CIEŚLAK I MASTERNAK O KROK OD WALKI O PAS WBO

Federacja World Boxing Organization uaktualniła swój ranking na listopad 2021. Mamy w nim tylko dwóch polskich pięściarzy, jednak obaj są bardzo wysoko i wkrótce mogą nawet zaboksować o tytuł mistrzowski.

Nasi reprezentanci to pięściarze wagi junior ciężkiej. Obaj zachowali swoje pozycje sprzed miesiąca, tak oto Michał Cieślak (21-1, 15 KO) jest trzeci, a Mateusz Masternak (46-5, 31 KO) czwarty. Tylko że...

Pierwszy w tym zestawieniu Murat Gasijem od dawna walczy w wadze ciężkiej i do limitu 90,7 kilograma już na pewno nie wróci. Z kolei drugi Thabiso Mchunu właśnie podpisał kontrakt na styczniową walkę o pas WBC. Bardzo więc możliwe, że za miesiąc, pod choinkę, Cieślak i Masternak dostaną dwa najwyższe miejsca rankingu WBO.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 27-11-2021 16:32:39 
Kazdy mistrz ale nie Okolie.. 3 lata temu smialem sie z Lawrenca, ze kaleka i kalczy ten piekny sport jakim jest boks ale rozwinal sie strasznie i obecnie nie widze dla niego godnego rywala w cw.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 27-11-2021 17:04:10 
Rusiewicz (polski journeyman) walczący z czołówką jak równy z równym - np. z Czakijewem itd. został więc rozstrzelany przez początkującego Okolie.
Okolie to monstrum i nie sądzę aby nawet Briedis do niego wyszedł.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 27-11-2021 18:19:54 
Bez przesady z tym Okoliem. Rozstrzelał Rusiewicza, ale Rusiewicza schyłkowego już po 2 wcześniejszych szybkich nokautach z rąk Jegorowa i Allena. Poza tym w jego bilansie brak naprawdę klasowych rywali. Najlepsze skalpy to chyba Ngabu i schyłkowy Głowacki, poza tym leszcze i średniacy. Nie odbieram mu klasy, ale na razie jego możliwości trzeba traktować jako potencjalne. Nie tylko Briedis, ale Dorticos, Makabu, Mchunu, Goulamirian, Riakporhe, Opetaia to dla niego co najmniej równorzędni rywale. Podobnie jak nasi najlepsi cruiserzy Masternak i Cieślak.
 Autor komentarza: btfh
Data: 27-11-2021 20:21:21 
Liczą się walki a nie miejsca w rankingach. Jest wiele historii pokazujących, że można być jedynką przez wiele lat i nie dostać walki o pas, Whyte na przykład. W przypadku Cieślaka dochodzi jeszcze absurdalna sytuacja z promotorami, która może mu zniszczyć karierę.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 27-11-2021 20:27:52 
Okolie ma kosmiczne warunki fizyczne na junior ciezka, cholernie duzy zasieg, wzrost, on powinien bic sie w ciezkiej. To tak jakby Wilder zszedl do junior ciezkiej teraz, tylko boksersko to Okolie wiecej potrafi.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 27-11-2021 23:05:12 
Styl robi walkę. Okolie jest bardzo niewygodny, walczy nieszablonowo, ma świetne warunki fizyczne, ale myślę, że dla Michała Cieślaka taki przeciwnik jest do pokonania z uwagi na presing jaki narzuca Michał. Zresztą Polak też ma dobre warunki fizyczne. Cieślak w wywiadzie przed walką z Jarno Rosbergiem, który ma 195 cm wzrostu powiedział, że dla niego walka z wyższymi zawodnikami nie stanowi żadnego problemu, co zresztą potwierdził w walce z Finem. Myślę, że co niektórzy przeciwnicy Lawrenca Okolie wykazywali się zbyt dużą pasywnością, biernością, a tak nie można walczyć z Okolie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.