PIERWSZE REPREZENTACYJNE POWOŁANIA TRENERA BARTNIKA

20 bokserów dostało powołania na pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski pod wodzą trenera Wojciecha Bartnika. Treningi w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale potrwają od 6 do 17 lutego. A nazajutrz Biało-Czerwoni wystąpią na gali Suzuki Boxing Night 12 w Słupsku.

Z narożnika Wojciech Bartnik poprowadził kadrowiczów w Chęcinach. Wcześniej gościł jako ekspert na galach Polskiego Związku Bokserskiego, więc poznawanie pięściarzy rozpoczął już dawno. Teraz czas na codzienną pracę na sali treningowej. W sztabie brązowego medalisty olimpijskiego z Barcelony znaleźli się m.in. inni doświadczeni szkoleniowcy - Grzegorz Strugała, Ireneusz Przywara, Sławomir Żeromiński i Tadeusz Głowa.

Na obóz do Spały powołania dostało 20 pięściarzy z kadry narodowej seniorów i młodzieżowców. W tym gronie jest wielu aktualnych Mistrzów Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych, między innymi Jakub Słomiński (51 kg), Pawel Brach (57 kg), Arkadiusz Zakharyan (63,5 kg), Damian Durkacz (67 kg), Daniel Piotrowski (71 kg), Bartek Gołębiewski (75 kg), Michał Łoniewski (80 kg), Mateusz Bereźnicki (92 kg) czy Oskar Safaryan (+92 kg).

Nie zabraknie też innych młodych bokserów na czele z Młodzieżowym Wicemistrzem Świata Jakubem Straszewskim (92 kg). Trenować będą również zawodnicy wagi 71 kilogramów Oliwier Zamojski, Michał Jarliński i Mateusz Urban.

Z kolei dzień po zakończeniu zgrupowania, tj. 18 lutego, w ramach Suzuki Boxing Night 12 odbędzie się w Słupsku mecz z Armenią poświęcony pamięci Jana Dydaka. Dojdzie tam także do dwóch walk na zasadach boksu zawodowego.

Na początku marca zaplanowany jest obóz w COS OPO w Zakopanem, a następnie młodzieżowcy będą walczyć w Mistrzostwach Europy U-22 w Chorwacji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 03-02-2022 18:46:30 
Jak to mówią..z gówna bata nie ukrecisz .. Wojtek niczego tu nie zmieni..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.