MCHUNU: WYGRAŁEM OSIEM RUND, JAK WIĘC MOGŁEM PRZEGRAĆ Z MAKABU?

- Sędzia, który punktował 112:116 przyszedł oglądać chyba tylko Makabu i z góry znał wynik - mówi Thabiso Mchunu (23-6, 13 KO), który po kontrowersyjnej punktacji przegrał z mistrzem WBC kategorii cruiser, Ilungą Makabu (29-2, 25 KO).

- Nie wiem, czy powinienem krzyczeć, a może płakać, bo przekreślono moje marzenia o zdobyciu pasa WBC. Wierzę jednak, że wszystko dzieje się z jakiegoś powodu. Obejrzałem potem na spokojnie raz jeszcze walkę. Dałem rywalowi maksymalnie cztery rundy, jakim więc cudem mogłem to przegrać na kartach dwóch sędziów? - kontynuował pięściarz z RPA, który po walce popchnął przeciwnika. Teraz tłumaczy się z tego zachowania.

- Makabu cały czas mnie prowokował. Po ceremonii ważenia, gdy stałem na uboczu i coś pisałem na telefonie, on podszedł do mnie i powiedział mi z bliska "Znokautuję cię". Potem od słowa do słowa omal nie doszło do bójki. Ja go w ogóle nie zaczepiałem, robiłem swoje, on zaś ciągle mnie prowokował. Aż tu nagle kończy się walka, a on chce uścisnąć mi rękę jak przyjaciel. Nie ma mowy, to tak nie działa. To właśnie mnie tak wkurzyło i dlatego go odepchnąłem. Facet jest mi winny przeprosiny i dopiero jak to zrobi, to możemy pogadać i być może ja wtedy przeproszę za swoje zachowanie - dodał Mchunu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 02-02-2022 15:58:23 
Był taki dowcip, pewnie już ograny, ale co tam: "nieważne, kto jest doktorantem, ważne, kto jest promotorem"...
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 02-02-2022 17:18:45 
Nieważne, jak wygląda walka, ważne, kto liczy punkty :) Mchunu sam jest sobie winien. Wdać się w konszachty z Kingiem, jeszcze z Canelo w tle i liczyć na punktowe zwycięstwo? Dzieci pewnie też mu bocian przynosi...
 Autor komentarza: hms
Data: 02-02-2022 17:40:03 
Bo tu nie chodzi o to żeby mieć więcej rund tylko więcej sędziów ;)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.