ROSYJSCY BOKSERZY USUNIĘCI Z RANKINGU WBO?

Federacja WBO, której pas wagi cruiser będzie w niedzielę stawką walki mistrzowskiej Michał Cieślak vs Lawrence Okolie, rozważa usunięcie ze swoich rankingów wszystkich rosyjskich bokserów (m.in. Murata Gasijewa, Jewgienija Romanowa i Maksyma Własowa) z powodu ataku Rosji na Ukrainę.

WBO rozważa również wstrzymanie sankcjonowania walk na terytorium Rosji. Wkrótce powinniśmy poznać ostateczną decyzję federacji.

Tymczasem rozpoczyna się bitwa o Kijów, która może być według obserwatorów najważniejszą bitwą naszych czasów. Oczy całego świata zwrócone są na stolicę Ukrainy.

Prezydent Wołodymyr Zełenski nagrał wideo na ulicy Bankowej wraz z najważniejszymi politykami w kraju. W ten sposób obalił dezinformację rosyjskich propagandystów o jego rzekomej ucieczce z miasta. 

- Wszyscy jesteśmy tutaj, nigdzie się nie wybieramy. Będziemy bronić naszej niepodległości - mówił Zełenski. 

Oprócz Zełenskiego na nagraniu widać szefa administracji prezydenta Andrija Jermaka, premiera Denysa Szmyhala, Mychajło Podolaka z biura prezydenta Ukrainy i szefa frakcji prezydenckiej partii Sługa Narodu Dawyda Arachamiję. 

Obok Zełenskiego i ukraińskich generałów obroną Kijowa kieruje m.in. mer Witalij Kliczko, były mistrz świata wagi ciężkiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gerlach
Data: 25-02-2022 20:33:04 
Absurd. Sport czy polityka? Wszystko naprawde musi bycubabrane w g*wnie politycznym?
 Autor komentarza: CHAMP2209
Data: 25-02-2022 21:40:28 
Polityka? Chyba nie jesteś na bieżąco...
 Autor komentarza: astarte
Data: 25-02-2022 22:18:32 
gerlach, jesli nie odrozniasz WOJNY od POLITYKI, to masz mozg wielkosci kasztana ktory na dodatek niespecjalnie bystro pracuje.

kazde, chocby najmniejsze sprzeciwienie sie rosyjskiej propagandzie napedzajacej WOJNE ktorej celem jest ZAJECIE I OKUPACJA drugiego kraju jest wazne. bez spojnej i konsekwentnej nagonce na Putina - ukraina zostanie zajeta przez agresora, a ten zacznie ostrzyc sobie zeby na kolejne kraje. tak to dziala, tak zawsze to dzialalo i takie sa konsekwencje olewania zamordystycznych dyktatorow ktorych aspiracja jest agresywna polityka dazaca w swej konsekwencji do wojny.

nie mozna takim scierwom pozwalac nawet na pierdniecie gdziekolwiek w przestrzeni publicznej, jechane musi byc po calosci i na amen.

ja rozumie, ze karanie sportowcow to wielka tragedia wyrzadzana tym ludziom, bo moga np miec w dupie zaborcze aspiracje swego narodu, ALE

skoro cywile, sportowcy i normalni ludzie najezdzanej ukrainy umieraja, cierpia, uciekaja z kraju i maja przejebane po calosci na dlugie dlugie lata

to serio, chcesz sie umartwiac nad sportowcami z kraju zaborczego? XD sory memory, zmien se kraj, zdobadz inne obywatelstwo jesli wazniejsze od ludzkiego cierpienia i moralnosci jest dla ciebie zajecie pierwszego miejsca w jakims skakaniu o tyczce lub obijaniu mord w rekawiczkach.
 Autor komentarza: ELREY
Data: 26-02-2022 04:47:33 
Dokladnie.Trzeba szykanowac wszystkich i wszystko co rosyjskie w kazdej postaci. Tlamsic, gnoic, upokarzac, niszczyc. Az do skutku. Nie ma miejsca w dzisiejszym swiecie na to zezwierzecenie. Kazdy rosjanin powinien cierpiec, i kazdy z nas powinien robic wszystko co w naszej mocy zeby rosjanie placili cene za decyzje swojego rezimu kazdego dnia. Moze to ich zmusi zeby go w koncu obalic i skonczyc ten koszmar raz na zawsze. Slava Ukraini.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 26-02-2022 14:42:27 
@ELREV
A potem dziwić się, że Rosjanie się odgryzają...
Ty ćwoku.
 Autor komentarza: maddog
Data: 26-02-2022 19:39:36 
Dokładnie, Ygnac
 Autor komentarza: Czengont
Data: 26-02-2022 22:49:15 
Reprezentacje jak najbardziej, ale w indywidualnych sportach, jestem zdania, że powinno to być rozpatrywane jednostkowo. Takie podejście wydaje mi się bardziej sprawiedliwe. Na przykład taki Gassijew pochodzi z Północnej Osetii i wcale niekoniecznie musi być zadowolony z faktu, że jego ojczyzna jest jedną z republik rosyjskich. Biwoł z kolei wychodził do ringu przy antywojennej piosence "Grupa krwi" zespołu Kino (którego liderem był Wiktor Coj, również w połowie Koreańczyk).
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.