MIKE TYSON: FURY vs WILDER TO JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH WALK W HISTORII

Bob Arum i George Foreman nazwali sobotnie starcie Tysona Fury'ego (31-0-1, 22 KO) z Deontayem Wilderem (42-2-1, 41 KO) największą walką w historii wagi ciężkiej. W podobnym tonie mówi teraz Mike Tyson.

- Trzecia walka Fury'ego z Wilderem zostanie uznana jako jedna z największych w historii. I nie chodzi tu nawet o poziom techniczny, a bardziej o ciągłe zmiany akcji i niesamowity ładunek emocjonalny. Ta walka była pełna odwagi, serca i determinacji. Tak naprawdę w sobotę wygrał każdy. Na koniec pojedynek okazał się znacznie większy niż szum wokół niego. Dzięki tej potyczce i Fury i Wilder osiągnęli status jednych z największych w historii - stwierdził "Żelazny Mike", dwukrotny i najmłodszy w historii mistrz wszechwag.

Przypomnijmy, że Fury posłał Wildera w trzeciej rundzie na deski, za to ten zrewanżował się Anglikowi dwoma nokdaunami w czwartej rundzie. Z czasem przewaga "Króla Cyganów" rosła, w dziesiątej odsłonie znów rzucił Amerykanina na deski, a w jedenastej skosił Wildera z nóg po raz trzeci - prawym sierpowym. Tym razem sędzia nawet nie zaczynał liczyć i ogłosić zwycięstwo Brytyjczyka przez TKO. Było to dokończenie trylogii. Pierwsza walka zakończyła się remisem, lecz dwie kolejne przed czasem na swoją korzyść rozstrzygnął Fury, panujący mistrz świata federacji WBC.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MirKiewicz
Data: 12-10-2021 18:10:32 
Dramatyzmu nikt tej walce zabrać nie może. Jak bardzo nie mogę przekonać się do boksu Furego, tak samo mocno doceniam jego umiejętność wykorzystania wszystkiego co ma w najważniejszych starciach. Zdarzają mu się walki słabe, ale raczej z ludźmi, którzy mu nie zagrażają. Kliczkę zahipnotyzował, z bardzo niebezpiecznym Wilderem wyszedł trzy razy i ostatecznie dwa razy pokonał przed czasem, mało tego, kilka razy wstał z desek i odpłacił pięknym za nadobne. To co mówił po walce również mnie miło zaskoczyło. W takiej formie jak był w sobotę obecnie żaden inny zawodnik nie będzie w walce z nim wyraźnym faworytem. A na zapleczy około dziesięciu bardzo ciekawych zawodników.
 Autor komentarza: stanoski
Data: 12-10-2021 18:19:50 
Tyson ma oczywiście rację.

Ci, co podają walkę Joshua - Kliczko są chyba niepełnosprawni umysłowo.
Przecież to była walka dwóch szklarzy, pseudowojna dwóch szklarzy których taki Fury czy Wilder to by rozjebali i wpakowali do czarnego worka.

To była pseudowojna na tamten czas, dziś, w perspektywie czasu, wiemy już, że to była "wojenka" szklarzy, a nie prawdziwa wojna samców alfa o prymat, jaką to walka było Fury - Wilder III.

Więc jakie zostają lepsze walki w HW?
Konkurencyjne to Ali Frazier, Kliczko Lewis, Bowe Holyfield.

Jakieś inne? No bo ktoś tu podawał Norton - Holmes to chyba jest kurwa żartem, Norton a Wilder... ludzie. Norton to był tylko dobry zawodnik, a nie gość siejący postrach jak Wilder.

Pod względem emocji oraz rangi wydarzenia oraz siły rażenia tych zawodników to jedna z największych walk w historii.

Wilder to mógłby z powodzeniem ukatrupić wielu najlepszych ciężkich jak Bowe i reszta - zwłaszcza Wilder z I walki z Fury'm. Z Fury'm miał ciężko bo ten jest wysoki, ale z takim 196 cm Bowe'm już mogłyby takie bomby wpadać, że szok, a Bowe lubił łyknąć ciosy.
 Autor komentarza: Chupacabra
Data: 12-10-2021 18:19:56 
"Tym razem sędzia nawet nie zaczynał liczyć i ogłosić zwycięstwo Brytyjczyka przez TKO. Było to dokończenie trylogii."

Sędzia "ogłosić" KO, nie TKO.
 Autor komentarza: RedaktorNaczelny
Data: 12-10-2021 18:34:06 
stanoski
Primre Bowe Wildera by zgwałcił, zresztą Furego pewnie też by pokonał.
 Autor komentarza: didier89
Data: 12-10-2021 20:51:57 
Wolę AJ Kliczko
Tam do końca nie wiadomo było
Tutaj od 4 rundy Wilder był już skończony.
 Autor komentarza: mc32
Data: 13-10-2021 06:56:31 
Obydwie walki były mega. Nie podejmę sie oceny która bardziej mnie zelektryzowała. Wiem że boks zajął należne 1 miejsce wśród sportów walki i niech tak zostanie.
 Autor komentarza: Psyche
Data: 13-10-2021 09:25:14 
Walka zrobiła na mnie ogromne wrażenie jak oglądałem na żywo, ale jak już oglądałem powtórkę to już nie. Do czwartej rundy dramaturgia, ale dalej to już tylko bicie chodzącego trupa - żadnych emocji
 Autor komentarza: Uznam
Data: 13-10-2021 09:25:36 
Tyson gada jak Arum ;), tylko Arum robi to dla kasy.

Na Joshua - Kliczko skakałem z emocji, a tu siedziałem i spokojnie popijałem poranną herbatkę.
 Autor komentarza: stanoski
Data: 13-10-2021 09:53:53 
"Autor komentarza: PsycheData: 13-10-2021 09:25:14
Walka zrobiła na mnie ogromne wrażenie jak oglądałem na żywo, ale jak już oglądałem powtórkę to już nie. Do czwartej rundy dramaturgia, ale dalej to już tylko bicie chodzącego trupa - żadnych emocji"

A zdajesz sobie sprawę, że to nie wina walki, ale po prostu już znasz wynik i wiesz, że Wilder go nie znokautuje?
 Autor komentarza: Psyche
Data: 13-10-2021 12:50:33 
Autor komentarza: stanoski "A zdajesz sobie sprawę, że to nie wina walki, ale po prostu już znasz wynik i wiesz, że Wilder go nie znokautuje?"
Zdaję sobie sprawę i dlatego zawsze polecam oglądać dobre pojedynki drugi a nawet trzeci raz. Za pierwszym razem zawsze biorą górę emocje, za drugim już tylko czysta analityka i ocena sytuacji zostaje.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.