MICHAŁ SOCZYŃSKI: TO KOLEJNY KROK DO PRZODU

- Walka to moje życie, dlatego cieszę się z porozumienia promotora Mariusza Krawczyńskiego z Queensberry Polska z szefem Tymexu Mariuszem Grabowskim - mówi Michał Soczyński (4-0, 2 KO), który 5 marca w Dzierżoniowie wystąpi na gali Tymex Boxing Night 20. Jego rywalem będzie Adam Kolarik (2-0, 2 KO). Transmisja w TVP Sport. Bilety na ebilet.pl.

Wydarzeniem wieczoru będą występy zawodników grupy Tymex Boxing Promotion, między innymi Aleksandry "Saszy" Sidorenko, która stanie przed ponowną szansą zdobycia pasa zawodowej mistrzyni Europy kategorii lekkiej, Damiana "Wrzosa" Wrzesińskiego, Michała "Szczupsona" Leśniaka i innych.

Równo rok wcześniej, 5 marca 2020 na zamku w Gniewie, Soczyński efektownie i szybko wygrał z Michałem Czykielem. Wcześniej pokonał też - w tym samym miejscu, Piotra Rzymana. Dwa kolejne zwycięstwa odniósł w Anglii, jedno błyskotliwe, drugi wymęczone.

- Powrót po rocznej przerwie na polski ring jest dla mnie świetną wiadomością. Promotor Krawczyński dba o to, żebym boksował regularnie. Bardzo dobrze, że grupy pięściarskie współpracują ze sobą, a wtedy nam, zawodnikom, łatwiej o częstsze występy. I o to chodzi. Dlatego jestem zadowolony z możliwości rywalizowania na gali Tymexu pana Grabowskiego. To kolejne doświadczenie i krok do przodu w karierze - powiedział pochodzący z Dorohuska "Soczek".

Na ringu w Dzierżoniowie zmierzy się z Adamem Kolarikiem, który wśród zawodowców zanotował dwie wygrane przed czasem w Usti nad Łabą.

- W boksie olimpijskim miałem kilku rywali z Czech i nigdy nie przegrałem. Mam nadzieję, że tamtejsi znawcy pięściarstwa zapamiętali nazwisko Soczyński, bo wygrałem prestiżowy turniej w Pradze, gdzie pokonałem trzech przeciwników, a na Pucharze Branderburgii w Niemczech znokautowałem kolejnego z Czechów. Do walki z Kolarikiem podejdę z szacunkiem, ale i jednoznacznym nastawieniem. Przygotowuję się na maksa, by wykonać swoją pracę i pokazać się na gali telewizyjnej - stwierdził bokser trenujący na co dzień w Starej Szkole Boksu w Lublinie pod okiem Władysława Maciejewskiego.

Michał, były mistrz Polski wagi ciężkiej (91 kg) i brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów, trenuje m.in. z innym zawodnikiem Tymexu Łukaszem Maćcem oraz Kajetanem Kalinowskim, Kamilem Wieczorkiem i Wiktorem Szadkowskim.

- Ostatnio posparowałem z Michałem Cieślakiem i Nikodemem Jeżewskim, wcześniej z Krzysztofem Głowackim i Adamem Balskim. Jestem na początku drogi, wiele wyzwań przede mną - dodał.

Na gali Tymex Boxing Night 20 Aleksandra Sidorenko stoczy rewanżową walkę z Serbką Jeleną Janicijević o pas EBU. Kolejne walki przybliżające do indywidualnych celów stoczą Wrzesiński, Leśniak, a także Kamil Mroczkowski i Karol Łapawa. W boksie profesjonalnym zadebiutują zawodnicy GROMDY - Krzysztof "Żołnierz" Ryta i Arkadiusz "Karabin" Sauter.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.