JOE SMITH JR vs STEVE GEFFRARD 15 STYCZNIA W VERONIE

15 stycznia miało dojść do walki mistrza świata WBO wagi półciężkiej Joe Smitha Juniora (27-3, 21 KO) z Callumem Johnsonem (20-1, 14 KO), ale jak wczoraj pisaliśmy ta wojna puncherów nie dojdzie do skutku. Johnsona wyłączył z gry koronawirus, a dziś poznaliśmy nazwisko jego zastępcy.

Joe Smith Jr zmierzy się za osiem dni w Veronie ze Steve'em Geffrardem (18-2, 12 KO), który miał walczyć 8 stycznia na Florydzie z Gonzalo Andreasenem, ale ten pojedynek zostanie zapewne odwołany.

31-letni Geffrard walczył w zeszłym roku tylko raz: pokonał w marcu jednogłośnie na punkty Denisa Graczewa, udanie powracając po trzyletniej przerwie.

Przypomnijmy na koniec, że Joe Smith Jr zdobył pas w kwietniu zeszłego roku, wygrywając większościową decyzją sędziów z Maksymem Własowem. Jeżeli pokona 15 stycznia Steve'a Geffrarda, będzie czekał na starcie z Johnsonem lub dążył do lukratywnej unifikacji z mistrzem IBF i WBC Arturem Beterbijewem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Wesley94
Data: 07-01-2022 21:08:41 
Przeczytałem Steve Gerrard xD Myślałem, że po graniu w Liverpoolu postanowił zostać bokserem xDD
 Autor komentarza: puncher48
Data: 07-01-2022 21:10:57 
Rio Ferdinand też chciał, to Steven Gerrard by nie mógł:)
 Autor komentarza: Hugo
Data: 08-01-2022 00:51:14 
Geffrard to interesujący bokser. Jest pochodzenia haitańskiego. Jako amator boksował w ciężkiej do 91 kg i uchodził za duży talent. W USA przegrywał jedynie z Michaelem Hunterem, a pokonywał tak znanych potem zawodowców jak Andrew Tabiti, czy Jordan Shimmell. Na zawodowstwie boksował początkowo jako cruiser. Zaczął od porażki przed czasem z bumem, a potem długo obijał innych bumów i weteranów. Zmienił kategorię na półciężką i w 2016 wygrał z Suchockim przez RTD7, co jest jego największym sukcesem na zawodowstwie. Potem stoczył jedną walkę w 2018, a kolejną dopiero w marcu 2021, wygrywając na punkty z Denisem Graczowem. Technicznie powinien górować nad Smithem, ale jego styl walki (swarmer) będzie rywalowi pasował.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.