JONAK: ZWYCIĘSTWEM W BYTOMIU ZAKOŃCZĘ TRYLOGIĘ Z ROBINSONEM

Już 22 kwietnia w Bytomiu odbędzie się gala boksu zawodowego. Damian Jonak (41-1-2, 21 KO) stoczy trzeci pojedynek z Andrew Robinsonem (26-5-2, 7 KO).

W Hali na Skarpie w Bytomiu odbędzie się gala Tymex Boxing Night 21 "Śląskie uderzenie". W walce wieczoru Damian Jonak zmierzy się z Brytyjczykiem Andrew Robinsonem, wcześniej wystąpi m.in. była mistrzyni świata Ewa Brodnicka i Tomasz Gromadzki.

W 2019 i 2021 roku Damian stoczył widowiskowe pojedynki z Brytyjczykiem. W pierwszym starciu, które odbyło się w katowickim "Spodku", sędziowie punktowali na korzyść Robinsona. W poprzednim roku konfrontacja w Radomsku zakończyła się remisem. W obu pojedynkach było mnóstwo efektownych ciosów i nagłych zwrotów akcji.

Waleczne serce
- W tych starciach Damian Jonak pokazał technikę, dobry lewy prosty i waleczne serce. Trzecia starcie świetnie się zapowiada. Cieszymy się również, że będziemy gościli w naszym mieście innych dobrych pięściarzy. W tym roku w Bytomiu odbędą się również dwie inne imprezy bokserskie, w czerwcu Mistrzostwa Polski Juniorów, a w październiku Memoriał Leszka Błażyńskiego - mówił Mariusz Wołosz, były pięściarz, wychowanek Szombierek.

Ofensywa i widowisko
- W Bytomiu, moim rodzinnym mieście, zakończę trylogię z Robinsonem. I zakończę tę sagę zwycięstwem, a walczyć będę w symbolicznym dla mnie miejscu, które darzę sentymentem. Tu, gdzie obecnie znajduje się Hala na Skarpie, stał w przeszłości obiekt Szombierek, gdzie trenowałem i nauczyłem się boksować, przy boku Mariusza Wołosza, obecnego prezydenta Bytomia - podkreślał Damian Jonak.

- Bytomski zawodnik to jeden z nielicznych polskich pięściarzy, którego walki wzbudzają bardzo duże emocje, bo prezentuje ofensywny i widowiskowy styl walki - przyznał Mariusz Konieczyński, prezes grupy Tymex Boxing Promotion, która organizuje galę wspólnie z Queensberry Polska i MB Promotions.

Powroty po kontuzjach
W Bytomiu wystąpi również Ewa Brodnicka (20-1, 2 KO), była mistrzyni Europy i była mistrzyni świata federacji WBO. Utytułowana zawodniczka ostatni pojedynek bokserski stoczyła w marcu 2021 roku. W Dzierżoniowie pokonała wtedy na punkty Bułgarkę Milenę Kolevę.

- Miałam dłuższą przerwę, która była spowodowana kontuzją kolana. W międzyczasie stoczyłam walkę MMA. Nie zamierzam kończyć kariery bokserskiej, chociaż w pięściarstwie jestem spełniona, bo pięć razy skutecznie walczyłam o tytuł mistrzyni świata. Wciąż jednak jestem ambitna i chciałabym stoczyć kolejny pojedynek o ważny pas - mówiła dziś Brodnicka. Z kontuzją zmagał się ostatnio także Tomasz "Zadyma" Gromadzki (11-4-1, 3 KO).

- Miałem złamane kości dłoni. Przez prawie pół roku nie mogłem wykonywać treningów typowo bokserskich. Mam to już jednak za sobą i szykuję się do kwietniowego pojedynku. Cieszę się, że gala jest organizowana na Śląsku - zaznaczał katowiczanin.

Wkrótce ruszy sprzedaż biletów na eBilet.pl. Gala będzie transmitowana w TVP Sport.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Clevland
Data: 09-03-2022 21:35:16 
Damian w ostatniej walce dość efektownie walczył, tylko kondycja nie za bardzo...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.