RING TELEGRAM (1 PAŹDZIERNIKA 2021) - WNUK ALEGO, SYN HOLYFIELDA I INNI

Bardzo dużo dzieje się w świecie boksu zawodowego. Zapraszamy na skrót wiadomości w naszym cyklicznym Ring Telegramie.

Żanibek Alimchanuli (10-0, 6 KO) - były mistrz świata w boksie olimpijskim, ostatnio odprawił byłego mistrza świata wagi średniej Roba Branta. Teraz stanie przed nim kolejny dawny champion. Leworęczny Kazach 5 listopada skrzyżuje rękawice z Hassanem N'Dam N'Jikamem (38-5, 21 KO).

Bardzo perspektywiczny Xander Zayas (10-0, 7 KO) rośnie i przeniósł się już na stałe do wagi junior średniej. Jego rywalem 23 października będzie Dan Karpency (9-3-1, 4 KO). Pojedynek zakontraktowano na sześć rund.

Nico Ali Walsh (1-0, 1 KO) - wnuk Muhammada Alego, za trzy tygodnie spotka się z Jamesem Westleyem II (1-0). Czterorundowa walka wagi średniej.

Na tej samej gali Evan Holyfield (7-0, 5 KO) - syn legendarnego mistrza wagi ciężkiej Evandera Holyfielda, zmierzy się na dystansie sześciu rund w dywizji junior średniej z Charlesem Stanfordem (6-3, 3 KO).

Tommy McCarthy (18-3, 9 KO) pod koniec lipca stracił tytuł mistrza Europy wagi junior ciężkiej po niejednogłośnej porażce z Chrisem Billamem-Smithem (13-1, 10 KO). Obaj chcieli jak najszybszego rewanżu, lecz McCarthy wciąż liże rany po tamtym pojedynku. Rewanż przesunie się w czasie, ale ma do niego dojść jeszcze w tym roku.

Kiedy Teofimo Lopez (16-0, 12 KO) zgodził się w końcu na przesunięcie daty na 16 października, teraz jest problem z George'em Kambososem Jr (19-0, 10 KO). Podobno nikt z nim nie ustalał kolejnej zmiany terminu i nie chce się na nią zgodzić. Większego bałaganu nie było chyba przy żadnej innej walce...

Eleider Alvarez (25-2, 13 KO) po latach zmienia trenera. Od teraz w narożniku byłego mistrza świata wagi półciężkiej stanie Stephan Larouche. Kolumbijczyk jest przymierzany do listopadowego powrotu, choć zdaniem niektórych jeszcze niedawno ważył w okolicach stu kilogramów.

Wiaczesław Szabrańskij (21-2, 17 KO) - dawny pretendent do pasa WBO wagi półciężkiej, wróci po dwuletniej przerwie za dwa tygodnie. Na ten moment nie zna jeszcze rywala, wie tylko tyle, że zaboksuje na dystansie ośmiu rund.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.