OKOLIE: CIEŚLAK OSTRO WCHODZI W WALKĘ, ALE OSTUDZĘ JEGO ZAPAŁ

- Cieślak to dobry zawodnik, który może mi sprawić problemy jeśli nie będę przygotowany na sto procent - mówi świadomy zagrożenia, ale i pewny swego Lawrence Okolie (17-0, 14 KO), mistrz świata wagi junior ciężkiej federacji WBO. Anglik w drugiej obronie spotka się 27 lutego w O2 Arena w Londynie z naszym Michałem Cieślakiem (21-1, 15 KO).

Dla Polaka będzie to drugie mistrzowskie podejście. Niemal dokładnie dwa lata temu przegrał nieznacznie na punkty z championem WBC Ilungą Makabu. Obaj wtedy zapoznali się z deskami. Potem pięściarz z Radomia odbudował się dwoma zwycięstwami przed czasem.

- On ostro wchodzi w walkę, ciekawie będzie więc zobaczyć, jak studzę jego zapał i go nokautuję. Cieślak walczył już z innym mistrzem i zamierzam tym pojedynkiem dać mocny przekaz pozostałym mistrzom w mojej wadze - zapowiada kat polskich pięściarzy. Na igrzyskach w Rio odprawił Igora Jakubowskiego, a już w gronie zawodowców bił przed czasem kolejno Łukasza Rusiewicza (TKO 1), Nikodema Jeżewskiego (TKO 2) oraz Krzysztofa Głowackiego (KO 6).

- Ostatnio przebywałem w Dubaju, gdzie zrobiłem z Anthonym Joshuą takie lekkie sparingi. Ale bez ciosów na górę, tak naprawdę tylko praca w półdystansie, trochę techniki. Normalne sparingi rozpocznę w przyszłym tygodniu - dodał Okolie.

Michał już wczoraj odbył pierwszy sparing z Damianem Knybą, zawodnikiem wagi ciężkiej, ale dysponującym bajecznym zasięgiem ramion. Podobnie jak zasiadający na tronie WBO Brytyjczyk...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 13-01-2022 12:11:21 
Oglądając Anglików w ringu mam takie spostrzeżenie, że wyróżniają się inteligencją ringową, cwaniactwem, umiejętnością czytania walki. Tak to widzę. Również analiza przeciwnika stoim u nich na wysokim poziomie, charakteryzując się drobiazgowym podejściem do rozpracowania rywala. Wypowiedzi Okolie potwierdzają, że będzie on miał szczegółową wizję tej walki w głowie.
Mam zatem nadzieję, że ziści się przepowiednia Mike'a Tysona: "każdy ma jakiś plan, dopóki nie dostanie w łeb!"
 Autor komentarza: Clevland
Data: 13-01-2022 12:25:17 
Aby takiego zawodnika jak Okolie trafić trzeba go jakimś zmyłkami oszukać.
Aby to zrobić trzeba być perfekcyjnie przygotowanym w zakresie refleksu.
Czyli przykład z Vitalija Kliczki - sparingi z zawodnikami lżejszymi z 20kg codziennie gra w ping ponga.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 13-01-2022 13:08:28 
Cieślak WAR Chisora
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 13-01-2022 16:32:48 
Cieślak zacznie ostro i myślę że Okolie bardzo szybko czymś mocnym go utemperuje. Nie mówię że od razu znokautuje, ale będzie to sytuacja która wpłynie na dalszy przebieg walki.
 Autor komentarza: LowBlow
Data: 14-01-2022 19:56:47 
Tak będzie to w 2:34 minucie 4 rundy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.