MŚ W BELGRADZIE: KUBAŃCZYCY Z 3 ZŁOTYMI MEDALAMI

Pięściarze z Kuby zdobyli 3 złote medale, zaś Kazachowie, Amerykanie i Japończycy po 2 w zakończonych w Belgradzie Mistrzostwach Świata. Zwycięzcy 13 kategorii wagowych otrzymali w nagrodę po 100 tysięcy dolarów.

Z reprezentacji Kuby na najwyższym stopniu podium stanęli: waga 63,5 kg Andy Cruz, 75 kg Yoenlis Hernandez, 92 kg Julio Cesar la Cruz.

Natomiast podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio Kubańczycy wywalczyli 4 złote medale - 63 kg Andy Cruz, 69 kg Roniel Iglesias, 81 kg Arlen Lopez, 91 kg Julio Cesar la Cruz. To oznacza, że w jednym roku mistrzami olimpijskimi i świata zostali Andy Cruz i Julio Cesar la Cruz.

Na ringu w Belgradzie, po jednym tytule mistrzowskim zdobyli reprezentanci Rosji, Azerbejdżanu (wygrał urodzony na Kubie Loren Alfonso w kat. 86 kg), Francji i Ukrainy.

Polacy nie zdobyli medalu. Jako ostatni odpadł we wtorek Sebastian Wiktorzak - w ćwierćfinale kategorii 86 kg przegrał z Brazylijczykiem Keno Machado 0:5.

Medaliści MŚ w Serbii dostali łączną premię w wysokości 2,6 mln dolarów. Złoci medaliści po 100 tys. dol., srebrni medaliści po 50 tys. i brązowi po 25 tys.

Wyniki walk finałowych:

48 kg Temirtas Żusupow (Kazachstan) - Wuttichai Yurachai (Tajlandia) 5:0
brązowe medale: Jaucheni Karmilczyk (Białoruś), Szakil Alachwerdowi (Gruzja)

51 kg Saken Bibossinow (Kazachstan) - Roscoe Hill (USA) 5:0
brązowe medale: Achtem Zakirow (Rosja), Thanarat Saengphet (Tajlandia)

54 kg Tomoya Tsuboi (Japonia) - Machmud Sabyrchan (Kazachstan) 5:0
brązowe medale: Billal Bennama (Francja), Ashish Kumar (Indie)

57 kg Jahmal Harvey (USA) - Serik Temirżanow (Kazachstan) 5:0
brązowe medale: Samuel Kistohurry (Francja), Osvel Caballero (Kuba)

60 kg Sofiane Oumiha (Francja) - Abdumalik Chałokow (Uzbekistan) 5:0
brązowe medale: Alexy de la Cruz (Dominikana), Daniyal Shahbakhsh (Iran)

63,5 kg Andy Cruz (Kuba) - Kerem Oezmen (Turcja) 5:0
brązowe medale: Reese Lynch (Szkocja), Howhannes Baczkow (Armenia)

67 kg Sewon Okazawa (Japonia) - Omari Jones (USA) 3:2
brązowe medale: Łasza Guruli (Gruzja), Ablajchan Żusupow (Kazachstan)

71 kg Jurij Zachariejew (Ukraina) - Wadim Musajew (Rosja) 5:0
brązowe medale: Alban Beqiri (Albania), Sarchan Alijew (Azerbejdżan)

75 kg Yoenlis Hernandez (Kuba) - Dżambułat Biżamow (Rosja) 4:1
brązowe medale: Salvatore Cavallaro (Włochy), Weerapon Jongjoho (Tajlandia)

80 kg Robby Gonzales (USA) - Aliaksiej Alfiorau (Białoruś) 3:2
brązowe medale: Sawelij Sadoma (Rosja), Vladimir Mironchikov (Serbia)

86 kg Loren Alfonso (Azerbejdżan) - Keno Machado (Brazylia) 3:2
brązowe medale: Victor Schelstraete (Belgia), Herich Ruiz (Kuba)

92 kg Julio Cesar La Cruz (Kuba) - Aziz Abbes Mouhiidine (Włochy) 4:1
brązowe medale: Madijar Sajdrachimow (Uzbekistan), Emmanuel Reyes (Hiszpania)

+92 kg Mark Pietrowski (Rosja) - Dawid Chalojan (Armenia) 4:1
brązowe medale: Mahammad Abdullajew (Azerbejdżan), Nigel Paul (Trynidad i Tobago)