ROACH I HOPKINS O JUTRZEJSZEJ WALCE ROSADO Z MUNGUIĄ

Były mistrz świata WBO wagi junior średniej Jaime Munguia (37-0, 30 KO) zmierzy się jutro w pojedynku wagi średniej z Gabrielem Rosado (26-13-1, 15 KO) na gali w Anaheim transmitowanej przez platformę DAZN. Rosado ma za sobą wsparcie legend: jego trenerem jest Freddie Roach, a mentorem Bernard Hopkins.

- Gabriel jest w świetnej formie, trenował bardzo ciężko, zwiększył swoją siłę uderzenia, w ostatniej walce było widać, jak potrafi nokautować. Uderza teraz lepiej technicznie niż kiedyś, wkłada w ciosy całą swoją masę. Walczymy z gościem, który mocno bije i trzeba na niego uważać, ale myślę, że wygramy przed czasem. Gabriel umie znajdować miejsce do kontr i myślę, że ta walka sprawi nam dużą przyjemność. Mieliśmy bardzo dobre jakościowo sparingi, między innymi z Davidem Benavidezem - powiedział 61-letni Roach, znany przede wszystkim z wieloletniej współpracy z Mannym Pacquiao.

- Moje rady dla Gabriela? Musisz ten pojedynek traktować jak inny niż poprzednie, a zarazem nie możesz się przesadnie pompować mentalnie, bo brałeś już udział w takich walkach. Znasz już ten poziom, znajdowałeś się w tej pozycji. Ty musisz wygrać, a Munguia wciąż będzie miał przed sobą karierę w przypadku porażki. Nie myśl o tym inaczej. Jeżeli będziesz tak dalej pracował, możesz znaleźć się w gronie legend - dodał 46-letni Hopkins, legendarny filadelfijski czempion, były mistrz świata dwóch kategorii i najstarszy zdobywca tytułu mistrza świata w boksie zawodowym.

Przypomnijmy na koniec, że w swojej ostatniej dotychczas walce 24-letni Jaime Munguia pokonał przed czasem Kamila Szeremetę w El Paso w czerwcu tego roku. Podczas tej samej gali 35-letni Gabriel Rosado sensacyjnie znokautował bardzo mocnego Bektemira Melikuzijewa.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 12-11-2021 17:23:17 
Serduchem na Rosado. Munguia obsrał się przed Derewianczenko wybierając "słabszego" Rosado, ale Gabe potrafi pogonić kota nawet topowym zawodnikom.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 12-11-2021 17:25:55 
Postawiłem na Munguie przed czasem. Jeśli chce cokolwiek znaczyć to musi kończyć takich rywali, dla mnie Rosado jest zbyt porozbijany żeby tutaj wytrzymał 12 rund.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 12-11-2021 17:54:21 
A gdzie Sulęcki? Żyje? Czy nadal siedzi na dupie i krytykuje Szeremetę za aktywność w swoim zawodzie?
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 12-11-2021 21:34:03 
Cholera, Hopkins wykombinował coś na odmłodzenie? A myślałem, że to tylko u Reynoso możliwe są takie cuda, ale jak widać stary Bernard i bez tego sobie poradził...
 Autor komentarza: Hugo
Data: 12-11-2021 22:16:46 
Może lata odsiadki w pierdlu odliczyli mu od wieku?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.