BETERBIJEW I BROWNE GOTOWI NA WOJNĘ (RELACJA I WIDEO Z WAŻENIA)

Mistrz świata IBF i WBC wagi półciężkiej Artur Beterbijew (16-0, 16 KO) zmierzy się jutro w Montrealu z Marcusem Browne'em (24-1, 16 KO). Mieszkający w Kanadzie Rosjanin przekroczył na dzisiejszym ważeniu limit 175 funtów o 0,2 funta i dostał dwie godziny na osiągnięcie limitu, co powinno mu się udać. A oto jedne z ostatnich wypowiedzi obu stron przed pojedynkiem.

- Jestem gotowy, miałem świetny obóz przygotowawczy. Nie mogę się doczekać sobotniej walki - powiedział Beterbijew, który z powodu obostrzeń związanych z koronawirusem nie był skory do obszernych rozmów z dziennikarzami. Bardziej wylewny był jego trener, Marc Ramsay.

- Podchodzę do pojedynku z Marcusem Browne'em bardzo entuzjastycznie. Nasz praca podczas obozu była wspaniała, teraz trzeba ją przypieczętować występem przez naszą publicznością w Montrealu. Znamy mocne strony Marcusa i jego słabości, zobaczycie, co stanie się jutro w ringu - rzekł Ramsay.

- Gdy tutaj przyjechaliśmy, odkryłem, że Marcus jest skreślany przez bukmacherów. To mi się podoba. Jutro czeka was historyczne wydarzenie. Kiedy Marcus wygra, będę pierwszym trenerem w dziejach, który pracuje z trzema mistrzami świata jednocześnie. Kiedy zacząłem współpracę z Marcusem, był już naprawdę dobrym bokserem i w oparciu o to zbudowaliśmy nową jakość - stwierdził trener Browne'a, Derrick James, który pracuje również z ww. czempionami, Jermellem Charlo i Errolem Spence'em Juniorem.

- Beterbijew to trudny rywal, ale jutro zobaczycie, jak zmienia się narracja wokół tej walki. Gdybym nie wierzył w zwycięstwo, nie byłoby mnie tutaj. Jestem już zmęczony gadaniem, chcę walczyć - powiedział Browne, który w swojej ostatniej walce wygrał w kwietniu jednogłośnie na punkty z Denisem Graczewem, powracając po niespodziewanej porażce z Jeanem Pascalem w 2019 roku. Natomiast ostatnia walka Beterbijewa miała miejsce w marcu 2021 roku. Rosjanin wygrał wtedy przed czasem z Adamem Deinesem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: hms
Data: 16-12-2021 21:10:38 
Ciekawe czy początek problemów z robieniem wagi czy jednorazowy wypadek przy pracy
 Autor komentarza: Hugo
Data: 16-12-2021 22:26:40 
Chyba stały i poważny problem. Beterbijew w amatorach boksował w wadze do 91 kg.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 17-12-2021 01:13:53 
Ciekawie byłoby go zobaczyć w cruiser. W LHW na obecny moment nic nie wzbudzi emocji, może poza Biwołem.
 Autor komentarza: mchy
Data: 17-12-2021 02:49:14 
Beterbijew raz, że tak jak napisał Hugo robił 91 w amatorce, dwa, że po prostu zaczyna zjeżdżać w dół - eksploatacja. 300 walk amatorskich, na ringu już dwie dekady. Ze dwie walki i się to uwydatni - wiadomo, kto zagnie wtedy na niego parol.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.