JOE SMITH JR: NIE WIERZĘ, ŻE BETERBIJEW CHCE ZE MNĄ WALCZYĆ

Mistrz świata WBO wagi półciężkiej Joe Smith Jr (27-3, 21 KO) zmierzy się 15 stycznia w Veronie z Callumem Johnsonem (20-1, 14 KO) w pierwszej obronie pasa. Jeżeli wygra, będzie celował w pojedynek unifikacyjny z czempionem IBF i WBC Arturem Beterbijewem (17-0, 17 KO). Według Smitha Juniora Rosjanin unikał jednak tego pojedynku w przeszłości i nadal będzie to robił.

- Nie wierzę w to, że Beterbijew chce ze mną walczyć. Kiedy walczyłem z Eleiderem Alvarezem, w jego narożniku stał trener Beterbijewa. Widział, co zrobiłem, wysłałem mocny komunikat - powiedział Smith Jr.

- Podpisałem wiele kontraktów na walkę z Beterbijewem, ale on wykpił się kontuzjami. Miałem z nim walczyć już w 2018 roku po jego wygranej z Callumem Johsonem, ale usłyszałem, że Beterbijew nie zdołałby się przygotować na czas z uwagi na ciosy, jakie przyjął od Johnsona - dodał Amerykanin.

- Trenowałem do walki z Beterbijewem kilka miesięcy, ale on się ostatecznie wycofał, a ja zmierzyłem się z Dimitrijem Biwołem, ale byłem już w tej walce w pewnym sensie wypalony. Tymczasem ludzie twierdzą, że unikam Beterbijewa. Jest dokładnie odwrotnie - podsumował temat zabijaka z Long Island.

Dodajmy na koniec, że zarówno Beterbijew, jak i Smith Jr współpracują z grupą Top Rank. Ich konfrontacja w tym roku jest więc jedną z najbardziej oczekiwanych przez kibiców, tym bardziej, że obaj prezentują wyjątkowo bezkompromisowy boks.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Polakos
Data: 06-01-2022 19:53:42 
W sumie jakby tak przenalizować ostatnie 2 lata to Smith zrobił dużo więcej niż Beterbijew. Kilka bardzo fajnych skalpów, z Johnsonem raczej też będzie faworytem.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 06-01-2022 20:16:37 
No to z Johnsonem nie zawalczy narazie - covid ;/
 Autor komentarza: puncher48
Data: 06-01-2022 20:21:02 
Najpierw niech ogarnie Johnsona, a potem może dostać bułę od Beterbijewa.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.