KRYZYS NA GRANICY: KONTROWERSYJNE SŁOWA ANDRZEJA WASILEWSKIEGO

Najbardziej wpływowy polski promotor, szef grupy KnockOut Promotions Andrzej Wasilewski często zabiera głos w sprawach pozasportowych. Tym razem w kontrowersyjny sposób skomentował trwający kryzys na granicy polsko-białoruskiej, który jest według wielu obserwatorów najpoważniejszym kryzysem na terenie naszego kraju od czasu stanu wojennego na początku lat 80.

- Nie rozumiem zachwytów nad pracą, czyli służbą odpowiednich służb mundurowych na granicy. Przecież właśnie na tym polega ich praca (...) Nie rozumiem totalnej medialnej paniki w związku z kilkoma tysiącami imigrantów na granicy. Nawet jak się część przedrze, to się uda do Europy Zachodniej - stwierdził promotor i zacytował słowa analityczki Anny Mierzyńskiej.

- Mam wrażenie, że wzmożenie emocjonalne na temat "wojny" osiagnęło taki poziom, że wielu straciło kontakt z rzeczywistością. Meldunek ze stolicy Podlasia: nikt tu do nas nie strzela, sklepy otwarte, samochody jeżdżą, dzieci w szkołach. Myślę, gdzie kupić rogale z makiem - oto słowa kobiety cytowanej przez Wasilewskiego.

- Wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej to nie kryzys migracyjny, to kryzys polityczny wywołany przez Łukaszenkę w celu destabilizacji sytuacji w UE. Wydarzenia z ostatnich dni to test dla Polski i test dla Europy i zdajemy sobie sprawę z tego, że ryzyka mogą eskalować, że sytuacja może się pogarszać, że możemy mieć do czynienia z coraz to nowymi metodami prowokacji ze strony Łukaszenki i jego mocodawców - powiedział dziś po spotkaniu z szefem Rady Europejskiej Charlesem Michelem premier Mateusz Morawiecki. Kilka godzin później NATO poinformowało, że Polska skontaktowała się z Radą Północnoatlantycką w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

- Kraje sojusznicze NATO są w pełni solidarne z Polską i innymi sojusznikami, dotkniętymi instrumentalizacją migrantów przez Białoruś. Sojusznicy jasno dali do zrozumienia, że Białoruś ponosi odpowiedzialność za kryzys, a wykorzystywanie migrantów przez reżim Łukaszenki jako taktyka hybrydowa jest nieludzkie, nielegalne i niedopuszczalne - oto komunikat Kwatery Głównej Sojuszu.

Przypomnijmy, że polskie służby na granicy z Białorusią są w stanie najwyższej gotowości, na miejscu jest około piętnastu tysięcy funkcjonariuszy. Straż Graniczną wspierają żołnierze m.in. z 16. dywizji zmechanizowanej i 18. tak zwanej Żelaznej Dywizji. Ogrodzenie oddziela ich od kilku tysięcy migrantów, którzy próbują przekroczyć granicę. Towarzyszą im funkcjonariusze białoruscy, inspirujący coraz to nowe prowokacje. Napięcie rośnie, a na będący beczką prochu kryzys patrzy dziś z niepokojem cały świat.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 10-11-2021 19:12:55 
"Nawet jak się część przedrze, to się uda do Europy Zachodniej" Jak część się przedrze, reszta zwietrzy, że mogą sobie wchodzić do Polski na luzaku i się zacznie zwoływanie kolejnych braci.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 10-11-2021 19:54:32 
Broń demograficzna tej używał Erdogan, ta jest też orężem łukaszenki czy też coraz bardziej jego pryncypała Putina, by tak zawczasu mieć atut w razie nakładania sankcji na Rosje lub Białoruś przez Zachód. Dzieje się i będzie się działo, a reakcja na prowokacje przez niektórych jest nawet mile widziana, a nasz kraj znowu w klinczu, żeby chociaż umiał to robić jak Hopkins czy młodszy Kliczko:)
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 10-11-2021 20:36:50 
My sobie niestety nie możemy pozwolić na komfort "przedarcia się kilku tysięcy". Jeżeli im się to uda, to oczywiście będą się chcieli przedostać na "zachód". Tyle że zachodni ich wcale nie chcą, bo już wiedzą, czym to pachnie. Więc ich będą blokować, w Polsce. I co z nimi tutaj zrobimy? Będziemy ich utrzymywać na naszych granicach i czekać, aż się w końcu przedostaną dalej?

To nas zachodni z miejsca oskarżą o "brak ochrony wschodnich granic UE i NATO". I jeszcze zamkną granicę z Niemcami. To samo zrobią Czesi, którzy też już mają tych intruzów po dziurki w nosie, bo do nich oni docierają od południa, z kierunku "libijskiego". Nie mówiąc już o tym, że jak się przedrze kilka tysięcy, to zaraz się przedrze kilkadziesiąt. Co wtedy? A to nie są jakieś "kobiety z dziećmi", tylko młode byki wychowane na wojnie. Nic innego nie potrafią robić. Co jak zaczną do nas strzelać, bo ktoś im usłużnie dostarczy broń?

