WHYTE vs WALLIN: DUŻA WALKA MARKA MATYJI

Marek Matyja (20-2-2, 9 KO) długo dopominał się o swoją szansę i mocną, zagraniczną walkę. I doczekał się. Przed wrocławianinem trudne zadanie.

Podopieczny Piotra Wilczewskiego był przymierzany do sobotniej gali w Zakopanem, więc pozostawał w treningu. Ostatecznie wystąpi tydzień później - 30 października w Londynie, na rozpisce gali Whyte vs Wallin.

Rywalem Polaka będzie Craig Richards (16-2-1, 9 KO), niedawny pretendent do tytułu mistrza świata federacji WBA. Anglik na początku maja przegrał nieznacznie z Dmitrijem Biwołem, ale gdyby wygrał jedną rundę więcej, sędziowie orzekliby remis. Pokazał się z bardzo dobrej strony i teoretycznie, "na papierze", będzie sporym faworytem tego pojedynku. Marek notuje serię trzech zwycięstw.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 18-10-2021 18:56:25 
Cieszy mnie takie zestawienie. Richards zdecydowanym faworytem i według mnie pokona bez trudu Matyje, ale jest szansa dla Marka pokazać się poza własnym podwórkiem i być może liczyć na ponowny angaż na jakiejś brytyjskiej gali.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 18-10-2021 19:57:15 
Matyja straci zdrowia w tej walce oj straci. Nawet taki Richards to za duzo dla niego.
 Autor komentarza: slovik
Data: 18-10-2021 20:01:50 
Nie było lepszej opcji dla niego. Z dwoma porażkami i dwoma remisami w rekordzie z lokalnymi rywalami na polskich galach taka walka to szansa życia. Motywacja będzie na pewno duża, w to nie wątpię. Zależy też ile Richards pokaże.
 Autor komentarza: leon84
Data: 19-10-2021 00:07:43 
Nawet taki Richards to za dużo dla niego
Ehhh.Ten Richards dał ostatnio równą walkę Bivolovi.Richards zdecydowanym faworytem,ale ja stawiam,że walka potrwa cały dystans.Pozytywne jest,to,że coraz częściej Polacy zostają ściągani na angielskie gale promotorskich potentatów.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.