WYŁONILIŚMY MISTRZÓW POLSKI SENIORÓW

Po tygodniu zmagań na ringu w Wałbrzychu, przy naprawdę dobrej organizacji ze strony Krzysztof Sadłonia, wyłoniliśmy Mistrzów Polski Seniorów na rok 2021.

Oskar Safaryan (Concordia Knurów) po raz trzeci z rzędu wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów. W pierwszej serii piątkowych finałów 92 MP mężczyzn na ringu w Wałbrzychu wygrał z Jackiem Gałązką (Niestowarzyszony) 5:0.

W latach 2019-20 Oskar, podopieczny trenera Ireneusza Przywary, zwyciężył w wadze +91kg, a w Wałbrzychu triumfował w nowym limicie +92 kg. Jego rywalem w finale był niespodziewanie 37-letni Jacek Gałązka z Sokołowa Podlaskiego.

W pozostałych finałach (pierwsza seria) zwycięstwo przed czasem - RSC w 1. rundzie, odniósł w wadze 48 kg Hubert Wrona (RUSHH Kielce). Rywalizował o tytuł z Łukaszem Pichalakiem (Olimpijczyk Ozorków).

Po ubiegłorocznym srebrnym medalu w wadze 52 kg w Wałczu, na wałbrzyskim ringu to osiągnięcie powtórzył Damian Nicpoń (Jawor Team Jaworzno). W finale kat. 54 kg przegrał z Maciejem Jewdokinem (KB Legia Warszawa) 0:5.

W rywalizacji do 80 kg doświadczony 32-letni Michał Łoniewski (Kontra Elbląg) pokonał Alana Borutę (Boxing Team Gosiewski Wrocław) 5:0.

Po wyrównanej walce Bartosz Gołębiewski (RUSHH Kielce) wygrał na ringu w Wałbrzychu z Mateuszem Goińskim (Zagłębie Konin) 5:0 i obronił tytuł Mistrza Polski w wadze 75 kg.

Pierwszą rundę wygrał Mateusz Goiński, drugą Bartosz Gołębiewski, a o końcowym wyniku zadecydowało trzecie starcie, w którym zwyciężył kielczanin. To była powtórka finału z Karlina z 2018 roku. Bartosz Gołębiewski triumfował w MP w 2017 oraz wspomnianych 2018, 2020 i 2021 roku. Z kolei Mateusz Goiński po raz piąty z rzędu wywalczył srebro, trzykrotnie w wadze średniej i dwukrotnie w półciężkiej.

W piątkowy wieczór nie zabrakło bardzo dobrych pojedynków. Niepokonany na polskich ringach, tym razem startujący w limicie 67 kg Damian Durkacz (Concordia Knurów) pokonał Mateusza Polskiego (Klub Bokserski Karlino) 5:0 - w powtórce finału z MP 2019 z Opola. Dla Damiana Durkacza to czwarte kolejne złoto, wcześniej w wagach 64 kg i 63 kg (2 razy). Bardzo doświadczony Mateusz Polski był Mistrzem Polski w 2013 i 2017 roku.

Tytuły mistrzowskie kolekcjonuje walczący obecnie w wadze 51 kg Jakub Słomiński (Wda Świecie). Tym razem wygrał z Emilianem Dudajkiem (Boxing Radom) 5:0. Kuba Słomiński jest niepokonany od pięciu lat, a wygrywał trzykrotnie w kat. 49 kg i następnie w razy w wadze 52 kg.

W kat. 57 kg Paweł Brach (Radomiak Radom) pokonał przez RSC w drugiej rundzie Roberta Zakharyana (Skorpion Szczecin). Ponad 30 lat radomscy kibice czekali na Mistrza Polski Seniorów! Po zmianie limitów w boksie amatorskim Jarosław Iwanow (Wisła Kraków) przeszedł do wagi 60 kg i triumfował w rywalizacji finałowej z Patrykiem Trochimiakiem (Imperium Boxing Wałbrzych). Dla Jarosława Iwanowa to czwarty złoty krążek z rzędu, wcześniejsze w 56 kg, 57 kg i ponownie 57 kg.

W wadze 63,5 kg po złoto sięgnął Arkadiusz Zakharyan (Skorpion Szczecin) pokonując 3:2 Marka Pietruczuka (Victoria Ostrołęka), Mistrza Polski z 2014 roku 56 kg i 2017 roku 60 kg. Natomiast w finale 71 kg Daniel Piotrowski (Skorpion Szczecin) wygrał z Łukaszem Niemczykiem (Champion Chojnów) 5:0.

W przedostatnim z finałów 92 MP, w kategorii 86 kg, ćwierćfinalista Mistrzostw Świata Sebastian Wiktorzak (Skorpion Szczecin) pokonał Tomasza Niedźwieckiego (RUSHH Kielce) 5:0 i tym samym powtórzył sukces z 2019 roku z wagi 81 kg.

Na koniec w kategorii 92 kg o złoto boksowali Mateusz Bereźnicki (Skorpion Szczecin) i Mateusz Kubiszyn (Stal Rzeszów). Rok temu w półfinale w Wałczu wygrał Mateusz Bereźnicki i teraz znów bardzo pewnie zwyciężył 20-letni bokser w starciu z trzykrotnym mistrzem świata w kickboxingu full contact.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 20-11-2021 12:02:02 
Najlepiej wypadli: Brach, Durkacz, Wiktorzak i Bereźnicki. Zwłaszcza młody, dobrze wyszkolony technicznie (w Anglii) i obdarzony świetnymi warunkami fizycznymi Bereźnicki zapowiada się na duży talent.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 20-11-2021 12:09:16 
Chętnie zobaczę walki finałowe.
Kilka z nich mnie ciekawi.

Osobiście uważam że taki Kubiszyn (choć bardzo cenię jego uniejętności) nie powinien występować w mistrzostwach amatorskich.
To już lepiej by było zrobić drabinkę Pro dla takich zawodników i niech nie zabierają miejsca młodym, bo to nie fair aby jakiś młodzian odpadał w walce z nim.
 Autor komentarza: nonitek
Data: 21-11-2021 00:16:21 
@Clevland

Ale to są mp seniorów, tu nie walczą tylko młodzi. nawet bokser zawodowy się pojawił
 Autor komentarza: narodowiec
Data: 21-11-2021 23:12:43 
Nie wrzucanie wideo z finałów? Cały dzień nic się nie pojawiło.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.