PARKER KONTRA JOYCE W MAJU? A MOŻE PODBÓJ AMERYKI?

Joseph Parker (30-2, 21 KO) szuka mocnej i ciekawej walki. Dopiero co pojawił się temat rewanżu z Andym Ruizem (34-2, 22 KO), a teraz grany jest Joe Joyce (13-0, 12 KO).

Nowozelandczyk jest numerem dwa rankingu federacji WBO. Wyprzedza go tylko Brytyjczyk. A przecież Parker to były mistrz świata organizacji WBO. Ich ewentualne starcie byłoby więc eliminatorem do pojedynku mistrzowskiego.

- Joe właśnie zdominował Derecka Chisorę i jego wartość rynkowa w Wielkiej Brytanii, ale i na świecie, bardzo wzrosła. Czujemy się tam jak w domu, a Joe ma już kilka walk w PPV. On chce walczyć najszybciej jak to tylko możliwe, a Joyce jest możliwym rywalem na kolejną walkę. To potyczka z rodzaju 50 na 50, a kibice uwielbiają takie zestawienia - przekonuje David Higgins, menadżer Parkera.

- Ekipa Joyce'a skontaktowała się z nami i obiecała przedstawić konkretną, pisemną ofertą. Chodzi o termin majowy, czekamy więc i sprawdzimy, jaka to oferta do nas przyjdzie. Jeśli nas nie zadowoli, wówczas to my wyjdziemy z naszą ofertą, ale wtedy to my promowalibyśmy ten pojedynek. Joyce jest silny, ma twardy podbródek, jest twardy i ma czym przyłożyć. Zwycięzca byłby obowiązkowym challengerem do pasa WBO w takiej walce - kontynuował menadżer dawnego championa. Nie wyklucza on jednak również walk za oceanem.

- Joseph dał mi jasno do zrozumienia, że chętnie podążyłby śladami Tysona Fury'ego, poleciał do Ameryki i pobił tamtejszych zawodników. Deontay Wilder, Andy Ruiz, Luis Ortiz czy Michael Hunter, on jest gotowy i chętny na każdego z nich - dodał Higgins.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gerlach
Data: 02-02-2022 08:41:46 
Chisora byl latwym celem, pod swoja droga swietnie dobrana taktyke, ale Dereck jest jednowymiarowy. Pokonanie Chisory wspolczesnie nie jest wyznacznikiem statusu;)

NAtomiast podejscie, ze Parker jest jakas supergwiazda i mu sie nie oplaca walczyc z Hrgoviciem, a teraz "Zobacza na oferte Joyce, ale to oni beda decydowac o promocji/organizacji", to juz zaczyna zaklatywac bufonada
 Autor komentarza: SugarRayRobinson
Data: 02-02-2022 09:36:24 
czemu bufonadą? Z tej dwójki Parker/Joyce to Joe jest byłym mistrzem świata, walczył z lepszymi zawodnikami, ma bardziej rozpoznawalne nazwisko, sprzedał więcej PPV. Oczywiście,że nie jest supergwiazdą i musi szukać wolnych i bezpiecznych nazwisk na rynku (walka o jakikolwiek pas w tym roku jest niemożliwa) ale to nie znaczy,że ma rezygnować ze swojej wartości biznesowej na rzecz młodszych, mniej znanych pięściarzy.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 02-02-2022 10:24:40 
Fajne zestawienie, oby doszło do tej walki. Wydaje mi się, że Parker to już będzie o jeden most za daleko dla Joyce'a.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 02-02-2022 13:29:11 
No, zobaczymy, zobaczymy :-)
Mi się wydaje, że może być zupełnie odwrotnie i to Joyce może być dla Parkera ścianą. Swoją drogą - odmówił Hrgovicowi, a celuje w Joyce'a. Jak nie wiadomo, o co chodzi...
 Autor komentarza: NiezadowolonyPurysta
Data: 02-02-2022 14:52:42 
@MacGyjwer
przecież było powiedziane, że za walkę z Hrgovicem była kiepska kasa
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 02-02-2022 15:10:48 
Autor komentarza: NiezadowolonyPurystaData: 02-02-2022 14:52:42
@MacGyjwer
przecież było powiedziane, że za walkę z Hrgovicem była kiepska kasa


Tak? To jednak przetarg się odbył? Wiadomo czyja oferta wygrała? Ile wynosiła?
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 02-02-2022 16:39:29 
Nikt liczący nie będzie inicjował przetargu z takim no name jak Hrgovic. Niech chłopak kogoś pokona sensowengo, bo w tej chwili nikogo ciekawego nie ma na rozkładzie. Jak chce walki z Parkerem to niech jego promotorzy wyłożą kasę i jadą do niego i walczą na warunkach jego promotorów, bo on w przeciwienśtwa do Filipa ma już wyrobioną pozycję i też nie walczy poniżej pewnych oczekiwań finansowych. Z tym Hrgovicem wygląda to tak jakby Legia Warszawa zapraszał do siebie na mecz jakiś czołowy europejski klub, podczas gdy ten ma już ugadane tournee w Chinach, gdzie zarobi masę kasy
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 02-02-2022 16:42:07 
@NiezadowolonyPurysta

Nie wierzę w ten powód. Uważam, że to była wymówka Parkera.
Poza tym, są jeszcze zalety sportowe (Jak to zabrzmiało, jakby było tylko dodatkiem. Parszywy świat.), bo za Hrgowicia Parker dostałby przecież mandatory w IBF. Uważam, że on odrzucił tę propozycję z tych samych powodów, co inni przed nim.
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 02-02-2022 16:45:20 
MacGyjwer jakby Edek chciał toby dał Parkerowi walkę o mistrza nawet bez eliminatora, bo przecież jakby nie było to pod jego auspicjami w tej chwili są trzy pasy.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 02-02-2022 17:12:56 
No więc tym bardziej powinien wyjść do Chorwata. Wystarczyło "tylko" go pobić i zdobyć obowiązkowego.
Ciekawe, ile jeszcze ta szopka z szukaniem rywala potrwa? Dojdzie do tego, że IBF da mu tę pozycję bez walki...
 Autor komentarza: Ziomus
Data: 02-02-2022 17:18:07 
tak tylko to chyba Edek jeszcze jest promotorem Parkera. Więc stąd ta moja teza że gdyby Edek chciał dać mu walkę o mistrzostwo to nie musiałby mu robić eliminatora.
 Autor komentarza: maniek777
Data: 02-02-2022 20:10:34 
MacGyjwer zalety sportowe to są w boksie amatorskim a to jest zawodostwo.Oni zarabiają na tym wielką kase a Parker nie będzie się bił za ochłapy.Wyrobił sobie markę i chce kasy.Poza ty zrobił by napompowanego dziubka do jednej mordy i tyle
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.