ORMIANIE W MOCNYM SKŁADZIE SPRAWDZĄ NASZYCH REPREZENTANTÓW

Trudny mecz czeka reprezentantów Polski na gali Suzuki Boxing Night 12 poświęconej pamięci Jana Dydaka w Słupsku. Biało-Czerwoni 18 lutego w Hali Gryfia zmierzą się z kadrą narodową Armenii. W składzie gości wystąpią medaliści mistrzostw tego kraju. Transmisja w TVP Sport.

Dla Polaków to będzie drugi występ pod wodzą nowego trenera Wojciecha Bartnika, brązowego medalisty igrzysk w Barcelonie. Nasi pięściarze z dobrej strony pokazali się niedawno w Chęcinach. Obecnie trenują na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale.

Memoriał Jana Dydaka - brązowego medalisty olimpijskiego z Seulu, to bardzo ważne wydarzenie dla naszej reprezentacji i drużyny z Armenii. To właśnie w Erewaniu odbędą się pod koniec maja Mistrzostwa Europy.

Ormianie regularnie zdobywają medale Mistrzostw Świata i Europy, z medalem wrócili z Igrzysk Olimpijskich w Tokio (brąz Hovhannesa Bachkova -63kg), więc będą chcieli wygrywać także przed swoją publicznością.

Trenerzy Armenii Garik Baghdasaryan i Hovhannes Melikyan powołali 14 zawodników, z których większość stanęła na podium ostatnich mistrzostw tego państwa. Złote wywalczyli Seyran Yeghikyan (48 kg) i Rafayel Hovhannisyan (86 kg). W Słupsku zaboksują w zmienionych kategoriach – 51 kg i 80 kg. Srebro zdobyli Rudolf Garboyan (51 kg, teraz zgłoszony w 54 kg), Benik Nikoghosyan (63,5 kg) i Armen Mashakaryan (67 kg).

Kadra Armenii:
48 kg Armen Gushchyan
51 kg Seyran Yeghikyan
54 kg Ruben Garboyan, Rudolf Garboyan
57 kg Zhirayr Sargsyan
60 kg Zhorzhik Marutyan
63,5 kg Ararat Glyubangyan, Benik Nikoghosyan
67 kg Armen Mashakaryan, Vardan Manasyan
71 kg Tigran Melkonyan, Arsen Poghosyan
75 kg Vahe Habetyan
80 kg Rafayel Hovhannisyan

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 04-02-2022 17:04:01 
67 kg Armen Mashakaryan to masakra w nazwisku. Strach wychodzić przeciwko takiemu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.