JOYCE O WALCE Z FURYM: POWINNIŚMY DO NIEJ DOPROWADZIĆ

Wicemistrz olimpijski z Rio, Joe Joyce (13-0, 12 KO) podtrzymuje wyzwanie, jakie rzucił dwa dni temu mistrzowi świata WBC wagi ciężkiej Tysonowi Fury'emu (31-0-1, 22 KO), który szuka rywala na pierwszy kwartał przyszłego roku.

BRIGGS: JEŚLI FURY W 2 LATA POKONA NAJLEPSZYCH, BĘDZIE NAJLEPSZY W HISTORII >>>

- Moim celem jest zdobycie tytułu mistrza świata, więc szukam największych możliwych walk. Jestem na nie gotowy. Pojedynek z Tysonem Furym to bardzo trudna walka, Tyson ma bardzo duże umiejętności. To wielki, silny gość, który umie zmieniać pozycję i walczyć jak mańkut. Ma również świetne nastawienie do walki. Konfrontacja z nim byłaby wielkim wyzwaniem, ale zobaczymy, jak się sprawy potoczą - powiedział Joyce, numer jeden rankingu WBO, numer dwa rankingu WBC i numer siedem rankingu IBF. Mistrzem IBF, WBO i WBA jest pogromca Anthony'ego Joshuy Aleksander Usyk, który stoczy reważ z AJ'em w pierwszej połowie przyszłego roku. Joyce powinien - przynajmniej w teorii - walczyć ze zwycięzcą tego starcia, na razie jednak szuka pojedynku o pas WBC.

- Myślę, że walka z "Królem Cyganów" jest dość łatwa do zorganizowania (Joyce i Fury mają tego samego promotora, Franka Warrena - przyp.red.). Powinniśmy do niej doprowadzić i mam nadzieję, że nam się uda. Nie jestem pewien co do terminu lutowego (Joyce proponował go Fury'emu dwa dni temu - przyp.red.). Zobaczę, jak rozwinie się sytuacja i zrobię wszystko, żeby być odpowiednio przygotowanym, gdy pojawi się okazja. Uważam, że Dillian Whyte (tymczasowy mistrz WBC - przyp.red.) zasłużył na walkę z Furym, ale ja też próbuję do niej doprowadzić - dodał 36-letni "Juggernaut".

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Boban81
Data: 25-11-2021 08:37:50 
Mówcie co chcecie, ale Whyte vs Joyce to by była świetna "młócka".
Z chęcią bym obejrzał.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 25-11-2021 09:00:46 
Powinni zrobić taką walke, Usyk, Joshua, Joice i troche Whyte, to są jedyne poważne nazwiska do walki z Furym
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.