DAMIAN KIWIOR: NIE PRZEKREŚLAJCIE MNIE

- Nie przekreślajcie mnie, mogę wygrywać z mocnymi rywalami! W tym roku skończę dopiero 29 lat i wierzę, że jeszcze dużo dobrego wydarzy się w mojej karierze pięściarskiej - mówi Damian Kiwior (8-3-1, 1 KO). W piątek 25 lutego na gali Babilon Boxing Show w Żyrardowie miał walczyć z Konradem Dąbrowskim (10-3, 1 KO), ale ten się wycofał z powodu kontuzji ręki.

- To już chyba trzeci raz przekładana jest nasza walka. Podobno Konrad doznał kontuzji. Mam nadzieję, że w ciągu tygodnia uda się znaleźć dla mnie nowego przeciwnika. Może Dąbrowskiemu nie pasował dystans 8 rund, sam nie wiem - komentuje wycofanie się przeciwnika Damian.

Pochodzący z Tarnowa pięściarz jest ćwierćfinalistą amatorskich mistrzostw Europy i dwukrotnym mistrzem Polski seniorów oraz mistrzem Polski młodzieżowców. Jego kariera zawodowa miała różne zakręty. Po ostatnim, jakim była porażka na punkty ze znanym zapaśnikiem i zawodnikiem MMA Danielem Rutkowskim, Kiwior postanowił zmienić trenera.

- Wróciłem do pierwszego trenera z tarnowskiego Pałacu Młodzieży Tiger Józefa Sadko. To była dobra decyzja. Czuję, że rozwijam się w wielu płaszczyznach. Pod okiem tego szkoleniowca pracuje również młodszy ode mnie o 6 lat brat Maciek, który również wystąpi na gali Babilon Boxing Show w Żyrardowie - dodaje były reprezentant Polski.

Mimo ostatnich niepowodzeń Kiwior nie zamierza składać broni i kończyć kariery. - Mam w rekordzie porażki, więc nie mam już presji związanej z zerem w rekordzie po stronie strat. A na poważnie, wiem, że jedna mega dobra walka można sobie otworzyć drzwi do kolejnych ciekawych pojedynków - tłumaczy 29-latek. Tarnowianin nie ukrywa siedzi w nim zadra po decyzji sędziów przyznającej zwycięstwo Danielowi Rutkowskiemu. - Znam swoją wartość i chętnie udowodnię, że jestem lepszy boksersko od Daniela Rutkowskiego.

Damian jest bardzo doświadczonym pięściarzem i zapowiada, że nie powiedział ostatniego słowa na profesjonalnych ringach. 

- Uważam, że jestem teraz w najlepszej formie mentalnej. Gdyby zliczyć wszystkie walki, miałbym ich około 300 i mam pewność, że teraz to zaprocentuje. A gdzie widzę się w boksie za kilka lat? Odpowiedź poznamy niebawem, ale wiem, że mogę dawać emocjonujące walki i wygrywać z naprawdę mocnymi rywalami - zapewnia.

W Żyrardowie bardzo ciekawie zapowiadają się starcia mistrzyni Europy kategorii muszej Eweliny Pękalskiej (5-0) z Tanzanką Egine Kayange (5-1, 3 KO) oraz w wadze junior półśredniej Jana Lodzika (7-0) z trenującym od wielu lat w Norwegii, a pochodzącym z Afganistanu Jamshidem Nazarim (6-0), który startował w barwach Norwegii w Mistrzostwach Europy i kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich.

Na ring po prawie 20 latach wróci także promotor Tomasz Babiloński. Brązowy medalista MP Juniorów z 1998 roku w walce charytatywnej skrzyżuje rękawice z Prezydentem Miasta Żyrardowa - Lucjanem Chrzanowskim. Bilety na galę Babilon Boxing Show są dostępne na Eventim.pl. Transmisja na kanałach grupy Polsat.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Grzanaaa
Data: 21-02-2022 14:33:54 
Za późno.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.