BOXREC: MASTERNAK NAJLEPSZY W POLSCE - CZY ON POSTAWIŁBY SIĘ OKOLIE?

Lawrence Okolie (18-0, 14 KO) pobił już praktycznie całą polską czołówkę wagi junior ciężkiej. Został już tylko jeden - teoretycznie, według BoxRec, najmocniejszy. To Mateusz Masternak (46-5, 31 KO).

"Master" już przed tym weekendem był na szczycie polskiej dywizji cruiser. Po porażce Michała Cieślaka (21-2, 15 KO) z Okolie tylko umocnił swoją pozycję na krajowym podwórku. Rankingi federacji bywają nieobiektywne, natomiast zestawienie BoxRec to czysta matematyka. Oto jak wygląda nasze krajowe podwórko w limicie 90,7 kilograma. W nawiasie miejsce w światowym rankingu.

1. (6) Mateusz Masternak (46-5, 31 KO)
2. (7) Krzysztof Głowacki (31-3, 19 KO)
3. (11) Michał Cieślak (21-2, 15 KO)
4. (13) Krzysztof Włodarczyk (60-4-1, 40 KO)
5. (35) Nikodem Jeżewski (20-2-1, 9 KO)
6. (36) Adam Balski (16-1, 9 KO)
7. (78) Krzysztof Twardowski (9-3, 6 KO)
8. (269) Kajetan Kalinowski (2-0, 2 KO)
9. (333) Bartłomiej Szczęsny (3-0-1, 1 KO)
10. (354) Michał Soczyński (2-0, 1 KO) >>> Michałowi nie wpisano dwóch pierwszych walk do BoxRec, w rzeczywistości ma rekord 4-0, 2 KO

Okolie na igrzyskach w Rio w pierwszej walce wyrzucił z turnieju Igora Jakubowskiego. Już jako zawodowiec pobił kolejno Łukasza Rusiewicza (TKO 1), Nikodema Jeżewskiego (TKO 2), Krzysztofa Głowackiego (KO 6), a w minioną sobotę pokonał na pełnym dystansie właśnie Cieślaka. Sędziowie punktowali na jego korzyść 115:112, 116:111 i 117:110.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Zartan
Data: 01-03-2022 18:24:56 
Nie postawiłby się. Pewnie "ładnie przegrałby" na punkty z Okolie. Niestety ale Masterowi w tych najważniejszych walkach zawsze brakuje kropki nad "i" a i tak te ostatnie walki Mastera jakieś dziwne. Te ciosy takie pchane i rzucane.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 01-03-2022 18:26:53 
@Zartan - nie dyskutuję, czy masz rację czy nie. Bo może masz. Ale odpowiem pytaniem - czy uważasz Okolie za większego mistrza niż Bellew? Pzdr
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 01-03-2022 18:32:09 
Master z wyższymi od siebie przeciwnikami miał problemy, więc trudno mi sobie wyobrazić by był w stanie pokonać Okolie. Na moje największe szanse z Polaków na pokonanie Okolie miał Michał Cieślak. Mateusz ma trochę za słabe warunki fizyczne by toczyć z Okolie nawet wyrównany pojedynek.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 01-03-2022 18:32:40 
Zakłamywanie rzeczywistości

1 Cieślak
2 Masternak
3 Głowacki Włodarczyk Balski
4 Jażewski
 Autor komentarza: Polakos
Data: 01-03-2022 18:41:04 
Masternak przegrywał z gorszymi bokserami i by się postawił Okoliemu? No bez jaj, z czym do ludzi. Skoro Cieślak był bezradny to tym bardziej Masternak by był. I nie ma co tutaj pisać, że styl by zrobił inną walkę, bo Anglik myślę, że jest koszmarny stylowo prawie dla każdego rywala. Też nie mam wrażenia, że Master jest lepszy niż kilka lat temu, w zasadzie utrzymuje się cały czas na wysokim polskim poziomie, ale na tych najlepszych to w zasadzie zawsze był i będzie za krótki.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 01-03-2022 19:01:34 
Ja również uważam, podobnie jak Ghostbuster, że największe szanse miał właśnie Cieślak. Przed walką to właśnie w nim upatrywano naszej największej nadziei na pas, mówiono, że będzie testem dla Okolie, wielu kibiców było przekonanych, że wygra. Rzeczywostość okazała się inna, Anglik bez większych problemów na przestrzeni pojedynku poradził sobie z Cieślakiem punktując z dystansu i wpadając w klincz.
Szczerze mówiąc, po tej walce nie widzę Masternaka w tym pojedynku.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 01-03-2022 19:18:31 
Ale pytanie Furmiego jest zaskakujące i daje do myślenia, muszę przyznać...
 Autor komentarza: Clevland
Data: 01-03-2022 19:24:48 
Master nie dałby rady.

