OJCIEC BENAVIDEZA OSTRO KRYTYKUJE CANELO

Wielu ekspertów twierdzi, że największym wyzwaniem dla króla wagi super średniej Saula Alvareza (57-1-2, 39 KO) jest obecnie były czempion WBC tej kategorii - David Benavidez (25-0, 22 KO). Ojciec i trener Benavideza, Jose Benavidez ostro krytykuje tymczasem postawę Canelo i jego ludzi.

Przypomnijmy, że Canelo będzie 29 stycznia śledził walkę Ilunga Makabu vs Thabiso Mchunu II o pas WBC wagi cruiser. Jeżeli Makabu obroni tytuł, w maju ma być rywalem Alvareza. 

Natomiast Benavidez ma się zmierzyć w kwietniu lub maju z Davidem Lemieux w walce o tytuł WBC Interim wagi super średniej i status obowiązkowego pretendenta do walki z Canelo.

- Canelo i jego ludzie mówią, że David Benavidez nie zasłużył na walkę... Widać, że się boją i uciekają. To dla nich niebezpieczna walka, nie chcą podjąć wyzwania. Mają gówniane wymówki. Gdyby byli przekonani o zwycięstwie Canelo, weszliby z nami do ringu. Zarobiliby dużo, bo ten pojedynek ma wielki potencjał komercyjny - powiedział Jose Benavidez.

- Starcie Davida z Canelo byłoby wspaniałe. Nikt nie zna Makabu. Ta walka mnie nie interesuje i podobnie myśli wielu ludzi. Nie rozumiem tego, że Alvarez nie chce walczyć z numerem jeden swojej kategorii i skacze do wagi cruiser. My w każdym razie zmierzymy się z Davidem Lemieux, nie obchodzi nas to, co zrobi Canelo. Mam nadzieję, że zwakuje pasy wagi super średniej i że wkrótce po nie ruszymy - dodał ojciec Davida Benavideza.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Polakos
Data: 28-12-2021 17:30:56 
Żeby Canelo się kimś takim zainteresował to powinien mieć pas mistrzowski, zresztą Benavidez kompletnie nikogo nie pokonał. Beterbijew dla porównania pokonał tylko Hwozdyka, ale ma 2 pasy więc jest jak najbardziej w kręgu zainteresowań Canelo Alvareza.
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 28-12-2021 17:38:56 
Benavidez to będzie fajny rywal dla rudego na powrót po wpierdolu od Beterbijewa.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 28-12-2021 19:25:12 
Nie żebym był fanem rudego, ale niech ten Benavidez kogoś pokona, zbuduje jakąś pozycję, a nie od razu chce zrobić skok na kasę. Jest przecież Saunders, Plant, Ryder. Jak jest taki pewny swergo to niech wyjdzie do któregoś z nich. Skoro taki pewny, że z rudym wygra to z tymi trzema też sobie powinien łatwo poradzić.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 28-12-2021 20:20:39 
Ani Andrade, ani Benavidez, ani Beterbijew przed 40tka.

ps. Bede sie smial jak Makabu obskoczy z Mchunu jakis przypadkowy lomot. Bedzie problem na maj...
 Autor komentarza: hms
Data: 29-12-2021 09:59:59 
@Gerlach
Jaki problem? Wtedy po prostu będzie walka z trochę mniejszym od Makabu Mchunu
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.