GEORGE FOREMAN BRONI OSKARŻANEGO O RASIZM BOBA ARUMA

Bob Arum odpowiedział już na zarzuty Terence'a Crawforda (38-0, 29 KO), byłego już zawodnika swojej grupy, o rzekomy rasizm. Teraz w obronie legendarnego promotora stanął jeden z setek promowanych przez niego czarnoskórych pięściarzy, równie legendarny George Foreman (76-5, 68 KO).

- Pozew Terence'a Crawforda przeciwko Top Rank jest niepoważny. Jego nikczemne oskarżenia o rasizm są lekkomyślne i nie do obrony. On to wie i jego prawnik też to wie. Całą karierę przy boksie spędziłem jako mistrz czarnych, latynoskich i innych kolorowych bokserów. Nie mam wątpliwości, że sąd rozpatrzy sprawę Crawforda jako zwykłą próbę wymuszenia - komentował na gorąco szef grupy Top Rank.

- Jestem zszokowany i oburzony tymi oskarżeniami. Bob Arum święty nie jest, ale okazał się jednym z najlepszych ludzi jakich spotkałem na swojej drodze. Miał zawsze pasję do swoich zawodników. Oskarżenia Crawforda wobec Aruma łamią mi serce, ale jak widać w miłości i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone - stwierdził "Duży George", dwukrotny i najstarszy w historii mistrz świata wagi ciężkiej. Dodajmy, że poza Foremanem, pod skrzydłami Aruma walczyły również takie czarnoskóre legendy jak Muhammad Ali, "Sugar" Ray Leonard, Marvin Hagler, Thomas Hearns czy Floyd Mayweather Jr. I to się nie zmienia, bo ci najmłodsi i najbardziej utalentowani dalej wiążą się z szefem Top Rank. Shakur Stevenson czy Keyshawn Davis - oni wiedzą, gdzie mogą się rozwijać...

Przypomnijmy jeszcze, że Crawford w ostatnich walkach zarabiał następujące kwoty: Shawn Porter 6 milionów dolarów, Kell Brook 3,5 miliona dolarów, Amir Khan 4,8 miliona dolarów, Egidijus Kavaliauskas 4 miliony dolarów. Jak na kogoś, kto nie sprzedaje PPV, to gaże prezentują się wyśmienicie...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 16-01-2022 23:39:00 
Przyznam że jako człowiek, Crawford mnie mega rozczarował. Takiego gówna sie po nim nie spodziewałem. 10 lat się kisił w Top Rank, nie sądzę że tyle musiał. jak wspomnial Foreman, Arum święty nie jest, ale na pewno nie mozna mu zarzucić że to jakiś rasista, po tym kogo reprezentował na przestrzeni lat. Bez jaj. Nie wiem kto podpowiedział takie zagranie Budowi, gwoli ścisłości żenujące i pachnące lewackimi klimatami. Jestem osobiście zażenowany..
 Autor komentarza: Hugo
Data: 17-01-2022 10:12:03 
W USA żerowanie na poprawności politycznej stało się lukratywną działalnością gospodarczą.
-Jesteś czarny, a masz lub miałeś białego szefa? To oskarż go o rasizm-. -Ale on nie jest rasistą-. -A kogo to obchodzi?. Skoro może być rasistą, to znaczy że nim jest. Niech udowodni, że jest inaczej. W takich sprawach domniemanie niewinności nie obowiązuje, a prasę i opinię publiczna mamy po swojej stronie-.
- Jesteś kobietą, a zetknęłaś się kiedyś z kimś znanym lub bogatym?- Tak, ale 40 lat temu-. - Nie szkodzi, a nawet tym lepiej, bo świadkowie nie żyją lub mają sklerozę. Oskarżymy go o molestowanie seksualne, a jeśli byłaś wówczas nieletnia, to jeszcze o pedofilię. Powiesz, że klepał cię po tyłku, a potem wsadzał rękę po twoją spódnicę, a drugą ręką się masturbował-. - Ale on mi nic złego nie zrobił-. -To nie ważne. Liczy się, że miał taką możliwość. Zresztą zaraz znajda się inne, które powiedzą: "Me too.", więc sprawę mamy z góry wygraną.-
 Autor komentarza: slovik
Data: 17-01-2022 11:08:08 
Crawford musi mieć osobisty żal do Aruma o co innego, pewnie chodzi o pieniądze a te oskarżenia to jedynie pretekst. Przez lata ulubieńcem Aruma był Azjata Pacquiao. Później na jego następcę namaścił czarnoskórego Bradleya. Warto też wspomnień o współpracy z innymi pięściarzami z zagranicy - Ruiz, Maskaev, Marquez, czy chociażby nasz Paweł Wolak.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 17-01-2022 11:46:21 
George zaprosi obu na grilla i znajdą wspólną nić porozumienia, ostatecznie jako sędzia wymierzy sprawiedliwość i temat zostanie zamknięty:)
 Autor komentarza: Hugo
Data: 17-01-2022 13:14:36 
Jedną z fatalnych cech współczesnego wymiaru sprawiedliwości jest praktycznie całkowita bezkarność oszczerców i fałszywych świadków. Przez organy ścigania (policja, prokuratura) tego rodzaju kanalie traktowane są jako użyteczni sojusznicy, bo celem tych służb jest nie szeroko pojęta sprawiedliwość, a maksymalizacja ilości zatrzymanych, aresztowanych i skazanych. One nie działają w interesie społeczeństwa, a w interesie rządzących, którzy z kolei zawsze skłonni są do zamordyzmu i zastraszania ludzi. Dotyczy to w równym stopniu dyktatur, co i władz wybranych demokratycznie.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 17-01-2022 15:28:13 
Lewica sztucznie kreuje podziały i wmawia pewnym grupom, że są uciskane - czarnym, latynosom, gejom, kobietom, żeby później kreować się na rycerza na białym koniu, który rozwiąże absolutnie wszystkie problemy uciskanych grup, dzięki czemu potem zgarnie ich głosy. Demokraci robią to od lat.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 17-01-2022 16:05:04 
Marksizm to jest twór, który wraca jak bumerang, tylko teraz w wersji neo-, idee ma zawsze te same, czyli zlikwidowanie wszelkich przeszkód jak rodzina, własność prywatna, religia, a ostatecznie ulepienie nowego lepszego człowieka. Kiedyś to miał być homosovieticus(cóż nie wyszło), a dzisiaj pewnie homobezzasados:), według nich kwestionować można wszystko i wszystkich pojęcie prawdy jest względne tak jak i płci, bo jak można ją zakwestionować, to chyba już nic nie stoi na przeszkodzie, aby podważyć cokolwiek(też się nie uda, pomimo że lekcje z wcześniejszego niepowodzenia starano się wyciągnąć🤷‍♀️) Projekt skazany na porażkę, bo każda utopia nią jest.
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 18-01-2022 06:19:54 
W Polsce najbardziej uciskaną grupą są Polacy. Brzmi to śmiesznie, ale taka jest prawda. Mało tego, że kiedyś narzekaliśmy na wszystko co nasze tak dzisiaj wytwarza się rasizm regionalny.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.