Okolie z trudnym przeciwnikiem ma strategię - zadać lewy, prawy i wejść w klincz.
Ja tylko widzę dwie możliwość uniku na jego mocny prawy i klincz:
-wejść w tempo prawym na dół jak skraca dystans,
-przejść rotacją pod prawym i zadać coś.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 01-03-2022 20:10:06 
Ja chętnie zawalczę i będę się klepał
dostane w czerep, poleci też lepa
trochę zaboli i się wykrzywię
twardo szarmancko, nie spolegliwie

planuje atak i sporo też akcji
zaprasza mój barak, w nim sporo atrakcji
fight club prawdziwy, bez żadnej to ściemy
ringowe diwy, no wszyscy to wiemy

całość na topie, w pięknej oprawie
wtedy najlepiej, to ja się bawię
muza tam dudni, a szony krzątają
swą pustą wiedzę, zwykle skrywają

niby normalne i oczywistość
taka to nasza, zwyczajna prawilność
zawsze z honorem i zasadami
rzadko grypsuje, ja z lamusami

Jestem gotowy i leci prawy
ja jestem nowy, to koniec zabawy
jak trafię to kończę i bije okrutnie
w nocy się mocze, stres męczy paskudnie

Złamie pająka, wybije mu boksy
z głowy mu zrobię, atak to ruski
ma przechlapane, niech nie wychodzi
w szatni se klapnie i się nie trudzi

niech zagra w szachy, poczyta kalendarz
z babami gołymi, pajęcza to menda
ale nie myśli, że mnie dojedzie
teraz nie wyjdę, czekam bo siedzę

wiem czuć napięcie i spore emocje
mentalnie w ogóle, tutaj nie brodzę
na celu skupiam i widzę tą scenę
trafiam swym cepem, a on się chwieje

potem podbródek i prosto w kichawe
w ten sposób zwyczajnie, tak się z nim bawię
i w tedy qurwa, jak grom prosto z nieba
cały spocony się budzę, no siema !

