PO FURY-WILDER I PRZED FURY-USYK: OKOLIE, LEWIS, WARD, PARKER, WHYTE

Nie milkną echa sobotniego zwycięstwa Tysona Fury'ego (31-0-1, 22 KO) nad Deontayem Wilderem (42-2-1, 41 KO). Coraz głośniej spekuluje się też o jego walce z Aleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO) o pełną dominację w królewskiej kategorii.

Teoretycznie kolejnym rywalem Fury'ego powinien być Dillian Whyte (28-2, 19 KO) - o ile pokona Otto Wallina 30 października, zaś na Usyka czeka rewanż z Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO). Kto jest na dziś prawdziwym królem wszechwag?

- Muszę umieścić teraz Fury'ego na pierwszym miejscu. Joshua jest po porażce, a Usyk pokonał dotąd tylko jednego bardzo dobrego zawodnika, właśnie AJ-a. Fury z kolei ma takich zawodników dwóch na koncie, Kliczkę i Wildera, a Wildera dodatkowo pokonał dwa razy. Dlatego też Fury musi być klasyfikowany obecnie jako numer jeden wagi ciężkiej - mówi Lawrence Okolie, mistrz WBO kategorii cruiser i bliski przyjaciel Joshuy.

- Wilder jest łatwy do przewidzenia, choć wciąż bardzo groźny. Wygrał po prostu lepszy zawodnik. Tyson za dobrze się rusza, umie za dużo i potrafi wykorzystać swoje kilogramy. Wilder z nim nie wygra, ale wciąż może wrócić i chętnie zobaczę go z każdym innym niż Tyson - mówi Peter Fury, wujek i były trener Tysona, który doprowadził go do pierwszego mistrzostwa i wygranej nad Władimirem Kliczką.

- To była jedna  najlepszych trylogii w boksie. Wilder wniósł do ringu siłę ciosu i serce do walki, choć walka mogła być już przerwana kilka rund wcześniej. To był świetny pojedynek - mówi Joseph Parker (29-2, 21 KO), były mistrz świata, który poleciał do Las Vegas jak Team Fury i wspierał "Króla Cyganów" w szatni.

- Pierwsza i druga walka były dobre, ale trzecia była znakomita. Wygrał Fury, ale słowa uznania należą się obu zawodnikom. W czwartej rundzie Tyson wrócił z dalekiej podróży. Tak naprawdę obaj coś wygrali, pokazując tak wielkie serce do walki. Kluczem do sukcesu Tysona były kilogramy kładzione na Wildera i nieustanny pressing. Jego walka z Aleksandrem Usykiem byłaby świetna, ale Tyson będzie dla niego za duży. Sam rozmiar co prawda nic nie znaczy, ale Fury poza rozmiarami jest też świetnym bokserem. To aktualny król wagi ciężkiej - uważa dawny bezdyskusyjny mistrz wagi ciężkiej, Lennox Lewis.

- Usyk nie ma szans z Furym, bo to nie jest tylko jakiś niezdarny wielkolud, tylko duży gość, który naprawdę wie jak walczyć. Tyson ma równie duże umiejętności bokserskie - przekonuje Andre Ward.

- Kariera Wildera być może się właśnie skończyła, zabrał straszne lanie. Ostatnio zwolnił Marka Brelanda, tylko wiecie co? Wtedy Breland uratował mu karierę i być może życie. Teraz wziął sobie "potakiwacza" do narożnika, który nie ma nawet własnego zdania. Wilder nabrał sporo mięśni, tylko nie wiem po co na górne partie ciała? On powinien się skoncentrować nad wzmocnieniem swoich nóg - powiedział z kolei Dillian Whyte, być może kolejny rywal Fury'ego.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: krzysiek34
Data: 13-10-2021 13:11:38 
Wilder powinien teraz zatrudnić diedetyka który by mu opracował jak spożywać pokarmy by wszystko odkładało się tylko od pasa w dół. Powinien górę zostawić w spokoju a doprowadzić swoje uda przynajmniej do 90cm w obwodzie. Wtedy żaden Fury by go nie przepchnął.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 13-10-2021 13:27:35 
Przede wszystkim waga Wildera. Kto mu kurwa podpowiedział by nabić do 108 kg, jeśli on przez większość kariery fruwał koło stówy a nawet mniej i wówczas pod względem dynamiki i siły wyglądał najlepiej. Jeśli pomysł z wagą jest Malika Scotta, to już nie świadczy o nim najlepiej. Wilder to 98-102 kg maks.

