SEBASTIAN WIKTORZAK PODEJRZANY O STOSOWANIE DOPINGU

Mistrz Polski i ćwierćfinalista niedawnych mistrzostw świata, 24-letni Sebastian Wiktorzak ze Szczecina jest podejrzany o stosowanie dopingu i grożą mu surowe konsekwencje.

- Kontrola została przeprowadzona w dniu 19 listopada podczas mistrzostw Polski w Wałbrzychu. W próbce została wykryta substancja z grupy S2, czyli hormony substancji pokrewnych (...) Zawodnik został poinformowany o tym, że podejrzewa się go o naruszenie przepisów antydopingowych, teraz czekamy na informację, czy skorzysta z prawa do przeprowadzenia analizy próbki B – powiedział dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA) Michał Rynkowski w rozmowie z TVP Sport.

Przypomnijmy, że Wiktorzak (kategoria wagowa do 86 kg) pokonał w finale ww. mistrzostw Polski Tomasza Niedźwieckiego, a na początku listopada doszedł do ćwierćfinału mistrzostw świata w Belgradzie, w którym przegrał z Brazylijczykiem Machado. Teraz jednak Polakowi grozi bardzo poważna kara. Jeżeli nie udowodni swojej niewinności, może zostać zdyskwalifikowany na cztery lata.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 16-12-2021 20:20:08 
No no... EPO (albo raczej analogi EPO), hormon wzrostu, mimetyki... Widzę że boks amatorski wchodzi na wyższy poziom :P Już nie jakieś prymitywne nandrolony, tylko takie cudeńka. A wie ktoś może, czy taki amator, zdyskwalifikowany na 4 lata może przejść na zawodowstwo i dalej boksować jako pro?
 Autor komentarza: hms
Data: 16-12-2021 21:03:54 
@Stieczkin
W sprawie środków dopingujących i kontroli jestem całkiem zielony więc się wypowiem.
Na logikę powiedziałbym, że może, ale chyba ma spore szanse zostać zaraz po tym złapany na dopingu
 Autor komentarza: hms
Data: 16-12-2021 21:04:09 
I zdyskwalifikowany jako zawodowiec
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.