300 TYSIĘCY DOLARÓW OD UNIFIKACJI

Szykuje się unifikacja trzech pasów wagi półciężkiej pomiędzy Arturem Beterbijewem (17-0, 17 KO) a Joe Smithem Jr (28-3, 22 KO). Sprawa wydaje się rozwojowa.

Rosjanin pozbierał już dwa tytuły - te w wersji IBF i WBC. Amerykanin niedawno po raz pierwszy obronił pas WBO. I właśnie te trzy trofea mają być w stawce, gdy dojdzie do konfrontacji największych puncherów limitu 79,4 kilograma. Czwarty pas - WBA, jest w posiadaniu Dmitrija Biwoła. Ale Beterbijew i Smith Jr boksują dla grupy Top Rank i znacznie łatwiej jest doprowadzić do ich walki.

Pojedynek unifikacyjny miałby odbyć się w lecie w Nowym Jorku. Do porozumienia brakuje niewiele - 300 tysięcy dolarów. Bo o tyle więcej domaga się Smith Jr, któremu zaproponowano półtora miliona dolarów. Champion World Boxing Organization domaga się jednak gaży w wysokości 1,8 miliona dolarów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 01-02-2022 12:38:05 
Ciekawe w takim razie, ile dostanie Beterbijew...
 Autor komentarza: Marduk
Data: 01-02-2022 14:49:47 
Wolałbym Biwoł vs Beterbiev. Ehh żeby dwóch rusków się nie dogadało odnośnie unifikacji to lipa.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 01-02-2022 16:15:50 
300k to raczej nie jest kosmos, czyli Beterbijew zbiera pasy i byc moze na wrzesien mamy walke z Canelo, jezeli nie (np. jak Ruski szybko skonczy Smitha) to licze na walke z Bivolem. L
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 02-02-2022 14:11:37 
Smith choc jest gorszym bokserem niz Bivol to o wiele bardziej rozpoznawalnym. Nie jest on showmanem ale w usa jest znany. Mysle ze te 1.5 mil tondla niego wielka kasa bobw sumie prucz lekcji od Bivola ma walki gdzie dostal prezent. Patrzac dosc obiektywnie, jego walke z Betrbijewem widzevjako dosc krotka, moze 4 rundy i Joe zostanie zniesiony. Rosjanin niebtylko jest od niego sporo silniejszybto jeszcze o wiele lepiej wyszkolonym i takie pacniecie jak z Fonfara z Rosjaninem ma male szanse.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.