TYSON FURY PORZUCI PAS WBC? OPCJAMI RUIZ, A NAWET PARKER

Czy Tyson Fury (31-0-1, 22 KO) odda pas WBC, by móc toczyć najlepsze możliwe walki? Bob Arum, jego współpromotor, nie wyklucza takiego scenariusza.

Fury jest zobligowany przez federację WBC do walki z Dillianem Whyte'em (28-2, 19 KO). Ale jeśli obozy nie dojdą do porozumienia, a przetarg nie będzie gwarantował zawodnikom odpowiednich pieniędzy, być może "Król Cyganów" wybierze inną drogę.

Opcjami rezerwowymi dla championa World Boxing Council mogliby być na przykład Andy Ruiz Jr (34-2, 22 KO) bądź dobry kumpel Joseph Parker (30-2, 21 KO). Tak przynajmniej sugeruje szef grupy Top Rank, promujący Fury'ego na spółkę z Frankiem Warrenem. Anglikowi bardzo zależy na występie w marcu przed brytyjskimi kibicami, którzy nie widzieli go w akcji od sierpnia 2018 roku. Pomysł Aruma opiera się na tym, żeby Fury zrezygnował z tytułu WBC i wykorzystał swój status "mistrza liniowego".

HISTORIA "MISTRZÓW LINIOWYCH" WAGI CIĘŻKIEJ - 1885 AŻ DO DZIŚ >>>

- Jeżeli nie uda się dojść do porozumienia w sprawie walki Tysona z Whyte'em, zorganizujemy potyczkę o pas magazynu The Ring bądź tytuł "liniowy". I wybierzemy innego rywala. Musimy zorganizować Tysonowi walkę w marcu i wraz z Frankiem Warrenem jesteśmy zdeterminowani, by sprowadzić dla niego mocnego rywala na galę na stadionie w Cardiff. Jedną z opcji mógłby być Andy Ruiz Jr, inną jest Joseph Parker, który właśnie zanotował mocne zwycięstwo. Ale rozglądamy się również za innymi nazwiskami - przyznał Arum.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 20-12-2021 09:01:10 
Mam nadzieje, ze tak zrobi i Ehyte w koncu zaboksuje o pas z ogromnymi szansami na wygrana jesli pas bedzie zwakowany.
 Autor komentarza: essa7
Data: 20-12-2021 09:09:28 
Mistrz liniowy🤣
 Autor komentarza: Bonnte
Data: 20-12-2021 09:43:46 
@t4b4x0

Jak wciągnął Wildera do walki o ten wakat to White nic nie zdobędzie.

Ale o czym my tu mówimy? Oni tego nie zrobią. Jutro zmienią gadkę o 180 stopni. Niby czemu nie mieliby się dogadać z Whitem, który jest o krok od walki o mistrzostwo? Czy on robiłby problemy w takim momencie? Zgodzi się na wszystko. Jeśli się nie dogadają to prawdopodobnie dlatego, że Fury tak chce.

Akurat Fury jest w takim miejscu, że nawet bez pasa będzie uznawany za nr 1.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 20-12-2021 10:26:53 
Mam nadzieję, że Fury oleje WBC i do końca kariery będzie bronił tytułu "liniowego", a po jego przejściu na emeryturę, tytuł ten odziedziczy po nim Tommy Fury, bo w tych liniowych chyba jest opcja dziedziczenia przez więzy krwi, jak w przypadku korony.
 Autor komentarza: Bonnte
Data: 20-12-2021 11:33:54 
@Ramirez82

Dobre :-). Ale wcześniej Hjuji po to sięgnie bo przecież jest gotowy na czołówkę.

A dopiero potem Tommy ;-).

