WASILEWSKI: MARZY MI SIĘ WALKA MASTERNAKA Z MAKABU O PAS WBC

Jaki jest pomysł na Mateusza Masternaka (45-5, 30 KO)? Póki co były mistrz Europy wagi junior ciężkiej zaboksuje w sobotę podczas gali Knockout Boxing Night 18 w Zakopanem, ale promujący go Andrzej Wasilewski ma gdzieś z tyłu głowy pomysł na poprowadzenie wrocławianina po pas WBC w limicie 90,7 kilograma.

Za pięć dni rywalem "Mastera" będzie Albańczyk Armend Xhoxhaj (12-1, 7KO). Szef grupy KnockOut Promotions nie ukrywa, że potem chętnie zapolowałby na Ilungę Makabu (28-2, 25 KO), mistrza świata według World Boxing Council.

- Moim marzeniem odnośnie kariery Mateusza jest walka z Makabu i nawet byłbym gotów, pomimo tych wszystkich przygód, znów polecieć do Afryki. Moim zdaniem Masternak by tę walkę wygrał. Oczywiście mogę być nieobiektywny, ale według mnie Mateusz pokonałby Makabu - przekonuje promotor Masternaka. A przypomnijmy, że pięściarz z Kongo sięgnął po wakujący tytuł WBC w konfrontacji z innym Polakiem, Michałem Cieślakiem. Póki co Mateusza nie ma jeszcze w rankingu tej federacji, choć nie chodzi w tym wszystkim o sprawy sportowe.

- Od miesięcy próbuję odwiesić Mateusza w rankingu WBC za walki w boksie olimpijskim. Myślę, że wkrótce to się już uda, ale naprawdę nie jest łatwo, pomimo iż przyjaźnię się z szefem WBC. Mimo tego już cztery miesiące się o to proszę. Wierzę, że w kolejnym rankingu WBC zobaczymy już Mateusza - dodał Wasilewski.

Niewiele brakowało, a Mateusz zawalczyłby o mistrzostwo świata już w minioną sobotę. Więcej powiedział w wywiadzie z BOKSER.ORG, który przypominamy Wam poniżej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: slovik
Data: 18-10-2021 20:41:54 
No nie, znowu chcą iść na Grove Street?
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 18-10-2021 20:55:22 
Gdyby walka odbyla sie na neutralnym terenie to widzialbym w Mateuszu faworyta. Naprawde nie widze nic specjalnego w Makabu. Ma troche niekonwencjonalny styl, ale jest w ringu troche pasywny, jesli w koncu zawalczy z kims z samego tolu cruiser poza granicami swojego wypizdziajewa to uwazam, ze przegra. A jest kilku, ktorzy mu moga nawet czasowke zafundowac, nie ma.lba z betonu co pokazal Bellew.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 18-10-2021 21:48:55 
Również uważam, że Makabu jest w zasięgu Mastera. Też nie widzę niczego specjalnego w Makabu. Sądzę, że na neutralnym terenie również Cieślak dałby sobie z nim radę.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 18-10-2021 22:10:13 
Walki w Kongo nie powinny mieć w ogóle miejsca. Jak już walka z Makabu to na neutralnym terenie. Ważenie w stodole, walka na klepisku, w dodatku słąba ochrony i to, że okradziono Cieślaka w hotelu czy gdzieś tam. Szczerze to nie dopuściliby do wygranej Cieślaka na tym terenie, dziwne skrócenie rundy. Nie było wiadomo czy tam walka o pas będzie czy nie. Szczerze jakby przypadkiem Cieślak znokautował Makabu do nieprzytomności to nie wiem czy jakiś lokalny watażka by go nie odstrzelił i Cieślaka by w kawałkach do Polski odwieźli. Jak ktoś oglądał i śledził to wszystko na żywo to dobrze pamięta jak było.

To już Ryga była dla Głowackiego bardziej "przyjazna" niż Kongo dla Cieślaka choć i tak tam wały konkretne były, ale Kongo to jest już jakaś skrajność.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 18-10-2021 22:52:42 
Makabu jest do pokonania przez Mastera w przeciwieństwie do Okolie czy Briedisa.

Tyle, że Master musiałby być agresywny i "próbować wyrwać Makabu serce"...
No i musiałby mieć czas na aklimatyzację w Kongo albo w jakimś sąsiednim państwie aby się spokojnie mógł przygotować.
Poza tym w Kongo to Makabu może być na czymkolwiek tak jak Droz przez 12 rund kicał w Rosji...
 Autor komentarza: slovik
Data: 19-10-2021 00:02:31 
Clevland

Rocky przygotowywał się na Syberii do walki z Drago by przywyknąć do rosyjskich warunków a tu taka przeciwna, gorąca odmiana? Ciekawy pomysł.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 19-10-2021 10:54:43 
Masternak ogrywa Makabu na punkty. Warunkiem sukcesu jest każde miejsce oprócz Afryki, w szczególności mekki diamentów.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 19-10-2021 12:32:24 
Takiej walki nie będzie a sam Mateusz powinien mieć w dupie Kongo jak Wasilewski taki szczodry to niech zrobi galę w Polsce PPV na stadionie piłkarskim.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 19-10-2021 14:59:17 
Masterowi pomysł z Afryką nie ma prawa się podobać, zwłaszcza przy takim bagażu doświadczeń.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.