NAJWIĘKSZA WALKA W HISTORII BOKSU KOBIET? 'WSZYSTKO DOGRANE'

Konfrontacja kobiet o wszystkie pasy wagi średniej - Claressa Shields vs Savannah Marshall - ma się odbyć w lecie. Według trenera Marshall Petera Fury'ego wszystkie kluczowe sprawy dotyczące tego wielkiego pojedynku są już dograne.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska w boksie i zawodowa bokserska mistrzyni świata czterech kategorii, Claressa Shields stoczyła w październiku swoją drugą w karierze walkę w MMA i poniosła pierwszą porażkę. Jest to zarazem pierwsza w karierze porażka Shields w zawodowym sporcie. 5 lutego Shields wraca do bokserskiego ringu na gali Eubank Jr vs Williams w Cardiff. Amerykanka zmierzy się z Emą Kozin w obronie pasów IBF, WBA i WBC wagi średniej, a potem ma się skupić na walce z Marshall, mistrzynią WBO. 

- Będziemy uważnie śledzić walkę Shields z Kozin, mam nadzieję, że Savannah stoczy pojedynek w najbliższych miesiącach, a potem w czerwcu lub lipcu czeka nas pojedynek z Shields. Wszystko jest już dograne, do walki Marshall vs Shields na pewno dojdzie w tym roku. To wielka walka, za którą stoi wspaniała historia. Jestem już podekscytowany - powiedział trener Marshall Peter Fury, wujek i były trener mistrza świata wagi ciężkiej Tysona Fury'ego.

Przypomnijmy, że Marshall jest jedyną bokserką, która pokonała Shields. Stało się to w 2012 roku podczas mistrzostw świata w chińskim Qinhuangdao, które zresztą Marshall wygrała. Dysponująca bardzo dobrymi warunkami fizycznymi i konkretną mocą w pięści Angielka jest niewątpliwie zawodniczką najwyższej klasy, jedną z niewielu, które mogą stanowić zagrożenie dla "T-Rex". Wygląda na to, że do jej walki z Amerykanką dojdzie w tym roku, a pojedynek jest już reklamowany na Wyspach jako największe starcie w historii kobiecego boksu. To określenie trochę na wyrost, ale trzeba przyznać, że ciężar gatunkowy tej konfrontacji będzie bardzo duży.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 13-01-2022 19:09:13 
Całym sercem za Marshall
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 13-01-2022 19:53:37 
Waga średnia? Canelo, szukając wyzwań i budując dziedzictwo, mógłby pokusić się o zdobycie pasa także i w tej kategorii wagowej.
 Autor komentarza: bison0516
Data: 14-01-2022 20:50:42 
Może to być nawet "walka tysiąclecia", a i tak nie będę oglądać. Dla mnie kobiecy boks nie istnieje...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.