5 MARCA POJEDYNEK ROMAN GONZALEZ vs JUAN FRANCISCO ESTRADA III?

Juan Francisco Estrada (42-3, 28 KO) i Roman Gonzalez (50-3, 41 KO) to jedni z najlepszych zawodników ostatniej dekady, choć wciąż nie są przez wielu odpowiednio doceniani. Wkrótce powinno być jednak o nich bardzo głośno, gdyż dopełnią swoją wielką trylogię.

Walka Estrada vs Gonzalez III jest planowana na 5 marca. Ma do niej dojść na transmitowanej przez platformę DAZN gali w San Diego. W stawce znajdą się pasy WBA i WBC Franchise wagi super muszej. Kibice zacierają już ręce, gdyż kolejna wojna meksykańsko-nikaraguańska powinna stać na najwyższym poziomie.

Przypomnijmy, że do pierwszej walki Gonzalez vs Estrada doszło w listopadzie 2012 roku w wadze junior muszej. "Chocolatito" Gonzalez wygrał wtedy na punkty. Od tego czasu zarówno Nikaraguańczyk, jak i Meksykanin stali się legendami. W marcu 2021 roku doszło do długo wyczekiwanego rewanżu, który zakończył się szeroko dyskutowanym zwycięstwem Estrady niejednogłośną decyzją sędziów. Estrada zunifikował tym samym pasy WBC i WBA w wadze super muszej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: canislupuscampestris
Data: 24-12-2021 17:10:01 
Nie do wiary, że Roman jeszcze bodajże 4 lata temu był numerem 1 P4P. Teraz o nim prawie zupełnie zapomniano. Nawet, jak się pojawiają o nim artykuły - rzadko - to i tak zazwyczaj mało kto komentuje, o ile w ogóle.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 25-12-2021 09:42:20 
W dużej mierze fakt ten tłumaczy kategoria, w której on walczy. Niższe limity generalnie są mniej popularne.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.