KONTRAKTY PODPISANE - DAVID BENAVIDEZ vs DAVID LEMIEUX O WBC INTERIM

Federacja WBC wyznaczyła Davida Benavideza (25-0, 22 KO) i Davida Lemieux (43-4, 36 KO) do walki o pas wagi super średniej w wersji tymczasowej, a panowie doszli do porozumienia i zobaczymy ich naprzeciw siebie już na wiosnę.

Wszystkie cztery pasy w limicie 76,2 kilograma należą do Saula Alvareza (57-1-2, 39 KO), Canelo jednak w przyszłym roku przeskoczy aż do kategorii cruiser, a potem być może wróci do półciężkiej. W związku z tym władze World Boxing Council podjęły kroki wyprzedzające pewne zdarzenia. Lepszy z potyczki tych puncherów zgarnie tytuł WBC Interim, zostanie obowiązkowym pretendentem dla Canelo, a jeśli ten nie podejmie wówczas rękawicy, Benavidez bądź Lemieux zagarną tytuł pełnoprawny.

A pojedynek dwóch mocno bijących Davidów jest już dogadywany. Konkretów jeszcze nie ma, ale wszystko ma pokazać stacja Showtime, w kwietniu bądź maju. Jako iż będzie to walka mistrzowska, odbędzie się na dystansie dwunastu rund. Wszystko potwierdza Sampson Lewkowicz, promotor Benavideza.

- Kontrakty na walkę są podpisane, teraz usiądziemy do rozmów z telewizją Showtime odnośnie konkretnej daty. Ale pojedynek odbędzie się w USA. W ciągu godziny doszliśmy do porozumienia, to były profesjonalne i szybkie negocjacje - mówi Lewkowicz.

Lemieux był w przeszłości mistrzem świata wagi średniej. Z kolei Benavidez już dwukrotnie zasiadał na tronie WBC w dywizji super średniej, tracił jednak status mistrzowski poza ringiem - najpierw za ślad narkotyku w organizmie, a za drugim razem za przekroczenie limitu 76,2 kilograma podczas ceremonii ważenia. Teraz jednak poukładał swoje życie i zamierza po raz trzeci zagarnąć tytuł World Boxing Council.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: GarbatyPredator
Data: 17-12-2021 10:12:15 
Myslę że Benavidez rozbije i zastopuje Lemieux
 Autor komentarza: Hugo
Data: 17-12-2021 11:52:07 
Łatwa robota dla Benavideza.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 17-12-2021 13:07:58 
Benavidez to za dużo dla Lemieux. Amerykański David zastopuje tego z Kanady przed czasem.
 Autor komentarza: MacGyjwer
Data: 17-12-2021 13:54:22 
Przed GGG Lemieux siał postrach, ale obecnie nie daję mu wielkich szans, poza standardowymi "szansami punchera", bo goście z kowadłem w pięściach zawsze takie mają.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.