KOLEJKA CHĘTNYCH DO EUBANKA JR - BROOK NA TAK, SAUNDERS RÓWNIEŻ

Kto teraz dla Chrisa Eubanka Jr (32-2, 23 KO)? Opcji i chętnych do tańca jest sporo.

Pisaliśmy już o propozycji walki w umownym limicie, która wyszła od Conora Benna (20-0, 13 KO). Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Promotor Ben Shalom, który po przejściu Eddiego Hearna do DAZN współpracuje teraz ze Sky Sports, widzi dwie inne drogi dla syna legendy. Jedną z nich miałby być rewanż z Billym Joe Saundersem (30-1, 14 KO), który też co prawda ma jeszcze walki dla DAZN w kontrakcie, ale strony mogłyby się dogadać. Tym bardziej, że takiego rewanżu chce i Eubank Jr, i Saunders.

W kolejce ustawia się również Kell Brook (39-3, 27 KO). W tym wypadku wszystko zależy jednak od jego starcia za dwanaście dni z Amirem Khanem. Jeśli Brook wyjdzie z tej potyczki zwycięsko, chętnie podobno przeskoczy do wagi średniej na taką walkę. Oczywiście za odpowiednie wynagrodzenie...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 07-02-2022 08:35:45 
Walka z Bennem bez sensu. Eubank jest na niego za duży. Zniszczyłby młodemu karierę tak samo jak Gołowkin zniszczył Brookowi. Catchweight? "Osłabimy cię suszeniem i odwadnianiem, żebyś nie był w szczytowej formie a potem wyślemy na mniejszego zawodnika, żeby miał jakieś szanse". Innymi słowy cyrk. Może Fury'ego też odchudzimy do cruiser, bo można by wtedy zrobić walkę z Canelo?

Brook... Nigdy nie zrozumiem tego faceta. Skoro tak lubi dostawać w łeb, to niech sobie trochę podje i wyjdzie do Wildera. Będzie miał tej przyjemności z naddatkiem. Saunders może być, zardzewiały B.J vs obecny Eubank mogłoby wyglądać ciekawie. Chociaż nie wiem, jakim cudem Saunders zszedłby do średniej.
 Autor komentarza: Bonnte
Data: 07-02-2022 10:24:31 
Dawać rewanż z Saundersem. Chętnie obejrzę. Billy nie ma na razie pomysłu na siebie. Mogliby zawalczyć. Ryzyko dla Eubanka ale na pewno nie jest na straconej pozycji.
Czy mi się tylko wydawało czy w walce z Williamsem Chris miał ( próbował ) naśladować ruchy Roya Jonesa Jr :-)?
Ciekawe jakby Gołowkin pogonił Eubanka. Też bym to zobaczył.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 07-02-2022 10:30:27 
Nie lubię Eubanka, ale musze przyznać, że poczynił postępy. To już nie jest tępy bijok zagrzewany przez tatusia radami w rodzaju "Młody lutuj" lub "Urwij mu łeb", lecz doświadczony i taktycznie boksujący solidny bokser. Nr 1 wagi średniej wg Boxreca. Wyżej wymienione przymiarki do kolejnych jego pojedynków to jednak w większości nieporozumienia. Benn i Brook absolutnie nie wchodzą w grę z powodu różnicy gabarytów. Rewanż z Saundersem miałby sens ale tylko dla Eubanka, bo jego rywal miałby wszystko do stracenia, a nic do zyskania (oprócz kasy). Chętnie obejrzałbym natomiast Eubanka ze wschodzącymi gwiazdami brytyjskiego boksu, jak Felix Cash, Zach Parker lub Lerrone Richards, a jeszcze chętniej z jakąś "bestią ze Wschodu" w rodzaju Pawła Silagina, Alego Achmedowa lub Meiirima Nursułtanowa.
 Autor komentarza: Bonnte
Data: 07-02-2022 11:10:11 
@Hugo. Myślę,że Saunders już osiągnał to co miał osiągnąć. I nie wiem czy miałby on więcej do stracenia niż sam Eubank. Oczywiście nadal może on zdobyć pas, jeśli Canelo coś zwakuje.
Moim zdaniem to właśnie Billy i Chris byliby na siebie skazani w walce o wakat.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 07-02-2022 11:59:53 
@Bonnte
Saunders jest po porażce przed czasem i poważnej kontuzji. Potrzebuje w tej chwili raczej kogoś słabszego na odbudowanie się, a nie wojny z będącym na fali i bardzo mocno bijącym Eubankiem, która mogłaby go zupełnie pogrążyć i zakończyć karierę. Za rok lub dwa taki rewanż jest dla niego do przyjęcia, ale w tej chwili ryzyko zbyt duże, a ewentualna wygrana prestiżowo nic mu nie daje, bo już z Eubankiem wygrał. Chyba, że miałaby to być walka o jakiś zwakowany mistrzowski pas, ale to będzie raczej trudne, bo są notowani w różnych kategoriach.
 Autor komentarza: Bonnte
Data: 07-02-2022 13:03:07 
@Hugo
Myślę, że pierwsze wakaty w SMW pojawią się szybciej niż się nam wydaje. Żaden ze zunifikowanych mistrzów długo nie utrzymał pasów. Ciężkie do wykonania. Z drugiej strony Canelo to taka gwiazda, że federacje mogą bardzo niechętnie odbierać mu pasy. No bo niby kto inny w tej kategorii poza nim może teraz dzierżyć pas?
Co do Saundersa to zgoda. Porażka dotkliwa, więc spokojniejsza walka się należy. Ale w całej SMW nie ma tak naprawdę obecnie wielu wyzwań. Eubank też nie może obijać cały czas "Williamsów".
Poza tym Chris, mimo że dobry pięściarz, to mnie nie przekonał nigdy. A po walce z Grovesem już zupełnie wiarę straciłem. Jego szansa w tym, że dostanie szansę walki o wakat z kimś słabszym. Największe swoje walki przegrał.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 07-02-2022 15:07:53 
@Bonnte
Ja uważam wygraną Eubanka nad Williamsem za jego duży sukces, bo Williams to nie jest byle kto. To gość, który przedtem właściwie przegrał tylko z Andrade, bo jego dwie porażki z Liamem Smithem to był pech + gruby wałek. Myślę, że Eubank nie byłby bez szans z Jermallem Charlo, Muratą, a kto wie czy także nie z naruszonym zębem czasu Gołowkinem. Powinien jednak zdecydować się na jedną kategorię (moim zdaniem średnią), a nie skakać pomiędzy dwiema. Nie jest to bokser błyskotliwy ani wybitny, ale bardzo silny fizycznie i solidny. Znam wielu gorszych, którzy do jakichś pasów mistrzowskich dochodzili.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.