DANNY GARCIA IDZIE DO WAGI JUNIOR ŚREDNIEJ

Danny Garcia (36-3, 21 KO) pauzuje od blisko roku. W tym czasie kilka razy wspominał coś o nowym limicie. Słowo ciałem się stało i byłego mistrza świata wagi super lekkiej oraz półśredniej zobaczymy teraz w junior średniej.

Sam zawodnik twierdzi, że wróci na przełomie lutego i marca przyszłego roku. Celem na przyszłość jest konfrontacja z Jermellem Charlo (34-1-1, 18 KO), zunifikowanym mistrzem WBC, WBA i IBF. Obu panów łączy osoba Ala Haymona, nie trudno więc będzie doprowadzić do tej walki.

- Chcę iść do wagi junior średniej i zostać mistrzem świata w trzeciej kategorii, to moje marzenie. Sporo ludzi odradza mi ten krok, ale przecież Miguel Cotto, Sugar Ray Leonard czy Roberto Duran też zaczynali w super lekkiej, by potem zdobywać tytuły w wyższych limitach. Szczerze mówiąc wierzę, że jestem najlepszy spośród obecnych zawodników startujących w wadze junior średniej. I liczę na to, że do końca przyszłego roku zostanę znów mistrzem świata - powiedział Garcia.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 16-11-2021 10:17:56 
Ciekawa waga te 154, Są i bardzo duże chłopy jak Hurd, który w średniej byłby spory i zamiast być dominatorami tej kategorii można powiedzieć odeszli w zapomnienie, a są i tacy jak nieduży przecież Castano który w 154 funtach z dużymi sukcesami startuje. Garcia ma kilka atutów, ma cięzkie ręce, betonową szczękę i timing, kto wie, może fakt że nie będzie aż tak męczył się z robieniem wagi wpłynie na niego pozytywnie. Garcia to oczywiście nie poziom Cotto, ale to bardzo dobry pieściarz.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 16-11-2021 10:25:42 
Jeden z bokserów, których nie lubię. Nie dla jakiegoś widzimisię, ale z konkretnych powodów. Nie podobało mi się, że chyba dwukrotnie wykupywał się od obrony pasa mistrzowskiego w super lekkiej z Postołem i nie podobało mi się, że tytuł WBC w półśredniej dostał właściwie w prezencie i to w debiucie w tej kategorii. Teraz idzie wyżej, bo w półśredniej nie ma żadnych szans, a sądzi że wagę wyżej mu się poszczęści, bo kategoria znacznie słabiej obsadzona. Nie wykluczam, że liczy na to, iż Jermall przejdzie do średniej z powodu problemów z utrzymaniem limitu, a wtedy znowu otworzy się szansa powalczenia o vacat z jakimś leszczem lub weteranem. Nie podzielam też jego optymizmu, że w SWW będzie najlepszy. Danny jest klasowym pięściarzem, ale uważam, że nie tylko Charlo, ale także Castano, Tszyu, Soro i Madrimow poskładaliby go przed czasem.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 16-11-2021 10:32:53 
Hugo

Przed czasem ? Nie pomylił Ci się czasem Garcią ? To nie Mikey :)
Danny chyba nigdy nie był nawet na deskach, a przyjmował soczyste bomby od wielu potężnie bijących rywali..
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 16-11-2021 11:09:51 
Bez jaj, Danny to ścisła czołówka. Ciekawe jak sobie poradzi.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.