DAZN: TYSON FURY W TOP 10 WAGI CIĘŻKIEJ WSZECH CZASÓW

Platforma DAZN i jej eksperci pokusili się o listę dziesięciu najwybitniejszych pięściarzy wagi ciężkiej w historii. I znalazło się tam miejsce dla Tysona Fury'ego (31-0-1, 22 KO), aktualnego mistrza świata federacji WBC.

"Król Cyganów" ma na rozkładzie dwa zwycięstwa (i remis) nad Deontayem Wilderem, zdaniem wielu największym puncherem w historii, a także przerwał dominację Władimira Kliczki, jednego z najdłużej panujących mistrzów w historii wagi ciężkiej.

Przedstawiciele DAZN nie pokusili się jednak o sklasyfikowanie tej dziesiątki - od pierwszego do dziesiątego miejsca. Po prostu wytypowano tych dziesięciu najlepszych. Oto oni:

Rocky Marciano
Tyson Fury
Joe Louis
George Foreman
Joe Frazier
Larry Holmes
Mike Tyson
Evander Holyfield
Lennox Lewis
Muhammad Ali

A jak wyglądałaby Wasza lista? Zapraszamy do dyskusji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 13-10-2021 16:49:31 
Jak dorzuci kilka obron swojego pasa to tak..
 Autor komentarza: Uznam
Data: 13-10-2021 16:59:26 
Stanowczo za szybko. W zeszłym dziesięcioleciu w takie rankingi wrzucali W. Kliczkę, a teraz T. Furego.
 Autor komentarza: ALiBudda
Data: 13-10-2021 17:18:56 
Popieram, za szybko na takie rankingi z Furym. Absolutnie nie odbieram ani nie umniejszam jego sukcesow i wygranych, ale w on ma na razie 1 udaną obrone, gdzie i tam byl w roli mocnego faworyta. Nie zawalczyl jeszcze (oprocz kliczki i wildera) z zawodnikami uwazanymi powszechnie za ścisły top obecnych czasow. O jego wielkosci to pogadamy za ok 8-10 lat jak juz upora sie z Whytem, Usykiem, AJ i tym nowym byczkiem Andersonem. Wtedy bede pierwszy, ktory wstawi go do TOP 10 wszechczasów. Poki co ma ogromny potencjał (mimo iz jego styl i chwiejna dyspozycyjność wkurzają mnie i nie podoba mi sie to). Ale nie jestem upartym durniem, ktory idzie w zaparte i potrafie docenic osiagnięcia.
 Autor komentarza: stanoski
Data: 13-10-2021 18:08:18 
Jeszcze poczekajmy, poczekajmy, Wilder to kawał ostrego skurwiela, ale jednak zawodnik toporny którego punktował nawet Szpilka, dlatego historycznie to nie jest jakieś wielkie wydarzenie go pokonać. Nawet taki Holyfield raczej gładko zrobiły Wildera na punkty.

No to zostaje Władymir Kliczko, no ale kim był Władek to każdy wie. Dominator słabej ery, od Joshuy dostał wciry, jakby walczył z poważnymi graczami już dawno zebrałby oklep, skoro już z Fury'm i Joshuą zebrał kolejno oklep za oklepem.

Pobił naprawdę dobrych zawodników, ale nie żadne legendy.

Na razie zobaczymy jaki kozak będzie z Fury'ego z Usykiem.
 Autor komentarza: Sambor
Data: 13-10-2021 23:18:44 
W żadnym razie nie. Fury wygrał nieznacznie ze starym Władkiem. A Władka nawet nie ma w tym zestawieniu i słusznie. Do tego top 10 raczej nigdy nie wejdzie Wilder a Fury choć z nim wygrał to jednak nie zdominował.
 Autor komentarza: Soku
Data: 14-10-2021 00:50:07 
Wład może nie zasłużył na ujęcie w top 10, ale już jego starszy brat - zdecydowanie.
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 14-10-2021 10:53:21 
to jest amerykocentryczny pkt. widzenia z dominacją lat 70-90tych, Foreman ew. znak zapytania, Frazier nie, Tyson nie, Holyfield nie - nigdy nie zdominowali na dłuższy okres wagi ciężkiej a przede wszystkim przegrywali walki z różnymi oponentami w swoim prime timie, to że zajmują poczesne miejsce w historii amerykańskiego boksu i toczyli wspaniałe i emocjonujące walki niewiele ma wspólnego z rzeczywistym top 10, jeśli Holyfield na przykład jest w top 10 to Bowe który 2 razy go wykończył, wygrał trylogię i udowodnił że był lepszym mistrzem musiałby by być w tym zestawieniu bezdyskusyjnie itd. itp., na pewno powinien do listy dołączyć Kliczko (tylko który??, może obaj), kandydatami są starzy mistrzowie Johnson niepokonany przez 10 lat heavy champion, Dempsey i szczególnie Tuney który wykończył wszystkich contenderów, na końcu Dempseya i odszedł niepokonany a przegrał 1 walkę na chyba 70 w karierze (gdzie zresztą się zrewanżował 2 razy) na koniec warto dodać że jedynym w historii polskim pięściarzem który był linearnym championem w boksie zawodowym jest oficjalnie i nieoficjalnie Tomasz Adamek 2008-2009 w wadze cruiser ...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.