WARREN: JOSHUA POWINIEN ODPUŚCIĆ REWANŻ I POZWOLIĆ NA USYK vs FURY

- Joshua powinien pozwolić Fury'emu na walkę z Usykiem - przekonuje Frank Warren, współpromotor Tysona Fury'ego (31-0-1, 22 KO). Mistrz WBC wagi ciężkiej szuka motywacji i największych walk, a taką byłoby starcie z Aleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO), championem IBF/WBA/WBO.

Ukrainiec przed pierwszym pojedynkiem z Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO) podpisał klauzulę o obowiązkowym rewanżu w przypadku swojego zwycięstwa. - OK, nie ma sprawy, najwyżej pobiję go dwa razy - powiedział Ukrainiec. Promotor Eddie Hearn już mówi o drugiej walce na przełomie marca i kwietnia.

- To jego wybór, ale AJ nie powinien się pchać w ten rewanż. Powinien za to wziąć walkę na rozgrzewkę i pozwolić na unifikację Usyka z Furym. Joshua musi odbudować się mentalnie. Być może mógłby spotkać się potem ze zwycięzcą starcia Fury vs Usyk - przekonuje Warren.

FURY NIE ZROBIŁ WRAŻENIA NA USYKU >>>

- Tyson wcale nie jest gorszy boksersko niż Usyk i walczyłby z nim inaczej niż Joshua. Wykorzystując przewagę fizyczną i swoje rozmiary wygrałby taki pojedynek. To walka marzeń do zrobienia, a Joshua mógłby mieć zagwarantowaną szansę z absolutnym mistrzem w kolejnej walce. On powinien odpuścić sobie teraz ten rewanż, inaczej Usyk znów go pobije. Ostatnio zabrakło mu 20 sekund aby wygrać przed czasem - dodał Warren.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 14-10-2021 11:36:07 
Trump:) mądrze prawi, tym bardziej jak Joshua polegnie powtórnie, dość mocno zwinie swoją karierę, a tak jak inteligentnie to rozegra, może stać się brytyjskim Kliczko, co znowu wzbije się ku szczytom. Dla mnie osobiście wyjście do Usyka, nawet jakby przegrał nie jest haniebne, ale niewątpliwie może stać się mentalnym gwoździem do jego sportowej trumny.
 Autor komentarza: Shaker1982
Data: 14-10-2021 11:46:09 
Wydaje mi się, że może odpuścić pokazując jaki jest wspaniały pozwalając na to starcie, a jednocześnie zyska czas na przygotowania i po drodze podbuduje się jakąś czasówką, tylko czy później Usyk będzie w ogóle brał go pod uwagę.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 14-10-2021 11:56:36 
Z tego co gdzieś czytałem Joshua już uruchomił klauzulę rewanżu. Jego sprawa, uważam że robi w tej chwili błąd, ale ma do tego pełne prawo. Fury też mógł odpuścić Wildera i trzecią walkę, szkoda że Warren wówczas nie stosował podobnej narracji.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 14-10-2021 12:04:04 
Wiadomo, że za Warrenem nie przemawiają dobre intencje jeśli chodzi o Joshuę, ale faktycznie AJ i jego team powinni dobrze przemyśleć uruchomienie klauzuli rewanżowej. Zbyt duże ryzyko ponownej porażki, a przecież Joshua dopiero skończy (i to jutro! 15 października) 32 lata, nie musi się nigdzie spieszyć. W tej sytuacji lepiej zrobić krok w tył, by później móc iść do przodu.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 14-10-2021 12:25:24 
Nie odpuści raczej rewanżu, bo później może się go już nie doczekać. A walka z Tysonem to zawsze duża niepewność, bo z nim nigdy nic nie jest oczywiste, równie dobrze może odejść z boksu.

