RING TELEGRAM (3 STYCZNIA 2022)

Prezentujemy Wam skrót wiadomości ze świata boksu zawodowego w naszym cyklicznym Ring Telegramie.

Informowaliśmy już Was o pomyśle walki Siergieja Kowaliowa (34-4-1, 29 KO) w lutym w kategorii cruiser. Pomysł ten odradza mu emerytowany mistrz tego limitu, Denis Lebiediew. - Oczywiście decyzja należy do samego Siergieja, ale na jego miejscu pozostałbym w wadze półciężkiej i to mogę mu doradzić - mówi Lebiediew.

Jonathan Rice (15-6-1, 10 KO) uchodził od dawna za solidnego sparingpartnera czołowych "ciężkich". Ale dzięki drugiej kolejnej wygranej nad Michaelem Coffie'em jego życie się zmieni. - Teraz mogę rzucić pracę i skoncentrować się wyłącznie na boksie oraz treningach - zapowiedział blisko 130-kilogramowy Rice (na zdjęciu).

- Chcę walki z Babiciem, ten gość nie może być przecież nieustannie chroniony przez promotora - mówi Hasim Rahman Jr (12-0, 6 KO), syn byłego dwukrotnego mistrza świata wagi ciężkiej. Alen Babić (10-0, 10 KO) poluje na pas WBC nowej kategorii - bridger, w której górny limit wynosi 101,6 kilograma.

W konfrontacji dwóch niepokonanych Kubańczyków rywalizujących w wadze ciężkiej Lenier Pero (6-0, 3 KO) pokonał Geovany Bruzona (6-1, 5 KO). Po ośmiu rundach sędziowie punktowali 77:75 i dwukrotnie 78:74.

Teofimo Lopez (16-1, 12 KO) po utracie pasów wagi lekkiej i porażce z George'em Kambososem ma na stałe przejść do kategorii junior półśredniej. Padają dwa nazwiska ewentualnego rywala - w grę wchodzą podobno Jose Pedraza (29-3, 14 KO) oraz Montana Love (17-0-1, 9 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 03-01-2022 12:45:30 
Chciałoby się zobaczyć bohaterów przedwczorajszej gali między sobą. Np. taki Demirezen z Hammerem albo Wychrystem. O przepraszam, "Faustem". Washington z Rice (chociaż z Breazeale też byłoby fajnie), albo Kiladze. Itd.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 03-01-2022 16:29:11 
Hammera to już na pewno nie chciałbym oglądać. To taki "bokser ogrodnika". Walki nie podejmie, a znokautować się nie da. Demirezen z Przechrystem (bo się przechryścił na Fausta) to mogłoby być ciekawe zestawienie, w którym stawiałbym na mniejszego, gorzej wyszkolonego, ale twardego i odpornego Turka.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.