sr, ojciec i trener tego prospekta.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Maciejj
Data: 16-03-2022 10:35:46 
Ostry wysiłek fizyczny + zapewnie koksy.
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 16-03-2022 12:11:40 
@Maciejj
Raczej "zapewne koksy". A konkretniej pewnie eksperymentalny "spalacz wszystkiego", zapewne wzięty wprost z jakiejś terapii przeciwnowotworowej. Jak znam życie nie poradzili sobie z dawkowaniem i kiedy ich człowiek w kilka dni zbił do super piórkowej, wpadli w panikę. I wymyślili jakąś "rambo-lizę", żeby zupełnie się nie zbłaźnić.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 16-03-2022 12:54:48 
Stieczkin
albo w wyniku działań, które podałeś "nie wymyślili" tylko faktycznie spowodowały one tą chorobę. Jak eksperyment to i skutki w trybie eksperymentalnym mogą być nieobliczalne - nie można nic wykluczyć (pewnie nawet na poziomie eksperckim).
 Autor komentarza: sludgehc
Data: 16-03-2022 18:32:46 
wojna zakończyła pandemię, to teraz trzeba szukać innych sztuczek na odwoływanie walk, rabdomioliza brzmi zdecydowanie groźniej niż jakiś tam COVID-19
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 17-03-2022 10:22:58 
bredzisz foliarzu
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.