Fury w porównaniu do walki numer dwa, wyglądał o klasę gorzej pod każdym względem i w sobotę był według mnie nie tylko do znokautowania, ale i nawet wypunktowania.
Wilder niech się odbuduje nokautem z kimś top15-20 i rusza na przegranego z Usyk - AJ II. Chyba że włączy się wujek Suleiman i zrobi Wilderowi eliminator WBC np z Ruizem. Z drugiej strony Wilder dostał drugi srogi wpierdol i niewykluczone że może się wyłożyć już na powrócie, tym bardziej jeśli będzie tak słabo wyglądał wagowo jak w sobotę.
 Autor komentarza: Uznam
Data: 13-10-2021 14:01:36 
Dla mnie dziwne jest, że ktoś taki jak Lennox Lewis czy Andre Ward skreślają Usyka w ewentualnej walce z Furym. Szczególnie ten drugi, gdyż jego styl cała karierę polegał na przebiegłości wobec oponentów czyli to samo co robi Usyk.
 Autor komentarza: stanoski
Data: 13-10-2021 14:30:07 
Przede wszystkim wiele razy tłumaczyłem:

obejrzyjcie sobie sam początku 3 rundy z 3 walki - to było jeszcze zanim prawdziwa walka się rozpoczęła, żadnych nokdaunów jeszcze nie było, a Wilder już miał nogi jak z waty, już ledwie chodził - to jest 100% dowodem na to, że to waga najbardziej wpłynęła na kondycję Wildera, a nie wieszanie się Fury'ego. Fury w 1 walce też się nie raz wieszał. To nie o wieszanie tu chodziło, ale wagę Wildera.

Zawsze powtarzałem, że Wilder z 1 walki to był jego prime, to był prime Wildera w całej jego karierze i tamten Wilder mógłby spokojnie przetrwać pełen dystans z Fury'm z 3 walki z dużymi szansami na KO lub 3 nokdaun.

Co do walki Fury Usyk, to po 1 Fury umie mniej od Usyka, ma niższe ringowe IQ, po 2 - jest znacznie wolniejszy.
TAK, to się fajnie go ogląda z dużymi bydlakami, przy nich wydaje się szybki, Joshua się też przy takich wydawał szybki, a jak wyglądał przy ultra szybkim Usyku to każdy pamięta. Fury będzie zadziwiająco wolny przy Usyku, dlatego to będzie wyrównana walka.
 Autor komentarza: stanoski
Data: 13-10-2021 14:31:25 
@Uznam

Ward przepowiadał, że Joshua na spokojnie pobije Usyka, także od tamtej walki myślę, że należy pominąć jego dalsze typy i nawet ich nie czytać.
 Autor komentarza: tyler
Data: 13-10-2021 14:53:17 
https://tenor.com/view/to-this-day-all-day-angry-gif-14260027

https://mobile.twitter.com/anissab94/status/1447060344157974530
 Autor komentarza: slovik
Data: 13-10-2021 15:33:35 
stanoski

To, że Usyk pokonał Joshuę nie oznacza, że zrobi to ze 130 kg wieszającym się Fury'm :)
 Autor komentarza: Uznam
Data: 13-10-2021 16:43:23 
Fury nie zdąży powiesić się na Usyku, to nie wolne nogi Wildera.
 Autor komentarza: stanoski
Data: 13-10-2021 17:51:31 
"Autor komentarza: UznamData: 13-10-2021 16:43:23
Fury nie zdąży powiesić się na Usyku, to nie wolne nogi Wildera."

Dokładnie. Żeby się wieszać, to trzeba łapać zawodnika - gdyby to było takie proste, to Joshua by po prostu docisnął Usyka i rozjebał przy linach.
No a jakoś tego nie zrobił. I nie, nie dlatego, że był bojaźliwy, po prostu Usyk fruwa na nogach i nie da się kogoś takiego tak łatwo utrzymać przy linach.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.