Tak się robi politykę. Intruzi zastrzelą kilku naszych, zachodni wyrażą "głębokie oburzenie", ale potem od razu zaczną z połajankami na temat "humanitarnego traktowania migrantów". Polska opinia publiczna dostanie piany a car z baćką, z wiaderkami popcornu będą komentować w stylu "Patrzcie, Polacy, jak was ten zachód znów olewa".
 Autor komentarza: sekundant
Data: 10-11-2021 20:37:47 
Pan Wasilewski najlepiej zrobi jak skupi się na tym na czym się zna. I niech podnosi jakość tego co robi, bo narazie to jest taki trochę krajowy cyrk objazdowy pt Knockout Promotions, gdzie bilety sprzedawane są na zasadzie: mamy boksera z Ostrołęki to robimy galę w Ostrołęce, bilety jakoś się sprzedadzą. W ten sposób jego akrobaci gromadzą punkty, które później spieniężane są na wyjeździe. Po czym następuje reset i od nowa gromadzenie żetonów. Nie przypominam sobie walki na takiej gali wartej zapamiętania lub ponownego obejrzenia.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 10-11-2021 22:30:32 
wasyl zaciera rece xd bedzie mial kogo wystawiac na swoich galach xd chociaz nie jestem przekonany czy bedzie mial odpowiedni budzet bo nie wydaje mi sie zeby przybysze tutaj byli za tzw. damski chuj ;)
 Autor komentarza: Hugo
Data: 10-11-2021 23:06:03 
Czyżby TVP wyhodowała sobie żmiję na własnej piersi? AW jawnie gryzie rękę, która go karmi. Wbrew oficjalnemu przekazowi kwestionuje bohaterstwo naszych służb mundurowych samotrzeć broniących granic Rzeczypospolitej przeciw bisurmańskim ordom, jak przed wiekami Wołodyjowski z Basieńką i panem Zagłobą. Nie można pozwolić, żeby jakiś czambuł przedarł się na terytorium Polski, bo zagrozi naszym dzieciom i zwierzętom hodowlanym, jak słusznie przestrzegał minister Kamiński. Nie oddamy ani guzika! Wodzu prowadź na Mińsk! Za twoim przewodem złączem się z białoruskim narodem i obalim, co tam jest do obalenia.
 Autor komentarza: duzygejowatychlopiec
Data: 11-11-2021 01:54:43 
Szkoda tylko kobiet i dzieci. 2 stopnie w nocy a 4 latki w lesie. Ja pierdolę. My kurwa Polacy, patryjoci, katolicy. Ja pierdolę.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 11-11-2021 13:26:55 
Up

Nikt nie każe rodzinom z dziećmi tam stać, niech udadzą się na przejście graniczne, wysuszą dzieci z rodzinami będą chcieli wszyscy wejść.
 Autor komentarza: bolos
Data: 11-11-2021 13:58:08 
duzygejowatychlopiec
To ich przygarnij do siebie
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 12-11-2021 16:28:44 
Kamiński, Morawiecki i całe to towarzystwo są bardzo odważni w swojej samodzielności i według nich Polska ma jak Zosia samosia radzić sobie z problemem. A bardzo słuszny argument, że należałoby jak najbardziej umiędzynarodowić cały kryzys pomijają - nie korzystając z Frontexu i artykułu 4 NATO. Tej odwagi jednak nie starcza na humanitarne traktowanie dzieci i bezbronnych. Argument, ze sami się tu pchają jest śmieszny bo dzieci za dorosłych nie podejmują decyzji i nie są nic winne. No ale cóz sie spodziewać po katolikach, którzy twierdzą za swoim kościołem, że każdy od urodzenia jest obarczony jakimś grzechem pierworodnym.
bolos
"To ich przygarnij do siebie " to Polska jest jakims krajem trzeciego świata a duzygejowatychlopiec jest przedstawicielem jakiejś bogatej organizacji, że pierdolisz takie głupoty? Myślę, że nie, więc po prostu nic madrego nie masz do powiedzenia.
deeceWzp
"Nikt nie każe rodzinom z dziećmi tam stać, niech udadzą się na przejście graniczne, wysuszą dzieci z rodzinami będą chcieli wszyscy wejść. " gościu, tu trzeba uszczelniać granicę jednocześnie nie wypinając się na bezbronnych i niewinnych (głównie dzieci) którzy już są na terytorium RP. Jednocześnie sankcje na linie lotnicze (za długo to trwało), kampania informacyjna dla przyszłych emigrantów, ze nic tu nie zdziałają i dużo ryzykują u Łukaszenki na Białorusi. Chodzi o prawdziwe sankcje z tym dzikim krajem a tu niestety handel kwitnie z Białorusią. Zamknąć gospodarczo Białoruś jak Koreę Północną a nie wypychać dzieci do lasu na mróz. Już od dawna trzeba było szukać innych źródeł surowców/towarów poza Białorusią.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.