RIAKPORHE WYGRAŁ, ALE TWARDOWSKI ZOSTAWIŁ DOBRE WRAŻENIE

Czasem porażka smakuje równie dobrze jak zwycięstwo. Bo choć Richard Riakporhe (12-0, 8 KO) wygrał zasłużenie, to Krzysztof Twardowski (9-3, 6 KO) pokazał chyba więcej niż się spodziewaliśmy.

Pojedynek zaczął się w wolnym tempie, co było trochę na rękę naszemu rodakowi. Krzysiek trafił kontrą bezpośrednim prawym pod koniec pierwszej rundy, a po przerwie wyprzedził silniejszego fizycznie rywala w akcji prawy na prawy. Za moment jednak sam zainkasował prawy sierpowy. Brytyjczyk w trzecim starciu uruchomił długi lewy prosty i zaczął polować lewym hakiem pod prawy łokieć. Czwarta i piąta odsłona równe, jak cała walka do tego momentu.

Szósta runda nieznacznie dla Twardowskiego. Dwukrotnie przebił się prawym krzyżowym z dystansu. Duży faworyt wracał do narożnika z rozbitym nosem. W połowie siódmej rundy świetna akcja Anglika. Riakporhe przyjął na blok lewy i huknął potężnym prawym sierpowym. Pod Krzyśkiem ugięły się nogi, ale ustał i pokazał charakter, bowiem kilka sekund później sam starał się zaatakować. Podobna akcja w połowie ósmego starcia, z tym tylko, że tym razem Polak wylądował na deskach. Riakporhe przyjął dwa ciosy na blok, znów skontrował prawym sierpem i posłał naszego rodaka na matę ringu. Twardowski tak jak szybko padł, tak równie szybko się poderwał i dotrwał do końca walki.

Sędzia punktował ten pojedynek 79:72, oczywiście na korzyść reprezentanta gospodarzy, ale Krzysiek zostawi po sobie dobre wrażenie...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 03-10-2021 00:09:20 
Niezły występ Twardowskiego, choć nokdaun zainkasowany w ostatniej rundzie nieco popsuł wrażenie. W Twardowskiego warto byłoby zainwestować, bo w wieku 25 lat plasuje się w okolicach 5 miejsca najsilniejszej polskiej kategorii. Moim zdaniem jest lepszy zarówno od Jeżewskiego, jak i od Balskiego. Szkoda go na journeymana.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.