PORTER: WALKA Z CRAWFORDEM DUŻO TRUDNIEJSZA NIŻ ZE SPENCE'EM

- Walka z Crawfordem była dużo trudniejsza niż ta ze Spence'em - przyznaje pobity w sobotę Shawn Porter (31-4-1, 17 KO), który miał do czynienia z jednym i drugim. Z Errolem Spence'em Jr (27-0, 21 KO) przegrał dwa lata temu na punkty, zaś w sobotę z Terence'em Crawfordem (38-0, 29 KO) przez TKO w dziesiątej rundzie.

Od wielu miesięcy trwa debata na temat tego, kto tak naprawdę jest najlepszym "półśrednim" na świecie. Crawford (WBO) ma wielu swoich zwolenników, jego problem polegał jednak na tym, że nie rywalizował z tymi największymi, bo ci najlepsi z wagi półśredniej są związani z Alem Haymonem. I właśnie dlatego "Bud" wypełniając kilkadziesiąt godzin temu kontrakt z grupą Top Rank zapowiedział już, że nie przedłuży współpracy z Bobem Arumem, chcąc za wszelką cenę spotkać się w unifikacji trzech pasów ze Spence'em (IBF/WBC). Porter, który miał do czynienia z jednym i drugim, nie ma wątpliwości, że prawdziwą jedynką na granicy 66,7 kilograma jest właśnie Terence.

- Spędziłem ze Spence'em dwanaście rund i na pewno nie był on tak twardy jak Crawford. Nikt nigdy nie trafiał mnie tak często jak Terence. I nikt nie był tak dobry jak on - dodał Porter.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 22-11-2021 19:35:21 
Boję się, że Errol może unikać Crawforda, po tym co zobaczył. W dodatku ten niedawny wypadek itd. No sam nie wiem, oby wyszedł do Crawforda.
 Autor komentarza: Bonnte
Data: 22-11-2021 20:15:57 
Jeżeli Thurman wróci na początku przyszłego roku i pokona kogoś dobrego, to latem śmiało można zestawiać go z Crawfordem. Jak już mówiłem nie ma tu dużych nazwisk. Thurman to bardzo dobry pięściarz i w formie będzie wyzwaniem dla Buda. Oczywiście faworytem w każdym czasie i układzie jest Crawford.
Myślę że Thurman już wystarczająco zasłużył na duże walki. Przegrana z Mannym bynajmniej nie odebrała mu statusu.
No jednak trzymam kciuki za walkę ze Spencem.
 Autor komentarza: SWJar
Data: 22-11-2021 23:26:54 
Jeszcze Errola chce zobaczyć z kimś w miarę mocnym przed Crawfordem. Lipa by była jakby przegrał bo oko zaczęłoby szwankować albo coś innego.
 Autor komentarza: SWJar
Data: 22-11-2021 23:30:16 
A Thurman przegrał z Mannym naprawdę minimalnie lub na remis było. Jakby nie knockdown z pierwszej rundy to mógłby wygrać. Ale mogę się mylić bo punktowałem tylko raz na gorąco.
Oczywiście całą walkę Manny wyglądał na świeższego i nie do ruszenia przez Thurmana, ale Thurman trafiał.
 Autor komentarza: Zartan
Data: 23-11-2021 07:19:26 
Manny wygrał z Thurmanem 7:5 w rundach i tu żadnego innego punktowania być nie może. Znaczy może ale nie na tyle , żeby Thurman to wygrał.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.