Nie sądzę, by potrzebował jakiegos mentalnego wzmocnienia, po walce nie był zdruzgotany, rozsądnie się wypowiadał. Nie został tam znokautowany, tylko wypunktowany, wiec nie sądzę by ta porażka go mentalnie złamała
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 14-10-2021 12:30:26 
Po pierwsze to czy strona Team Usyka zgodzi się tylko na jedna walkę z Furym,czy może będą nalegać żeby kontrakt zagwarantował im rewanż
Po drugie jakie Joshua ma gwarancje, ze skończy się tylko na dwóch walkach
Po trzecie jeżeli Tyson wygra to skąd wiadomo, ze nie zakończy kariery, albo co innego nie strzeli mu głowy
Po czwarte kto Joshule zagwarantuje ze zwycięzca walki unifikacyjnej nie będzie zmuszony przez federacje do obowiązkowej obrony z kimś innym niż Joshua
W najlepszym wypadku Joshua będzie musiał czekać ze dwa lata,zeby uzyskać możliwość walki ze zwycięzca pojedynku Cygana z Furym,bez żadnych gwarancji ze taka walkę dostanie
Nawet jeśli,to bez pasa będzie miał gorsza pozycje negocjacyjna
Rozumiem ze Warren szuka najkorzystniejszych rozwiązań dla siebie i swojego chłopaka,ktory jest niestabilny emocjonalnie i potrzebuje motywacji.Dodatkowo jest zobligowany kontraktem ze telewizje ESPN jeszcze tylko do jednej walki, potem będzie wolny.Usyk pokonując Joshue zyskał rozgłos,dodatkowa ma trzy pasy i walkę o niekwestionowane mistrzostwo świata będzie łatwiej sprzedać w USA,niz zwykła obronę z Whyem czy kim tam jeszcze
Dlatego takie rady w "trosce" o Joshue to niech sobie Franek wsadzi w zagrzybiala pizde...lol...
 Autor komentarza: slovik
Data: 14-10-2021 12:54:43 
Joshua w międzyczasie mógłby sobie wziąć Trevora Bryana, który ma pasek od spodni, dopisać sobie "WBA World" do rekordu i podbudować psychikę i poczekać na to kto wygra a on wtedy byłby obowiązkowym pretendentem WBA.
 Autor komentarza: Waluk
Data: 14-10-2021 13:05:38 
Podpisać umowę z Furym i Usykiem, że wygrany musi w następnej walce zmierzyć się z AJ. Zwykle ultimatum - albo to podpisują albo Usyk najpierw musi walczyć z AJ. AJ jak przegra 2 raz z Usykiem to nie bedzie już takim łakomym kaskiem że strony marketingowej (niepokonani mają zawsze za to bonus a jest kilku ciekawych prospektow z zerem na koncie). Dodatkowo Usyk raczej znowu łatwo ogra Aja, ale Fury może go zamęczyć i pokonać Usyka. A AJ ma większe szanse z Furym niż Usykiem.

Jeżeli AJ nie zechce koniecznie rewanżu od razu to lepiej na tym wyjdzie.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 14-10-2021 13:39:36 
bak

Bryana to chce upolować Dubois..
 Autor komentarza: stanoski
Data: 14-10-2021 14:09:59 
"Tyson wcale nie jest gorszy boksersko niż Usyk i walczyłby z nim inaczej niż Joshua. Wykorzystując przewagę fizyczną i swoje rozmiary wygrałby taki pojedynek"

Jest. Fury'ego praca nóg czy szybkość to dobrze wyglądają przy innych olbrzymach, ale nie przy kimś takim jak Usyk. Tam różnica szybkości, zwrotności, zmiany kątów będzie OGROMNA.
 Autor komentarza: stanoski
Data: 14-10-2021 14:15:19 
@andrewsky

Tak jak zwykle pleciesz straszne kocopoły słabo typując i rozumiejąc walki, tak tutaj analiza sytuacji w pełni słuszna.
Wszystkie te punkty które wymieniłeś sprawiają, że też uważam, że Joshua dobrze robi walcząc teraz.

Nawet jak przegra drugi raz na punkty, to niewiele to popsuje jego obecną sytuację, chyba że przegrałby przez KO.

Brać póki gorące, bo potem zanim się doczeka, to może minąć ładne kilka lat, o ile w ogóle.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 14-10-2021 15:51:00 
Joshua powinien odpuścić rewanż z Usykiem i pozwolić im zawalczyć, oczyswistym jest że wcześniej czy później spotka się ze zwycięzcą, albo i z oboma, Joshua to nie jest zawodnik który musi myśleć "teraz albo nigdy", "musze brać bo nigdy już nie dopcham się do walki o pas". musiałby chyba zacząć przegrywać seryjnie z leszczami, bo jeśli tylko podbuduje się jakimkolwiek zwycięstwem to jest od razu pierwszy w kolejce
 Autor komentarza: BOXER
Data: 14-10-2021 16:23:20 
Antek jak odpuści to będzie znak że się boi porażki a dla samego siebie będzie to ruletka bo potem moze nigdy nie dojść do rewanżu a tak,ma rewanż w garści.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 14-10-2021 16:48:53 
Nie tylko rewanż, ale i porażkę:)
 Autor komentarza: meh
Data: 14-10-2021 21:57:21 
Bez urazy ale ale wszyscy się interesujecie boksem już jakiś czas i nikt tu nie wspomina o najważniejszym aspekcie. Tu nie chodzi o to, czy ktoś będzie czekał czy nie czekał na walkę z Tysonem, tu chodzi o kasę, biznes. Jeżeli Joshua odstąpi od rewanżu z Usykiem i Fury z nim wygra to w AJ negocjacjach będzie na przegranej pozycji bo będzie przystępował do nich jako były mistrz kilku federacji vs niekwestionowany mistrz. Dlatego klauzula rewanżowa jest uruchomiona, żeby spróbować odzyskać pasy i zawalczyć z Furym w równym podziale finansowym. Warren o tym wie i dlatego odradza rewanż AJ'owi wierząc w łatwa wygrana Furego nad Usykiem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.