FORBES: JAKE PAUL NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCYM BOKSEREM

Niezwykle popularny youtuber, który staje się coraz lepszym pięściarzem, Jake Paul (5-0, 4 KO) pokonał w tym roku w walkach bokserskich dwóch byłych gwiazdorów UFC - Tyrona Woodleya (dwukrotnie) i Bena Askrena. Magazyn Forbes twierdzi, że zarobki Paula za trzy ww. walki razem wzięte wyniosły czterdzieści milionów dolarów.

Tak ogromne pieniądze w połączeniu z zarobkami z innych źródeł dały w sumie Paulowi 45 milionów dolarów rocznego zarobku. Gdyby więc znalazł się na zeszłorocznej liście najlepiej zarabiających sportowców świata według Forbesa, byłby na niej najwyżej notowanym bokserem. Wylądowałby na 20. miejscu, przed m.in. takimi gigantami sportu jak Phil Mickelson (41 milionów) i Novak Djoković (34,5 miliona). Wyprzedziłby również jedynego boksera na liście TOP 50 - Saula Alvareza (34 miliony), który znalazł się na 48. miejscu. Inna sprawa, że lista uwzględniała zarobki między majem 2020 roku i majem 2021 roku. Mimo to osiągnięcia Paula wielu obserwatorów uznaje za wystarczające, by przyznać mu miano najlepiej zarabiającego pięściarza na świecie.

Kwietniowa walka Paula z Benem Askrenem przyniosła według nieoficjalnych danych ponad milion sprzedanych przyłączy pay-per-view, sierpniowe starcie z Woodleyem ponad pół miliona, a grudniowy rewanż ok. stu tysięcy. Biorąc jednak pod uwagę, że w grudniu Woodley był zastępstwem dla kontuzjowanego Jake'a Paula, a także to, że został w rewanżu efektownie znokautowany (zakończenie walki osiągnęło po gali ogromną oglądalność), można się spodziewać dalszego rozwoju finansowego i sportowego fenomenu boksującego youtubera.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 14-01-2022 21:02:38 
Swiat jest popierdolony..
 Autor komentarza: puncher48
Data: 14-01-2022 21:06:48 
"Słowik" szefem MMA Vip, Youtuber najlepiej zarabiającym bokserem, jeszcze Niedzielski otrzyma nagrodę złotego samarytanina i hall of fame godne pozazdroszczenia:)
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 14-01-2022 23:04:27 
Smutne to i wykraczające poza boks, sport... mójsweter od czasu do czasu podkreślał swój sukces tym, ze najlepiej zarabiał - jakby podkreślając swoje dokonania sportowe... a tutaj łajza udowadnia, że można zarabiać w tym sporcie będąc znaną ale nadal łajzą
 Autor komentarza: hms
Data: 14-01-2022 23:40:03 
No niestety, ale większość chce oglądać najpopularniejszych, a nie najlepszych. W Polsce szybciej Stadion Narodowy zapełniliby Karolak z Ryśkiem z Klanu niż Spence z Crawfordem
 Autor komentarza: Sambor
Data: 15-01-2022 02:49:32 
On bierze do ringu dziwki z MMA a frajerów do oglądania jest tyle że jeszcze ma z czego tym dziwką zapłacić i jeszcze dla niego styka że zarabia lepjej od innych. Dać mu Balskiego i będzie jego dziwką i pojadą świry pojadą jak go ze zerwanym gwintem wyniosą
 Autor komentarza: Sambor
Data: 15-01-2022 02:56:03 
On bierze do ringu dziwki z MMA a frajerów do oglądania jest tyle że jeszcze ma z czego tym dziwką zapłacić i jeszcze dla niego styka że zarabia lepjej od innych. Dać mu Balskiego i będzie jego dziwką i pojadą świry pojadą jak go ze zerwanym gwintem wyniosą
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 15-01-2022 08:02:41 
Świat się zmienia!
Zamiast najlepszych w danej dziedzinie wolimy najpopularniejszych. Charakterystycznym jest, że gaże mistrzów i wybitnych pięściarzy są mniejsze niż wypłaty dla zawodników cyrkowych, pokroju Jake Paula.
W przyszłości może być tak, że ranking mistrzowski nie będzie zależał od poziomu sportowego, a od popularności właśnie. Same umiejętności już nie będą wystarczały. Co zresztą już teraz zaczyna mieć miejsce.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 15-01-2022 09:23:57 
U nas to samo jest. Ludzie lubia kontrowersje, a nie jakies sportowe zachowanie, milczenie caly czas i zero emocji, sport juz sie nie broni tak jak kiedys, pamietacie jakie kiedys byly jazdy w pl? Jak byla walka Jackiewicz v Szeremeta, co sie dzialo na wazeniu, a wczesniej jaki trash talk byl? Druga sprawa jest taka, ze poki sa c#ujowe matchmakingi to na pewno nie pomaga. Poza tym, kto by nie obejrzal takiego freaku jak Wasilewski vs Borek? No nie wierze, ze ktos moglby obojetnie przejsc obok tego pojedynku.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 15-01-2022 09:53:15 
Tak, tak...
O tym zjawisku bardzo dobrze powiedział jakiś czas temu Masternak we wpisie na fb. Ale ja uważam, żę to wynik zmian nie tyle w boksie stricte, a raczej w mentalności ludzi w ogólności w zmianach w światowej świadomości, popkulturze.
Śmieciowe czasy właśnie nadeszły i dzisiaj bez "eleganckiego dresu" masz na salony wstęp wzbroniony.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 15-01-2022 12:44:20 
Sambor człowieku trochę ogłady 😁
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 15-01-2022 16:42:50 
MacGyjwer
"Świat się zmienia!" pewnie, ale myślę, że ta zmiana nie polega na zmianie ludzi. Ludzie jako masa od zawsze byli głupi tylko teraz mają większe możliwości i stąd ta zmiana. Smutne, bo głupek może coraz więcej i więcej. Teraz głupek może zarabiać kupę kasy na gównie (wystarczy tylko smykałka do zyskiwania popularności wśród innych głupków) i tą kasę przeznaczyć na przerobienie, czegoś wartościowego w gówno, przeoranie czegoś pięknego przez przeoczenie itp.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.