GOŁOWKIN vs MURATA - ARUM WIETRZY NIESPODZIANKĘ

Ryota Murata (16-2, 13 KO) doczekał się wielkiej walki - 29 grudnia na własnym terenie zaboksuje w pojedynku unifikacyjnym z Giennadijem Gołowkinem (41-1-1, 36 KO). Promotor Japończyka Bob Arum wietrzy niespodziankę i planuje już dalsze kroki na rynku wagi średniej.

JEŚLI GOŁOWKIN I EUBANK JR WYGRAJĄ W GRUDNIU, MOGĄ ZAWALCZYĆ W MAJU >>>

- To dobre zestawienie. Murata jest złotym medalistą olimpijskim, który stale się rozwija. Gołowkin za to, mimo wszystkich jego sukcesów, zjeżdża w dół wraz z wiekiem. Będzie to wyrównana potyczka - stwierdził 89-latek.

Jaki byłby następny krok zwycięzcy pojedynku unifikacyjnego? Na horyzoncie jawi się postać Chrisa Eubanka Juniora (31-2, 23 KO), który wyrażał już chęć do bitki z oboma pięściarzami.

- Jeśli Gołowkin zwycięży, walka z Eubankiem Jr będzie dla niego bardzo interesująca. Sądzę jednak, że Murata, zwłaszcza na swoim podwórku, jest w stanie sprawić niespodziankę. W takim wypadku z uwielbieniem patrzyłbym na pomysł boju Muraty z Eubankiem. Byłoby to wielkie wydarzenie w Stanach Zjednoczonych, Japonii i Wielkiej Brytanii - dodał szef grupy Top Rank.

Przypomnijmy, że w grudniu minie rok od ostatniego występu Kazacha, który doprowadził do poddania Kamila Szeremety po siódmej odsłonie. Muraty nie widzieliśmy w ringu jeszcze dłużej - w grudniu 2019 roku zastopował Kanadyjczyka Stevena Butlera. Jedynym aktywnym zawodnikiem jest Brytyjczyk, który dwa tygodnie temu złamał żebra Wanikowi Awdijanowi, zmuszając go do poddania.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Wesley94
Data: 30-10-2021 12:06:12 
Dziadzio bredzi jak zwykle. GGG dalej na propsie mimo wieku. Ubije japońca do 10 rundy.
 Autor komentarza: dommanu
Data: 30-10-2021 12:22:54 
ta unifikacja to jakis zart , nie dosc ze murata dostal pas w prezencie to w grudniu stukną 2 lata od jego ostatniej walki , no ale czego sie spodziewac po tym dupku golovkinie xD
 Autor komentarza: MLJ
Data: 30-10-2021 12:49:42 
Golovkin w japonii dobrze zarobi, o to chyba chodzi już tylko kazachowi.. faworytem jest bez wątpienia GGG, ale Murata to szeroka czołówka tej kategorii. Dla mnie ciekawa walka.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.