MATEUSZ BEREŹNICKI: LUBIĘ WALCZYĆ Z MAŃKUTAMI

- Spodziewam się bardzo niewygodnej walki z Simonasem Urbonaviciusem i jednocześnie cieszę się na myśl o współpracy z trenerem Wojciechem Bartnikiem - mówi 20-letni Mateusz Bereźnicki (-92kg), który wystąpi na Suzuki Boxing Night 11. Do pojedynku z litewskim pięściarzem dojdzie 29 stycznia w Chęcinach. Transmisja w TVP Sport.

Zarówno Mateusz, jak i 19-letni Urbonavicius, walczą już w seniorskich reprezentacjach swoich państw, uważani są za duże talenty. W tamtym roku boksowali na Mistrzostwach Świata w Belgradzie.

- Mój litewski przeciwnik dobrze się porusza, jest wysoki i boksuje z odwrotnej pozycji, co zwykle mi nie przeszkadza w walkach. Po prostu dobrze się czuję rywalizując z mańkutami. Myślę, że fizycznie na pewno jestem silniejszy od Simonasa - powiedział pochodzący z Wałbrzycha, a trenujący w Szczecinie pięściarz. W ubiegłym roku zdobył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy we Włoszech oraz złoto Mistrzostw Polski Seniorów w Wałbrzychu.

- W Roseto degli Abruzzi w walce o ćwierćfinał pokonałem rodaka Simonasa Urbonaviciusa, Dariusa Voisnarovica. Z innymi Litwinami jeszcze nie rywalizowałem.

Po bardzo intensywnym ostatnim sezonie Bereźnicki miał krótką przerwę od pięściarstwa. - Na kilka tygodni "zapomniałem" o ringu, ale pracowałem na siłowni. Teraz jestem ponownie w Szczecinie i znów mam treningi bokserskie w Skorpionie. Do pierwszej walki nie pozostało zbyt wiele czasu, ale uważam, że krótki odpoczynek od boksu dobrze mi zrobi - przyznał.

Mateusz miał już okazję poznać i rozmawiać z Wojciechem Bartnikiem, brązowym medalistą Igrzysk w Barcelonie, nowym trenerem reprezentacji.

- Trener Bartnik już wcześniej chętnie podchodził do nas, zawodników, i dzielił się swoimi spostrzeżeniami. Zwracał uwagę na to, że boksuję z opuszczonymi rękami, ale nie był tego przeciwnikiem, lecz wskazywał, że muszę być czujny i ostrożny. Chwalił też po walkach, co było bardzo motywujące - mówi Bereźnicki.

Kamera BOKSER.ORG jest wszędzie. Poniżej przypominamy Wam trzy walki, w tym dwie bardzo krótkie, Bereźnieckiego z Mistrzostw Polski.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Glacenemenes
Data: 23-01-2022 09:44:45 
Mateusz jesteś już kawał boksera.
A będziesz jeszcze lepszy
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.