EKIPA BAKOLE CHCE ZABLOKOWAĆ ELIMINATOR IBF YOKA vs HRGOVIĆ

Tony Yoka (11-0, 9 KO) przyjął zaproszenie do eliminatora do pasa IBF wagi ciężkiej z Filipem Hrgoviciem (14-0, 12 KO), ale zanim podjęto konkretne rozmowy, wszystko chce zburzyć obóz Martina Bakole (17-1, 13 KO).

Yoka pierwotnie miał mierzyć się właśnie z Bakole. Zakontraktowany na 15 stycznia pojedynek odwołano jednak po kolejnych restrykcjach. Rząd francuskich zezwolił na zaledwie 10% kibiców w halach podczas imprez masowych. Tak oto zamiast 20 tysięcy kibiców, organizatorzy sprzedaliby tylko 2 tysiące.

Walkę chciano przełożyć na późniejszy termin, kiedy jednak przyszła propozycja na eliminator z Chorwatem, zmieniono kurs.

Teraz Billy Nelson - trener i menadżer Bakole, zaskarżył taki projekt, ponieważ strona francuska zapewniała go, że walka Martina z Yoką zostanie przełożona na 5 lub 12 marca, w zależności od tego, jaka data będzie bardziej pasowała telewizji Canal+, z którą od początku zawodowej kariery związany jest mistrz olimpijski wagi super ciężkiej z Rio.

Zespół Kongijczyka wysłał więc pismo do władz federacji IBF, domagając się, by ta oficjalnie orzekła, iż Yoka nie może być dostępny do eliminatora z Hrgoviciem.

- Ludzie powinni respektować umowy i kontrakty. A przepisy IBF jasno mówią o tym, że jeśli zawodnik ma kontrakt na inną walkę, nie ma prawa przystępować do eliminatora. A my wciąż mamy ważny kontrakt na walkę we Francji. Uważam za mocno niestosowne prowadzenie rozmów z kimś innym, jeśli masz podpisaną umowę z inną stronę - irytuje się Nelson.

Teraz o losie walki Hrgović vs Yoka zadecydują władze International Boxing Federation.

Co ciekawe Bakole miał dostać za pojedynek z Yoką 400 tysięcy euro. To oczywiście byłaby zdecydowanie największa wypłata w jego karierze. - Dotychczasowa największa gaża Martina to było cztery i pół razy mniej - dodał trener i menadżer w jednym.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Wesley94
Data: 20-01-2022 17:18:01 
Obojętnie czy to będzie Bakole czy Hrgović to będzie dobra bitka. Niech się tam dogadują.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 20-01-2022 17:35:47 
Jak zwykle, pokręcony świat przepisów: przecież to właśnie federacja wyznaczyła Yokę, zatem jeśli Bakole ma rację, to federacja sama złamała swoje zasady. Nic z tego nie rozumiem.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 20-01-2022 18:11:01 
@MacGyjwer
Co Ty pleciesz, federacja wyznaczyla Yoke i Hrgovica wiec ma w dupie inne zobowiazania - nie dotyczy to ich. To jest sprawa miedzy team Yoka a team Bakole. Jezeli maja spisane kwity to zapewne a) Bakole bedzie domagal sie zadoscuczynienia w postaci % zapewnianej mu gaży lub b) gwarancji walki z Yoka jezeli ten wygra pojedynek. Nie wiadomo co jednak jezeli Yoka przegra.

Ew. Yoka moze zrezygnowac z walki z Hrgovicem i zawalczyc z Bakole (to tez bardzo dobre zestawienie ale bez eliminatora w tle)
 Autor komentarza: marcinm
Data: 20-01-2022 18:12:57 
ps. nier rozumiem tylko tego "Teraz o losie walki Hrgović vs Yoka zadecydują władze International Boxing Federation." - mozna domniemac, ze federacja uzna że Yoka ze wzgledu na wazna umowe z innym zawodnikiem moze zostac "cofniety" w/z rankingu, chociaz nie wiem dlaczego IBF mialoby to robic - to nie ich sprawa
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 20-01-2022 18:38:55 
W tych czasach federacje mają ch*j do gadania bałagan na kółkach oraz wyścig szczurów zamiast zapewnić coś Bakole to robią co chcą, gość się szykuje do walki i nagle zostaje z niczym jak ostatnio Wallin za chwilę może Whyte na Furym.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 20-01-2022 18:42:38 
Widocznie ludzie nie są już nic warci, będzie wojna!
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 20-01-2022 20:49:58 
I właśnie dwóch zawodników wystawionych do wiatru (Bakole i Wallin) powinni się ze sobą zmierzyć.
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 21-01-2022 01:18:55 
nie no luz Yoka musi odpalić Bakole ze 30% swojej gigantycznej gaży z Hrgovicem czyli krótki skok na kasę albo bójka w kisielu boks balansuje na granicy śmieszności czasami
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 21-01-2022 08:48:09 
@marcinm

"""Co Ty pleciesz, federacja wyznaczyla Yoke i Hrgovica wiec ma w dupie inne zobowiazania"""

Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi:

Po pierwsze - to nie ja "plotę", bo przytoczyłem stanowisko Bakole

Po drugie - jest tak słówko "jeżeli", które nadaje specyficzny sens mojej wypowiedzi, czyniąc ją pytaniem, a nie stanowiskiem.

A więc JEŻELI prawdą jest to, co mówi Bakole, to ZASTANAWIAM się, czy federacja łamie swoje własne przepisy?
 Autor komentarza: Boban81
Data: 21-01-2022 09:20:26 
Czy będzie to walka Bakole - Yoka czy Yoka - Hrgovic, będą to dobre walki. Niech się dzieje co chce. :)
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 21-01-2022 10:36:15 
na konkurencji już piszą, że Yoka nie może walczyć w tym eliminatorze, bo faktycznie jest zobligowany do walki z Bakole. Także ten... Następny w kolejce Kabayel.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 21-01-2022 12:36:23 
O, proszę.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.