POZNALIŚMY MISTRZYNIE POLSKI 2021

Za nami Mistrzostwa Polski Seniorek. Nie zabrakło kilku ciekawych potyczek na turnieju w Wałbrzychu.

Kinga Mięgoć (Imperium Boxing Wałbrzych) i Wiktoria Tereszczak (Ring Bielsko-Biała) po raz pierwszy w karierze zostały Mistrzyniami Polski Seniorek. W pierwszej serii dzisiejszych walk finałowych Kinga Mięgoć w wadze 50 kg pokonała Nikolę Kaczmarek 4:0, a Wiktoria Tereszczak w wadze 66 kg wygrała z Kamilą Kapuścińską (Start Włocławek) 5:0.

Natomiast Wiktoria Tereszczak jest jedną z pięciu polskich brązowych medalistek Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Kielcach, które awansowały do finałów 21. MP Seniorek w Wałbrzychu. Drugą była Oliwia Toborek (+81 kg - Żoliborska Szkoła Boksu Warszawa), która przegrała z medalistką Mistrzostw Europy i Igrzysk Europy Lidią Fidurą (Carbo Gliwice) 0:5. Lidia Fidura zwyciężała w MP w latach 2009-15 w wadze 75 kg, oraz w 2017, 2018 i 2021 roku w +81 kg."

W wieku blisko 40 lat Karolina Koszewska (Warszawska Szkoła Boksu) została Mistrzynią Polski w wadze 70 kg. Była Mistrzyni Europy i Igrzysk Europy w finale pokonała 19-letnią Darię Paradę (Skorpion Szczecin) 5:0. Srebrna medalistka to była Mistrzyni Europy Kadetek i Juniorek oraz brązowa medalistka tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Kielcach.

Pierwsze złoto MP Seniorek Karolina Koszewska zdobyła w 2002 roku, czyli wtedy kiedy urodziła się Daria Parada. Dzisiaj w ringu doświadczenie wzięło górę nad młodością i siódmy tytuł w karierze wywalczyła pięściarka z Warszawy.

W drugiej, popołudniowej serii walk finałowych kobiet doszło do jeszcze dwóch pojedynków z udziałem bardzo doświadczonych i bardzo młodych zawodniczek. W wadze 54 kg 33-letnia Sandra Drabik (Kick-Boxing Kielce) wygrała z 19-letnią Karoliną Ampulską (Wda Świecie) 5:0 i w wadze 81 kg 19-letnia Martyna Jancelewicz (Taurus Goleniów) pokonała 31-letnią Sylwię Kusiak (Fight Club Koszalin) 5:0.

Sandra Drabik, wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy i Igrzysk Europy, stawała na najwyższym stopniu podium ME w kat. 51 kg w 2013, 2016, 2020 roku, zaś w pierwszym finale była 12 lat temu. Dziś wyraźnie zwyciężyła w walce z brązową medalistką MMŚ 2021.

Natomiast Martyna Jancelewicz, aktualna Młodzieżowa Mistrzyni Europy U22, po bardzo dobrym występie wypunktowała byłą Mistrzynię Europy Seniorek Sylwię Kusiak, która od 2009 do 2020 roku siedem razy triumfowała w MPS w kat. 80 kg i +80 kg. Martyna Jancelewicz zdobyła swoje pierwsze złoto, a wcześniej odnosiła sukcesy międzynarodowe, m.in. srebro ME Kadetek, brąz ME Juniorek i brąz MMŚ U19.

Podobnie jak w finale MP 2020 w Wałczu, w kat. 75 kg znów rywalizowały Agaty Kaczmarska (Radomiak Radom) i Elżbieta Wójcik (Klub Bokserski Karlino). Górą była broniąca tytułu radomianka - 4:1. To jej trzecie złoto w karierze, jedno miała w wadze 81 kg. W MP startowała także w +81 kg. Elżbieta Wójcik wygrywała w latach 2015-19, głównie w 75 kg, ale też 69 kg.

W pozostałych piątkowych finałach, w wadze 48 kg Andżelika Mięgoć (Imperium Boxing Wałbrzych) przegrała z Natalią Rok (Pomorzanin Toruń) 0:5. Obie już wcześniej były mistrzyniami kraju, z tym że Andżelika Mięgoć w tej samej wadze 48 kg, zaś Natalia Rok 54 kg.

Kategorię wagową z 54 na 52 kg zmieniła Wiktoria Rogalińska (Skorpion Szczecin), ale i tak po raz drugi z rzędu została Mistrzynią Polski. W finale pokonała Martę Magierecką (Academia Gorilla Warszawa) 5:0.

Do boksu olimpijskiego wróciła Laura Grzyb (Sporty Walki Gostyń), która w latach 2016-17 wygrywała w MP w wadze 54 kg. W Wałbrzychu startowała w 60 kg i w finale okazała się lepsza od Mistrzyni Świata w kickboxingu Moniki Puzio-Nieszporek (Smok Zabierzów) 5:0.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.