Swoją drogą jeśli T. Fury chce się bawić w jakieś dziwne gierki/obrony, to może lepiej niech wakuje tytuł i nie biją się ci bardziej zainteresowani.
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 20-12-2021 11:40:03 
Jest jeszcze John Fury, On także liniowy :)
 Autor komentarza: AbsolwentZSZ
Data: 20-12-2021 12:47:21 
Powiedzieć można wszystko.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 20-12-2021 12:55:39 
Ruiz byłby sprytną zagrywką, bo Fury bez problemu ubiłby świniaka i zbudował sobie w ten sposób pozycję względem Joshuy.
Ze strony Ruiza też warte przemyślenia, bo dopóki królem był Joshua, Ruiz mógł się bujać na tym lucky punchu i zgarniać miliony za obijanie kolesi z 50. miejsca typu Arreola. I tak to mogło trwać parę lat, ale kiedy Joshua stał się bokserem nr 3, Ruiz także medialnie traci, a tu miałby dużą walkę, co prawda równie duże lanie ale i jeszcze większa wypłata.
 Autor komentarza: Kaczor
Data: 20-12-2021 13:00:08 
Mam nadzieje, że to tylko takie gadanie i gra, która ma na celu pokazanie obozowi Whyte'a, że oni mogą pomarzyć o 45%, a jak będą żądać za dużo za walkę, to Tyson ma inne opcje.
Ja zdecydowanie jestem za walką Whyte vs Fury z trzech powodów: po pierwsze Whyte na walkę o ten pas sobie po prostu zasłużył, po drugie chciałbym na jesień zobaczyć pełną unifikację, a po trzecie jak nie Whyte to kto? Wymieniani w artykule: Ruiz po operacji jeszcze nie wchodzi w grę, podobno ma walczyć w Meksyku z kimś na przetarcie, Parker walkę z Whyte przegrał więc też nie rozumiem czemu on miałby być lepszy.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 20-12-2021 13:09:24 
Przecież Ruiz i Parker to słabsze opcje niż Whyte. Też myślę, że to gadka pod publiczkę, żeby zmienić podział na korzystniejszy dla Fury'ego. Jak się Fury zesra przed Whyte to będzie to mega żałosne.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 20-12-2021 14:03:09 
Scieniaja, zeby Hearn sie uspokoil z roszczeniami dla swojego no name'a.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 20-12-2021 14:05:25 
Zrobcie w koncu Wilder - Joshua, Joshua - Whyte III, a nie pitolcie, ze Whyte jest od 100lat pretendentem. Kto go chce ogladac? Najwyrazniej nikt, skoro nie ma kasy, a nikt specjalnie nie chce z nim walczyc.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 20-12-2021 15:36:56 
Wiem ze to niegrzecznie mówić bez należytego respektu o wiekowych ludziach, ale ten Arum ma chyba jakiegoś Alzheimera bo inaczej się nie da wytłumacz jego bezsensownego pierdolenia
Z marketingowego i sportowego punktu to zrzeczenie się pasa WBC byłoby strzałem w pizde
Gdyby jeszcze choć Cygan miał dwa pasy mistrzowskie i obrona jednego z nich mogła kolidować z unifikacja, albo jakaś wielka walka, to wtedy można by próbować to uzasadnić
Za Bowe do tej pory ciągnie się smród po tym jak zwakowal pas WBC i nie bronił go z Lennoxem
Fury ma nazwisko i zapewne zapewniłby stadion z Ruizem,czy Parkerem,ale walka o pasy linearne i The Ring nie miała by tak dużej rangi jak obrona tytułu mistrza WBC
Wypowiedz Aruma jest kolejnym dowodem na to,ze nawet wspólnie z Frankiem Warrenem mając mistrza świata i najlepszego obecnie heavy są tylko petentami Edka i muszą liczyć na jego łaskawość ...
 Autor komentarza: khorne
Data: 20-12-2021 15:39:17 
Autor komentarza: gerlach

tak się akurat składa, że wielu chciałoby obejrzeć tą walkę, znacznie więcej niż było chętnych na trzecią walkę Fury vs Wilder (polecam poczytać chociażby komentarze z tej strony po zakończeniu drugiej walki)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.