Jestem gotowy i leci prawy
ja jestem nowy, to koniec zabawy
jak trafię to kończę i bije okrutnie
w nocy się mocze, stres męczy paskudnie
 Autor komentarza: Morfeusz
Data: 01-03-2022 20:10:29 
Masternak ma większe szanse na wypunktowanie Okolie. Cieślak miał większe szanse na znokautowanie Okolie. Ogólnie ich szanse na wygraną widzę podobnie.
 Autor komentarza: SWJar
Data: 01-03-2022 20:57:37 
Chyba i Cieślakowi i Masternakowi brakuje szybkości i dynamiki na tym najwyższym poziomie by pokonać Okoliego. OKoie z lepszymi warunkami fizycznymi jest szybszy i ma lepszą dynamikę od nich, dobrze walczy na dystas, potrafi i atakować i kontrować, więc jak miałby go Master pokonać? Nie jest typem zawodnika który zasypuje ciosami, a tego trzeba na tego drągala. Ten prawy w ostatniej walce przypominał mi prawy Wildera, poza siłą ciosu jest lepszy od Wildera w pozostałych elementach(co nie znaczy że by z nim wygrał, bo to inna kategoria, miałby szanse, ale to sprawa otwarta)
 Autor komentarza: Hugo
Data: 01-03-2022 22:46:42 
Układ stylów w walce z Okoliem korzystniejszy dla Masternaka w porównaniu z Cieślakiem. Poza tym znacznie lepsza technika: bogatszy repertuar ciosów, dużo lepszy jab, lepsza praca nóg, lepszy balans. Kardynalny błąd Masternaka w postaci cofania się w linii prostej w tym przypadku miałby mniejsze znaczenie, bo Okolie to bokser jednego mocnego uderzenia, po którym następuje klincz. Masternak ma też szybsze ręce od Cieślaka i mniej więcej porównywalna szybkość z Okoliem. Dodatkowo na korzyść Masternaka doświadczenie i odporność na ciosy. Gorsze od Cieślaka: warunki fizyczne, siła fizyczna, siła ciosu (nieznacznie), psychika.
Generalnie Masternak byłby dla Okoliego trudniejszym rywalem niż Cieślak.
 Autor komentarza: Bonnte
Data: 02-03-2022 07:38:24 
Nie ma opcji, żeby Masterniak pokonał Okolie. Jemu czegoś brakuje na tych najlepszych. Naprawdę dobra technika i w miarę twarda szczęka. Ale to w żadnym wypadku nie wystarczy na Brytyjczyka.
Powiem więcej. Moim zdaniem w walce Cieślak vs Master, to Michał byłby faworytem. I marzy mi się ta walka w Polsce. O numer jeden CW.
 Autor komentarza: canislupuscampestris
Data: 02-03-2022 10:44:39 
"Polakożerca". ;) Jak jeszcze jest głodny to w bridger, jak będzie chciał zahaczyć o tę kategorię to tam jeszcze Różański na niego czeka. ;)
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 02-03-2022 11:08:09 
Okolie jak każdy dobry bokser wykorzystuje swoje atuty.
Masternakowi w największych walkach czasami brakuje po prostu lokalizacji w Polsce. U nas przynajmniej walka z Bellew (co prawda niemistrzowska) poszłaby dla Mastera. Podobnie z Cieślak-Makabu. Jednak trzeba przyznać, że prawdziwy mistrz to taki, który potrafi wydrzeć tytuł na terenie wroga, jak to zrobił choćby Włodarczyk. Choć dla sprawiedliwości trzeba dodać, że Green czy potem Czachkijew to chyba półeczka niżej od obecnego Okolie.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 02-03-2022 11:24:52 
Mnie dziwi to wspominanie o bridger. IMO ta kategoria to świetny pomysł, ale jako plan na zagospodarowanie drugiej ligi HW. Coś w rodzaju drugiej Bundesligi czy Championship. Jest fajny produkt typu Rivas-Jennings, który w HW znaczy nic albo niewiele, a w bridger może być sprzedany jako fajna walka mistrzowska. Natomiast co do realnej pozycji tej wagi, to jej nawet nie ma na boxrecu. Nikt z pierwszej ligi ani choćby aspirujący do pierwszej ligi na pewno nie będzie się w to bawił.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 02-03-2022 11:57:17 
MASTER przgrałby w max 33-4 rundy .
Za duzo by prawych wchodziło .Dla Mastera Okolie to Masakra.
 Autor komentarza: maro1988
Data: 02-03-2022 15:05:39 
Masternak ma duzo wieksze szanse niz Cielak .Master jest duzo lepszy niz Cieslak i walczył z duzo lepszymi przeciwnikami niz Cieslak z Okolie razem wzieci.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 02-03-2022 22:33:37 
Masternak przede wszystkim bardzo dobrze (technicznie i aktywnie) pracuje przednia reka, ktora pozwala skrócic dystans. Ma szczelny blok (a nawet jak cos wylapie to raczej bez wiekszych konsekwencji), kondycyjnie raczej tez jest wszystko ok (chociaz Cieslak wydaje sie pod tym wzgledem fenomenem). Na pewno Masternak mialby wielka przewage techniczna nad Okolie, ciezko jednak powiedziec jak poradzilby sobie z sila fizyczna i klinczami nygusa, mysle ze aktywny lewy prosty + prawy prosty na dol (lub splot) to moze byc droga do otwarcia Okolie - a te ww masternak ma, jedyne czego mu brakuje w walkach na najwyzszym poziomie to podejscia bez respektu do przeciwnika - swietnie bylo to widoczne w walce z Dorticosem, gdzie ewidentnie mial obawy i oddal pierwsza czesc pojedynku. Jezeli Master nie dalby sie zastraszyc (a mysle, ze obecnie jest o wiele bardziej dojrzaly mentalnie i pewny swego niz w poprzednich potyczkach na wysokim poziomie) i nie zostalby zajechany czysto fizycznie (klinczami) to moglby w takiej walce oddac nie wiele rund. Niestety Masternak ma tez maniere odchylania sie (w defensywie), ktorej musialby zaprzestac uzywac w walce z Okolie (roznica w zasiegu jest zbyt duza) i opierac sie tylko na bloku (to ma bardzo dobre), ktory w drugiej czesci pojedynku tez moglby zostac przelamany.

Reasumujac, zawsze uważałem że Mateusz to lepszy zawodnik niz Michał niezaleznie od stylów czy warunków przeciwnika - Master jest o klase lepszym bokserem. Jeżeli MM przegra jakas walke (kto wie moze z Okolie) a Cieslak dostanie (i przegra) kolejna duza walke to chetnie bym zobaczyl ich w ringu razem (chociaz watpie czy z ich medialnoscia bedzie to mialo sens z pkt widzenia biznesowego) /wolalbym jednak zeby obydwaj wygrali po duzej walce i zmierzyli sie w pojedynku o pas lub chociaz eliminator/ - nie mialbym watpliwosci, ze Michal zostanie ograny. Ps. Michal to tez zawodnik b. dobry i ciezko mi sobie wyobrazic, zeby obecnie ktorykolwiek zawodnik CW byl pewniakiem przed pojedynkiem z Cieslakiem (wlaczajac w to rywala sprzed kilku dni)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.